W Platformie nie będzie rozłamu

Radni Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że w 2016 roku będą mówić wspólnym głosem. W ostatnim czasie były z tym jednak problemy. Najlepiej było je widać podczas ubiegłorocznych głosowań.

+

W Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej jest wiele osób, które krytykowały realizację basenu przy ulicy Paderewskiego. W ich ocenie ma ona się odbyć kosztem ważniejszych dla miasta inwestycji. Mimo to basen powstanie, bo w klubie zabrakło jednomyślności. – U nas jest jak w każdej rodzinie. Na zewnątrz różnie bywa. Są takie okresy, kiedy córka nie chce podporządkować się ustaleniom. Czasami zbiesi się syn. W ostatnich głosowaniach byliśmy już jednak zgodni. Mam nadzieję, że tak będzie dalej – zapowiada radny Andrzej Kornaszewski.

Radni Platformy przekonują, że ich spotkania odbywają się regularnie i są okazją do ustalania wspólnej polityki w najważniejszych sprawach dla Ostrowa Wielkopolskiego. – Rozmawiamy ze sobą cały czas. Spotkania odbywają się przynajmniej co miesiąc. W ubiegłym roku spotkań klubu było około 16. Często mamy różne spojrzenia na pewne sprawy. Nie jesteśmy klubem, w którym przewodniczący mówi „siad”, „wypad” czy „zamknij się” – tłumaczy Kornaszewski.

A co do wspomnianego basenu, to jeden z radnych powiedział, że marzył o nim całe życie. Zapewniał, że będzie za nim głosować bez względu na wszystko. Takie rzeczy też się zdarzają, chociaż nie powinny. Ja nie traktuję tego w kategoriach, czy jesteśmy jednością. W najważniejszych sprawach głosujemy jedną grupą. Wszystkich tych, którzy liczą, że z naszego klubu wypączkują za chwilę trzy następne, muszę rozczarować. Nie wygląda na to, żebyśmy mieli się podzielić – dodaje Kornaszewski.

Jak oceniają Państwo działalność radnych Platformy Obywatelskiej w 2015 roku?

Zachęcamy do dyskusji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dorobkiewicz
8 lat temu

Unia Demokratyczna, Unia Wolności, Platforma Obywatelska, a teraz panie Kornaszewski będzie się pan musiał zapisać do Nowoczesnej, żeby dorobić do emerytury, czy nie mam racji?

Wychowawca
8 lat temu

Czy Kornaszewskiemu ktoś się zbiesił?

Janka
8 lat temu

A ja widziałam w sejmie szefa partii, który jednym gestem odsyła na miejsce swojego posła, a do innych krzyczy „zamknij się”. Rozumiem co powiedział przewodniczący Kornaszewski.

Jas
odpowiada  Janka
8 lat temu

Od kiedy to Niesiołowski jest szefem partii?

ble,ble !
8 lat temu

Ten Pan jak zawsze ma swoje przemyślenia.Tym razem bardzo się myli. Pycha kroczy przed upadkiem … tylko patrzeć końca !!!! NARESZCIE .

Internauta
8 lat temu

Ale ten Kornaszewski ma gadane!? Czyżby nigdy się nie słyszał, że bez końca pokazuje jaki jest nieudolny i prymitywny w swoich wypowiedziach?

obserwator
8 lat temu

Ciekawe co na to chwiejny i przyboczny nowej władzy Przewodniczący Rady Miejskiej i Pan Wiceprzewodniczący? O ile się nie mylę pod szyldem PO tam się w ogóle dostali……A Panowie zwykle jakoś tak bardziej przy pani prezydent niż reszcie kolegów z PO i to nie tylko przy okazji składania kwiatków przy pomnikach ale i na salunach!? 🙂

JEMA
8 lat temu

To ja cały czas marzę, żeby z klubu PO wypączkowały trzy następne, a tu taka informacja. Na dodatek radny Kornaszewski mówi, że „nie wygląda na to, żebyśmy mieli się podzielić” Chociaż nie doprecyzował czym i z kim, bo chyba nie miał na myśli WOŚP?

Żul
8 lat temu

A kto mówi, że przewodniczący radnych Platformy Obywatelskiej mówi: siad, wypad, czy zamknij się panie Kornaszewski?

Dymokrata
8 lat temu

Wiemy, wiemy panie Kornaszewski, że PO, to demokratyczna partia w której będzie się wybierało jedynego kandydata na przywódcę, tak jak się wybierało spośród jednego kandydata na I sekretarza PZPR i też była jednomyślność.

Ojciec
8 lat temu

Panie radny Kornaszewski mów pan za siebie. W mojej rodzinie córka nie musi się podporządkowywać żadnym ustaleniom, bo jest na tyle mądra i rozsądna, że nie trzeba jej wyznaczać żadnych ustaleń. Co do syna, to ten się nie zbiesił, bo bierze przykład z najbliższych.

11
0
Napisz co o tym sądziszx