Modernizacja ostrowskich zieleniaków

Od lat są wpisane w architekturę naszego miasta, a mieszkańcy Ostrowa bardzo chętnie korzystają z możliwości zakupu tam świeżych i zdrowych owoców i warzyw. Mowa tu o ostrowskich zieleniakach, które czeka modernizacja. – Jesienią tego roku rozpoczynamy prace przy ulicy Tomczeka. W przyszłym roku zajmiemy się zieleniakiem przy Konopnickiej – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

+

Spółka Targowiska Miejskie S.A. przygotowała projekty modernizacji zieleniaków przy ulicy Konopnickiej i ulicy Tomczeka, którego modernizacja rozpocznie się już jesienią tego roku. Prace na ulicy Konopnickiej zaplanowano na przyszły rok.

Myślę, że ucieszy to zarówno kupujących, jak i handlujących na ostrowskich zieleniakach. Znacznie poprawi się komfort sprzedaży produktów, a także możliwości zrobienia zakupów. Nasze zieleniaki już od lat wymagały gruntownego remontu i unowocześnienia  – twierdzi prezydent miasta.

Obecnie spółka jest na etapie uzyskania pozwolenia na budowę dla obu projektów i ogłoszenia przetargu nieograniczonego na zadanie ,,Budowa wiaty targowej wraz z niezbędną infrastrukturą na zieleniaku przy ul. K. Tomczeka”.

Projekt modernizacji przewiduje budowę wiaty handlowej na powierzchni ok. 345 m2 o konstrukcji stalowej, wyposażonej także w oświetlenie elektryczne ledowe – mówi Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie. – W środkowej części dach będzie lekko uniesiony i wykonany z przezroczystego materiału tworząc tzw. świetlik wentylacyjny. Pod wiatą powstanie sześć rzędów stołów betonowych, pomiędzy którymi powstaną trzy przezroczyste przegrody stanowiące wiatrołapy dla stoisk handlowych, tworząc w ten sposób trzy przejścia dla pieszych – klientów zieleniaka.

Inwestycja ta realizowana będzie od połowy września do końca grudnia 2016 roku.

Zaplanowana modernizacja to nie tylko kosmetyka, ale konkretne prace budowlane – wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej wraz z infrastrukturą odwadniającą, sanitarną i elektryczną. Dodatkowo powstanie nowy murek oporowy odgradzający teren zieleniaka od drogi – dodaje prezydent miasta.

Projekt modernizacji zieleniaka przy Konopnickiej przewiduje wykonanie wiaty handlowej oświetlonej wraz ze stołami, toaletą oraz nową nawierzchnią z kostki brukowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Wizerunkowo oba projekty są przygotowane w podobnej wersji techniczno – konstrukcyjnej oraz kolorystyce.

Po wykonaniu prac znacznie poprawi się wizerunek tych miejsc, a także komfort i warunki pracy dla handlujących oraz podniesie się standard dokonywania zakupów dla naszych mieszkańców – podsumowuje Ewa Psztyr.

Spółka Targowiska Miejskie poprawia także wizerunek targowiska przy ul. Głogowskiej. We wrześniu zakończona zostanie renowacja i konserwacja elementów drewnianych wiaty handlowej na sektorze nr VI oraz zostanie wykonany remont dachu na budynku użytkowym, gdzie obecnie jest apteka.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WP
5 lat temu

Tyle czasu minęło, ale logo Ostrowa Wielkopolskiego jeszcze się nie zneutralizowało w moich oczach. Jest po prostu tragiczne… :/

Bolo
5 lat temu

Powinno się likwidować takie ochydztwa z architektury miasta a nie jakieś wiaty stawiać. NIe ma się co łudzić czasy kupienia czegokolwiek z przydomowego ogródka na targu dawno się skończyły, dziś albo towar z giełdy ale targany z promocji z supermarketów oczywiście z kilkuset procentową przyróbką

Flagowy
5 lat temu

A co z Witosa? Inwestycja już się, zwróciła? Wiatr hula a miało być targowisko pełna opcja. Pozatym na ostrowskich targowiskach drogo i pod parasolami bez paragonu kupisz, może kasa fiskalna powinna być jednym z kryteriów wynajmu pow handlowej? Jak zwykle plastyk miejski się nie popisał wiata design jak z PRL.

maria
5 lat temu

Brawo Radny Matuszczak. Już widać efekty mądrych zmian.

obserwator
5 lat temu

Na miejskim targowisku handlują schabem i karkówką z Kauflandu .Jaki to lekki zarobek,10,99 za kg a w budzie 17,00 -18,00 zł za kg..Przewożą towar w osobowych samochodach, byle zarobić.

jjedrzejj
odpowiada  obserwator
5 lat temu

jak nie pasuje cena to nie kupuj…. tylko biegiem do marketu !

ramzes wędzony
5 lat temu

Zapytajcie handlowców tam „stojących i handlujacych” płacic teraz przykładowo 600 za miesiąc czy po remoncie 1200 ??? (kwote wziełam symbolicznie0

ramzes wędzony
5 lat temu

Kazdy kij ma dwa konce 🙂 Przebudowa ,rozbudowa „unowoczesnianie” ,a drugiej wieksze opłaty 🙂

srajski
5 lat temu

dlaczego psztyr ni robila tego juz tyle lat

spoko
5 lat temu

Spoko,ze zieleniak przy Paderewskiego będzie odnowiony.Należy się .W końcu wielkie osiedle dużo klientów.

Zuzia
odpowiada  spoko
5 lat temu

No i w końcu pani Klimek robi tam zakupy, to jej zieleniak!!! To trzeba w pierwszej kolejności.

hehe
odpowiada  spoko
4 lat temu

nieco odkopię temat i zapytam dlaczego jest oświetlony 24h na dobę ?

podatnik
5 lat temu

Jechalem na wakacje nad morze i po drodze obserwowałem gdzie nie ma aquaparku i wyszło ze tylko w Ostrowie i na wioskach nie wspomne o hali sportowej , parkingu podziemnego w centrum a tu takie pomysły wstyd Beatko

14
0
Napisz co o tym sądziszx