OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjant po służbie zatrzymał oszustów

Ostrowski policjant przyczynił się do zatrzymania oszustów, którzy w rejonie jednego z marketów handlowali zepsutym sprzętem niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni sprzęt oferowali w atrakcyjnych cenach jako działający, próbując “naciągnąć” nieświadomych kupujących.

+

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, na co dzień zajmujący się organizacją służby, w minioną środę, korzystając z urlopu postanowił zrobić zakupy w jednym z ostrowskich marketów. Na sklepowym parkingu zaczepili go dwaj mężczyźni, którzy oferowali mu do sprzedaży laptopy i telefon komórkowy, twierdząc, że to kompletny i sprawny sprzęt. Na “policyjnego nosa” miejsce sprzedaży oraz zaskakująco atrakcyjna cena dawała do zrozumienia, że ze sprzętem jest coś nie tak. Pozostałe wątpliwości rozwiewali mężczyźni, którzy twierdzili, że sprzęt jest kradziony.

Policjant kontynuował rozmowę i dopytywał o szczegóły oferowanych elektronicznego sprzętu, jednocześnie w międzyczasie, wykorzystując możliwość oddalenia się, powiadomił telefonicznie policjantów Wydziału Kryminalnego. Przybyli na miejsce “kryminalni” zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi 47 i 38-letni mieszkańcy jednego z wielkopolskich powiatów. Jednocześnie ustalono trzeciego mężczyznę, który z nimi współdziałał.

Kryminalni sprawdzili sprzęt, który sprzedawali mężczyźni. Były to niesprawne, nie działające laptopy i atrapa telefonu komórkowego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa usiłowania oszustwa. Grozi im za to nawet do 8 lat więzienia.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pan policjant pierwsza klasa
4 lat temu

To Rumunii pewno byli ale klienta dorwali

Fix
4 lat temu

W Kaliszu na giełdzie grają w trzy karty…..cukierki i kulki….naciągają ludzi na grube pieniądze….wszyscy o tym wiedzą a policja nie reaguje…..

?
4 lat temu

W Kaliszu na giełdzie samochodowej facet sprzedawał Telewizory Led w atrakcyjnej cenie oczywiście okazało się że to oszust co sprzedaje zepsute telewizory

przemek
4 lat temu

/trafił im się klient pierwsza klasa 😀

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x