Zwierzęta z okolicy wzięły udział w wyjątkowej akcji (wideo)

16-sierpnia od ponad 300 lat kultywowana jest wyjątkowa i zarazem widowiskowa uroczystość święcenia zwierząt. Kilkaset osób przyjeżdża pod mikstacki cmentarz w jednym celu. Chcą by poświęcono ich zwierzęta. Pozostali z zachwytem obserwują całe wydarzenie.

+

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Katolik
6 lat temu

Dla tych wszystkich którzy atakują katolików za zabijanie zwierząt z ogłuszeniem proponuję obejrzenie tego linka jak się zabija zwierzęta dla Żydów i Arabów dla potrzeby ich wiary tak zwanego uboju rytualnego kiedy serce musi bić żeby wypompowało „wypompowało” nieczystą krew z organizmu zabijanego zwierzęcia. http://www.dailymotion.com/video/xxa09w_uboj-rytualny-w-klatce-obrotowej_animals?GK_FACEBOOK_OG_HTML5=1

xxx
6 lat temu

Tu święcą świnki a tu za jakiś czas na ubój 🙁 katolik tak nie powinien robić. To jest zabijanie .

arci
6 lat temu

Święcone a potem i tak kurki ,kaczki, gęsi, króliki, krowy świnie idą pod nóż . No chyba , że lepsze mięso wtedy jest…..

Krik
odpowiada  arci
6 lat temu

Pod nóż to idą zwierzęta wyznania judaizmu i arabów. Tym zjadaczom mięsa religia nakazuje poderżnięcie gardła żywym zwierzętom. Serce ma pracować po to, żeby wypompowało krew z nieszczęśnika które w męczarniach umiera. Katolik najpierw ogłusza zwierzę, żeby jak najkrócej albo wcale nie czuło zabijania.

noe
6 lat temu

Prawie jak by nadciągał potop,i idą na arkę noego,fajna uroczystość tylko ten mudżynski gospel wkurający.

suweren
6 lat temu

My mieszkańcy z Łechtawy Dolnej zamiast święcenia zwierząt domowych
proponujemy święcenie narządów płciowych, aby wszyscy rozmnażali się po bożemu. A kto nie poświęci, ten pod nowy kodeks ziobrowy i bezpłodność za karę. Obowiązek wprowadzić w wieku 15 lat w kolejnej ustawie. PAD podpisze wszystko co PISowskie. Każdy przyjdzie, pokaże co ma i zostanie mu to poświęcone.

I
odpowiada  suweren
6 lat temu

Co cię buraku obchodzi kogo wierzący chce poświęcić. Daj sobie obrzezać swoje narządy płciowe albo poddaj się kastracji i wierz mi nic mi nie będzie do tego. Twoje narządy, twoja wola.

fifi
odpowiada  I
6 lat temu

A co Tobie już uchlastali.???…

icek
odpowiada  suweren
6 lat temu

Niedługo PIS będzie mierzył długość stolca Polaków przed i po poświęceniu, a jajkacz zostanie głównym mierniczym.

Ann
6 lat temu

Może dodam, ze nie jestem ani z lewa, ani z prawa, ani ze środka – w nosie mam politykę. Po prostu szanuje zwierzęta, a przede wszystkim nie wyśmiewam się z tradycji, ktore są wazne dla innych. I absolutnie nie mam nic do ateistow pod warunkiem, ze nie wyżywają się ze swoja krytyką na ludziach i uroczystosciach, w ktorych przecież nikt im nie każe uczestniczyć.

obserwator
odpowiada  Ann
6 lat temu

Pochwalam a jakże taką postawę. Obawiam się żeby nie było przymusu w celebracji jakichkolwiek świąt. Ja to przeżyłem za czasów świętowania 1Maja. Pozdrawiam!

macari
6 lat temu

@ zbulwersowany < to tradycja ; jak śmiem zauważyć,czytając Twój wpis oparty jest na tożsamości lewackiej [ pewnie to nie Twoja wina]? .Spróbuj poruszyć temat żydowski,chazarski na stronie internetowej Okroja może tam opublikujesz jakiś wpis….powodzenia.

czytelnik
odpowiada  macari
6 lat temu

Wygląda z Twojej wypowiedzi, iż pedofilia części kleru stanowi również „chrześcijański system wartości”…

MISIA
odpowiada  macari
6 lat temu

Przewietrz mózg bo ci zaczadział od wąchania kadzidła…

zbulwersowany
6 lat temu

Co to ma być? Święcenie zwierząt, mieszkań, placów, pomników, sklepów, samochodów – tak nisko upadł kościół katolicki, że musi robić wszystko by jakoś te durne owieczki przyciągnąć? Przecież to już nie jest średniowiecze (wtedy na pewno nikt nie święcił krów, koni czy wozów drabiniastych) – to jakieś zboczenie i zwyrodnienie „obyczajów”…

Ann
odpowiada  zbulwersowany
6 lat temu

Sam jesteś durny. Bardzo sympatyczna uroczystość pokazująca miłość i szacunek ludzi do zwierząt. Po co krytykujesz coś w czym sam nie chcesz lub nie musisz uczestniczyć. „Zboczenie i zwyrodnienie obyczajów” – chyba masz inną definicję tych zjawisk. Aż strach pomyśleć, co dla ciebie nie jest zboczeniem, nowoczesny ateisto.

W
odpowiada  Ann
6 lat temu

A co na to twoja wykropiona koza zapytaj ją, czy wolisz capa.?

obserwator
odpowiada  Ann
6 lat temu

Ubaw po pachy jak ktoś wdepnie w g…o.

KIBIC
odpowiada  zbulwersowany
6 lat temu

Alleluja i do koryta…

19
0
Napisz co o tym sądziszx