OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Modernizacja ostrowskich zieleniaków

Od lat są wpisane w architekturę naszego miasta, a mieszkańcy Ostrowa bardzo chętnie korzystają z możliwości zakupu tam świeżych i zdrowych owoców i warzyw. Mowa tu o ostrowskich zieleniakach, które czeka modernizacja. – Jesienią tego roku rozpoczynamy prace przy ulicy Tomczeka. W przyszłym roku zajmiemy się zieleniakiem przy Konopnickiej – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

+

Spółka Targowiska Miejskie S.A. przygotowała projekty modernizacji zieleniaków przy ulicy Konopnickiej i ulicy Tomczeka, którego modernizacja rozpocznie się już jesienią tego roku. Prace na ulicy Konopnickiej zaplanowano na przyszły rok.

Myślę, że ucieszy to zarówno kupujących, jak i handlujących na ostrowskich zieleniakach. Znacznie poprawi się komfort sprzedaży produktów, a także możliwości zrobienia zakupów. Nasze zieleniaki już od lat wymagały gruntownego remontu i unowocześnienia  – twierdzi prezydent miasta.

Obecnie spółka jest na etapie uzyskania pozwolenia na budowę dla obu projektów i ogłoszenia przetargu nieograniczonego na zadanie ,,Budowa wiaty targowej wraz z niezbędną infrastrukturą na zieleniaku przy ul. K. Tomczeka”.

Projekt modernizacji przewiduje budowę wiaty handlowej na powierzchni ok. 345 m2 o konstrukcji stalowej, wyposażonej także w oświetlenie elektryczne ledowe – mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie. – W środkowej części dach będzie lekko uniesiony i wykonany z przezroczystego materiału tworząc tzw. świetlik wentylacyjny. Pod wiatą powstanie sześć rzędów stołów betonowych, pomiędzy którymi powstaną trzy przezroczyste przegrody stanowiące wiatrołapy dla stoisk handlowych, tworząc w ten sposób trzy przejścia dla pieszych – klientów zieleniaka.

Inwestycja ta realizowana będzie od połowy września do końca grudnia 2016 roku.

Zaplanowana modernizacja to nie tylko kosmetyka, ale konkretne prace budowlane – wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej wraz z infrastrukturą odwadniającą, sanitarną i elektryczną. Dodatkowo powstanie nowy murek oporowy odgradzający teren zieleniaka od drogi – dodaje prezydent miasta.

Projekt modernizacji zieleniaka przy Konopnickiej przewiduje wykonanie wiaty handlowej oświetlonej wraz ze stołami, toaletą oraz nową nawierzchnią z kostki brukowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Wizerunkowo oba projekty są przygotowane w podobnej wersji techniczno – konstrukcyjnej oraz kolorystyce.

Po wykonaniu prac znacznie poprawi się wizerunek tych miejsc, a także komfort i warunki pracy dla handlujących oraz podniesie się standard dokonywania zakupów dla naszych mieszkańców – podsumowuje Ewa Psztyr.

Spółka Targowiska Miejskie poprawia także wizerunek targowiska przy ul. Głogowskiej. We wrześniu zakończona zostanie renowacja i konserwacja elementów drewnianych wiaty handlowej na sektorze nr VI oraz zostanie wykonany remont dachu na budynku użytkowym, gdzie obecnie jest apteka.

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WP
4 lat temu

Tyle czasu minęło, ale logo Ostrowa Wielkopolskiego jeszcze się nie zneutralizowało w moich oczach. Jest po prostu tragiczne… :/

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x