Dowód rejestracyjny zamiast biletu

22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji specjalną akcję przeprowadzi Miejski Zakład Komunikacji. W czwartek, 22 września, w autobusach MZK zamiast biletu wystarczy okazać się dowodem rejestracyjnym, by skorzystać z bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską.

+

Bezpłatne przejazdy za okazaniem dowodu rejestracyjnego w Światowym Dniu bez Samochodu prowadzone są w Ostrowie Wielkopolskim od kilku lat. Akcja ma zachęcić kierowców, by choć tego dnia zrezygnowali z jazdy samochodem i przesiedli się do komunikacji zbiorowej.

Do włączenia się w akcję zachęcamy osoby, które na co dzień dojeżdżają samochodem – mówi prezydent Beata Klimek. – To doskonała okazja, aby skorzystać z autobusu i przekonać się, że nowoczesna flota MZK to również wygodny środek transportu, aby dojechać do pracy. Przy okazji dbamy także o czyste powietrze w Ostrowie Wielkopolskim, bo mniej samochodów na naszych ulicach to mniej spalin. Zostawmy samochody na parkingu choć jeden dzień w roku!

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaktus
7 lat temu

Przy takim rozkładzie jazdy na pewno tysiące ostrowian przekona się o wyższości MZK na własnymi czterema kółkami. Komuś się w głowie poprzewracało. Lepiej może ramę północną zbudować i rozluźnić ruch, a nie trwonić kasę na takie gówna jak to i inne, np. bicie rekordu w zumbie. Lepiej może dać niektórym na nowe zymby. Przynajmniej w autobusie nikt nie umrze.

Nostalgiczny
7 lat temu

Jestem wzruszony faktem, że mieszkańcy Ostrowa których stać na posiadanie i utrzymanie samochodu mogą bezkarnie skorzystać z jazdy na gapę. Ci biedni, którzy są skazani na korzystanie z komunikacji miejskiej w tym dniu pewno nie znajdą miejsca siedzącego chociaż zapłacili za bilet. To niezwykłe światowe święto przypomina mi komunistyczny Międzynarodowy Dzień Kobiet, kiedy to kobiety dostawały od dyrektorów firm w których pracowały kwiatek i rajstopy, a także były zwalniane do domu o godzinie 12.. Przypomnę młodszym, że kobieta w tamtych czasach musiała wystawać w kolejkach po żywność, ubrania, buty, kawę i pozostałe produkty potrzebne do normalnego funkcjonowania drugie tyle co w pracy. Dziś już tylko nieliczni obchodzą Święto Kobiet, a jednym z nich jest pułkownik i radny Marian Herwich.

bogacz
odpowiada  Nostalgiczny
7 lat temu

mnie nie stac na korzystanie z komunikacji miejskiej spojrzalem na cennik i ciesze sie ze chociaz raz w roku bede mogl skorzystac z tego dobra luksusowego ale i tak podziekuje i pojade samochodem

piotr
7 lat temu

obojętnie jaka instytucja wyjdzie z inicjatywą do ludzi to i tak zawsze znajdą się osoby które to negują… tylko niech te osoby zachowają to dla siebie jeśli tak bardzo są nie zadowolone ze swojego życia

XP
7 lat temu

A co z pasażerami,jak kilka osób jedzie jednym samochodem do pracy? To kierowca, który ma dowód wsiada w autobus, a reszta na piechotę?

bez napinki
7 lat temu

nie lamentowac dzwonic na straz miejska woza powietrze w swoich wozidelkach

marjian
7 lat temu

Nocne autobusy w weekend! Przynajmniej jeden, ktory by jechal po północy.

pobujam się po bażantowie :-)
7 lat temu

A do ostrowa to autobus płatny,a bezpłatny tylko na terenie miasta?

somesay
7 lat temu

Myślę, że mniej piecy węglowych spalających okoliczne śmieci to czyste miasto. Synchronizacja świateł na terenie miasta – mniej korków, a jeśli chodzi o autobusy. To tak. Mając autobus co 1,5h godziny albo co 3-4 to faktycznie jest do doskonałe rozwiązanie poruszać się autobusem. Pani prezydent, spod kościoła „Antoniego” na rynek to można sobie dojść piechotą nie potrzeba autobusuów. Potrzebne są połączenia z obrzeży miasta. Co 20 minut!

9
0
Napisz co o tym sądziszx