Odkryto duże składowisko materiałów wybuchowych

W czwartek od samego rana saperzy z Głogowa zabezpieczali odkryte granaty moździerzowe. O znalezisku powiadomił policję jeden z pobliskich mieszkańców. Początkowo natknął się on na 4 częściowo odkopane pociski. Z jego relacji wynikało, że ktoś wcześniej musiał odkopać ten skład. Najpewniej jego lokalizację ustalono przy użyciu wykrywacza metali. Pociski znajdowały się zaledwie metr pod ziemią. Siła ich rażenia jest spora. Odłamki potrafią razić w promieniu 1000 metrów.Dzisiaj zabezpieczono ich już 50 i co ciekawe, jest ich tam o wiele więcej. Prace saperów mają być kontynuowane w piątek.

+

Po załadowaniu pierwszej partii pocisków, saperzy udali się pod Nowe Skalmierzyce, gdzie na polu w Mącznikach odkryto bombę lotniczą o wadze 50 kg.

 

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar budynku blisko granicy Nowych Skalmierzyc i Kalisza
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
taka se historia
8 lat temu

W biedrze wykrywacze metaku sprzedają,no to gimbusy rozrywek naznajkują 🙂

dociekliwa
8 lat temu

Z tego artykułu to wcale nie wiadomo,gdzie te pociski znaleziono, a dopiero w końcówce jest podane,że bombę zaleziono w Mącznikach.My czytający nie jesteśmy analfabetami,a artykuły mogłyby być bardziej dopracowane.

obiektywnie patrząc
8 lat temu

do rozbrojenia tego terenu proponuję wysłać grupę uchodźców

xxx
8 lat temu

Tą bombę znalezioną w Mącznikach proponuję zawieźć 2 km dalej, do miejscowości Węgry i tam ją zdetonować. Najlepiej tuż pod sklepem (tudzież w miejscu, gdzie kiedys ten sklep był), tak żeby zdmuchnąć z powierzchni ziemi ta Sodomę i Gomorę!

Maniac
8 lat temu

A dziś w Biedronce widziałem w sprzedaży wykrywacz metali.Nie wiem jakie miał parametry ale kto wie czy nie brał w tym udziału 🙂

Rafał
8 lat temu

A ja tam grzyby zbierałem

Skoczek z Elewatora
8 lat temu

Takiemu piromanowi jak Mateusz by takie znalezisko się spodobało. Pamiętamy! Ave Acodin!

zrób mi okład
odpowiada  Skoczek z Elewatora
8 lat temu

wszyscy jesteśmy myślą szczeniaczka.

8
0
Napisz co o tym sądziszx