W końcu wyremontują tragiczny odcinek drogi

Do końca listopada planowany jest remont ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto połowę kosztów tej inwestycji pozyskało z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w latach 2016-2019”. – Ulica ta została częściowo zmodernizowana. Jej pozostała część jest już mocno wyeksploatowana i wymaga remontu. Połowę jego wartości pokryje dofinansowanie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

+

Teren przeznaczony pod projektowaną inwestycję stanowi odcinek od ulicy Krotoszyńskiej i Raszkowskiej do ulicy Wodnej o nawierzchni asfaltowej.

Istniejąca nawierzchnia jest już bardzo wysłużona, ulica posiada duże uszkodzenia. W wielu miejscach został odsłonięty bruk. Chodniki wykonane zostały z różnych rodzajów nawierzchni. Dzięki dofinansowaniu prace modernizacyjne będziemy mogli wykonać jeszcze w tym roku – informuje prezydent miasta.

Do istotnych zniszczeń zarówno nawierzchni chodników, jak i pasów przykrawężnikowych jezdni doprowadziły korzenie starych drzew.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na realizacje tej inwestycji. Oferty można składać do 3 października.

Na 417-metrowym odcinku wykonane zostaną roboty rozbiórkowe i ziemne, odwodnienie, a także chodnik i ścieżka rowerowa. Remont obejmie również budowę zjazdów i zatoki autobusowej. Nie zabraknie też nowego oznakowania i uporządkowania terenu – informuje Beata Klimek.

Szacuje się, że koszt remontu wynosić będzie 704 006 zł.

CZYTAJ  Ratownik medyczny zmarł nagle. Był taki młody

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
6 lat temu

Endriu to dlaczego mieszkańcy zasypali rowy przy ulicy?

jarosław
6 lat temu

Termin zakończenia się zbliża a rozpoczęcia robót na Spichrzowej ani ani, czyżby podzieliła los Ramy?

Kraj korupcji i złodziejstwa
6 lat temu

Ta ulica wymaga remontu? Proszę się przejechać drogą Górzno – Gałązki. Droga nadawała się do zerwania 10 lat temu, ale „gmina” potrafi zaproponować naiwnym wieśniakom tylko jakieś smarkanie kamyszkami ze smołą które praktycznie nic nie daje poza odpryskami na szybach i lakierze samochodów. A o szerokości i poobrywanych poboczach nie wspomnę. Kur*wa gdzie ja żyje

endriu
6 lat temu

No no ? w miesiąc zrobić taki remont? Może do wiosny nawierzchnia wytrzyma.

kabanos
6 lat temu

TACZAKA TONIE W BŁOCIE A JEST OBOK KROTSZYNSKIEJ SLEPA ULICZKA. Jeden z mieszkancow tej uliczki nie wyraza zgody na remont kto jest tak beszczelny

Endriu
6 lat temu

A co z częścią od wodnej do Zielonej ,ta część Spichrzów jest tragiczna .Zapraszam wszystkich po deszczach lub zimie błocko syf i malaria ani chodnika ani ulicy brak deszczówki i woda płynie jak rzeka .Mam dość tego że na zadupiach są dobre ulice a tutaj stare płyty znak 30 k/h a do hurtowni zapiepszają nie wiadomo ile pozdrawiam i zapraszam p. Klimek podeszczach na odwiedziny .

kok
6 lat temu

Na ulicy Wańkowicza zrobili pół ścieżki rowerowej,która się urywa przy ul.Zielonej a chodniki w ogóle nie istnieją ,można się w błocie utopić albo nogi połamać

marek
6 lat temu

Uważam że w znacznie gorszym stanie jest ul Zębcowska od ronda do świateł, rozkopywana bez przerwy przez Wodkan , albo ul Traugutta z wystającymi włazami studni. A są to ulice gdzie na pewno przejeżdża więcej samochodów niż ul Spichrzową , zresztą wystarczy zrobić pomiary ruchu.

Tom
odpowiada  marek
6 lat temu

Zgadza się. Wszystkie te ulice są w tragicznym stanie. Jeszcze dochodzi Rejtana wąski odcinek od Dwernickiego do Topolowej.

mar
6 lat temu

Jeszcze chodnik na Wańkowicza na odcinku od zielonej do grobli też się prosi

lider
6 lat temu

Już widzę ten korek po godzinie 15ej jak pracownicy z Mahle wyjezdrzają z pracy do domu… w tej chwili już ciężko wjechać na ul Krotoszyńską a co to będzie podczas ów remontu tej ulicy….?

Jędrny Jędrek
odpowiada  lider
6 lat temu

Co robią pracownicy? Mój Boże po twoim nicku mniemam że jesteś liderem w owej firmie…cóż, współczuję ludziom którzy z tobą pracują. A jak ci korki przeszkadzają rusz dupe i postaw auto trochę dalej niż pod bramą zakładu

w
odpowiada  Jędrny Jędrek
6 lat temu

Tej jurny, szkoda, że twój stary nie założył kondoma. Nie straszyłbyś teraz po forach.

Jędrny Jędrek
odpowiada  w
6 lat temu

Nie jurny tylko jędrny masz aż taki problem z czytaniem? Poza tym gdyby mnie nie było co robiła by twoja stara gdy ty tyrasz w fabryce?

czytelnik
odpowiada  Jędrny Jędrek
6 lat temu

Gościu nie jest jak myślisz twoim szwagrem. Lepiej pilnuj swojej starej…

lider
odpowiada  Jędrny Jędrek
6 lat temu

dla twojej wiedzy ciołku gdziekolwiek bym samochód postawił tak czy siak ta ulicą muszę jechać.
Mam nadzieje że twoja pusta szyszka to przyjmie do wiadomości 🙂

Jędrny Jędrek
odpowiada  lider
6 lat temu

Lider primo Zmień nick bo chyba masz kompleksy secundo okoliczni mieszkańcy mają w dupie to że nie możesz wyjechać. Ulica ma być nie remontowana bo lider z addeco nie może wyjechać? Na rower plebsie!

lider
odpowiada  Jędrny Jędrek
6 lat temu

nie jestem liderem w tej firmie:) jestem taksówkarzem w firmie LIDER barzańcie:P

21
0
Napisz co o tym sądziszx