W końcu wyremontują tragiczny odcinek drogi

Do końca listopada planowany jest remont ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto połowę kosztów tej inwestycji pozyskało z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w latach 2016-2019”. – Ulica ta została częściowo zmodernizowana. Jej pozostała część jest już mocno wyeksploatowana i wymaga remontu. Połowę jego wartości pokryje dofinansowanie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

+

Teren przeznaczony pod projektowaną inwestycję stanowi odcinek od ulicy Krotoszyńskiej i Raszkowskiej do ulicy Wodnej o nawierzchni asfaltowej.

Istniejąca nawierzchnia jest już bardzo wysłużona, ulica posiada duże uszkodzenia. W wielu miejscach został odsłonięty bruk. Chodniki wykonane zostały z różnych rodzajów nawierzchni. Dzięki dofinansowaniu prace modernizacyjne będziemy mogli wykonać jeszcze w tym roku – informuje prezydent miasta.

Do istotnych zniszczeń zarówno nawierzchni chodników, jak i pasów przykrawężnikowych jezdni doprowadziły korzenie starych drzew.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na realizacje tej inwestycji. Oferty można składać do 3 października.

Na 417-metrowym odcinku wykonane zostaną roboty rozbiórkowe i ziemne, odwodnienie, a także chodnik i ścieżka rowerowa. Remont obejmie również budowę zjazdów i zatoki autobusowej. Nie zabraknie też nowego oznakowania i uporządkowania terenu – informuje Beata Klimek.

Szacuje się, że koszt remontu wynosić będzie 704 006 zł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zaginął 15-latek. Rodzina prosi o pomoc
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
endriu
7 lat temu

No no ? w miesiąc zrobić taki remont? Może do wiosny nawierzchnia wytrzyma.

kabanos
7 lat temu

TACZAKA TONIE W BŁOCIE A JEST OBOK KROTSZYNSKIEJ SLEPA ULICZKA. Jeden z mieszkancow tej uliczki nie wyraza zgody na remont kto jest tak beszczelny

Endriu
7 lat temu

A co z częścią od wodnej do Zielonej ,ta część Spichrzów jest tragiczna .Zapraszam wszystkich po deszczach lub zimie błocko syf i malaria ani chodnika ani ulicy brak deszczówki i woda płynie jak rzeka .Mam dość tego że na zadupiach są dobre ulice a tutaj stare płyty znak 30 k/h a do hurtowni zapiepszają nie wiadomo ile pozdrawiam i zapraszam p. Klimek podeszczach na odwiedziny .

kok
7 lat temu

Na ulicy Wańkowicza zrobili pół ścieżki rowerowej,która się urywa przy ul.Zielonej a chodniki w ogóle nie istnieją ,można się w błocie utopić albo nogi połamać

marek
7 lat temu

Uważam że w znacznie gorszym stanie jest ul Zębcowska od ronda do świateł, rozkopywana bez przerwy przez Wodkan , albo ul Traugutta z wystającymi włazami studni. A są to ulice gdzie na pewno przejeżdża więcej samochodów niż ul Spichrzową , zresztą wystarczy zrobić pomiary ruchu.

Tom
odpowiada  marek
7 lat temu

Zgadza się. Wszystkie te ulice są w tragicznym stanie. Jeszcze dochodzi Rejtana wąski odcinek od Dwernickiego do Topolowej.

mar
7 lat temu

Jeszcze chodnik na Wańkowicza na odcinku od zielonej do grobli też się prosi

lider
7 lat temu

Już widzę ten korek po godzinie 15ej jak pracownicy z Mahle wyjezdrzają z pracy do domu… w tej chwili już ciężko wjechać na ul Krotoszyńską a co to będzie podczas ów remontu tej ulicy….?

Jędrny Jędrek
odpowiada  lider
7 lat temu

Co robią pracownicy? Mój Boże po twoim nicku mniemam że jesteś liderem w owej firmie…cóż, współczuję ludziom którzy z tobą pracują. A jak ci korki przeszkadzają rusz dupe i postaw auto trochę dalej niż pod bramą zakładu

w
odpowiada  Jędrny Jędrek
7 lat temu

Tej jurny, szkoda, że twój stary nie założył kondoma. Nie straszyłbyś teraz po forach.

Jędrny Jędrek
odpowiada  w
7 lat temu

Nie jurny tylko jędrny masz aż taki problem z czytaniem? Poza tym gdyby mnie nie było co robiła by twoja stara gdy ty tyrasz w fabryce?

czytelnik
odpowiada  Jędrny Jędrek
7 lat temu

Gościu nie jest jak myślisz twoim szwagrem. Lepiej pilnuj swojej starej…

lider
odpowiada  Jędrny Jędrek
7 lat temu

dla twojej wiedzy ciołku gdziekolwiek bym samochód postawił tak czy siak ta ulicą muszę jechać.
Mam nadzieje że twoja pusta szyszka to przyjmie do wiadomości 🙂

Jędrny Jędrek
odpowiada  lider
7 lat temu

Lider primo Zmień nick bo chyba masz kompleksy secundo okoliczni mieszkańcy mają w dupie to że nie możesz wyjechać. Ulica ma być nie remontowana bo lider z addeco nie może wyjechać? Na rower plebsie!

lider
odpowiada  Jędrny Jędrek
7 lat temu

nie jestem liderem w tej firmie:) jestem taksówkarzem w firmie LIDER barzańcie:P

Karol
7 lat temu

W końcu, po tylu latach..

XXX
7 lat temu

A co z Północną Ramą Komunikacyjną?

czytelnik
7 lat temu

I BARDZO DOBRZE PRZEIEZ TA DROGA JEDZIE ELITA I TO POWAZNYMI FURAMI

21
0
Napisz co o tym sądziszx