OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przedszkole w polu? Miasto odpowiada

Przedszkole numer 11 zostanie przeniesione z ulicy Wolności na parter budynku OTBS w rejonie Bractwa Kurkowego. Takie rozwiązanie krytykują radni Platformy Obywatelskiej. Co na to miasto?

Przedszkole ma zostać przeniesione, bo budynek przy ulicy Wolności nie spełnia wszystkich wymogów. Nowa lokalizacja nie przypadła do gustu radnym. – Miasto chce je wybudować w polu – przekonuje Andrzej Kornaszewski.

Przedszkole ma powstać na parterze budynku OTBS. Miasto zamierza dzierżawić część obiektu. – Wśród podopiecznych placówki znajdują się dzieci niepełnosprawne. Budynek przy ulicy Wolności posiada liczne bariery architektoniczne. Nie spełnia także wszystkich wymagań ochrony przeciwpożarowej. Obecna placówka posiada niewielkie sale dydaktyczne, a uczęszcza do niej około 170 dzieci. W poprzedniej kadencji nie zmierzono się z tym problemem. Obecne władze zdecydowały, że jest to kwestia wymagająca reakcji. W związku z tym analizowano sytuację pod kątem ewentualnych inwestycji w bryłę budynku przy ulicy Wolności lub wyboru innej lokalizacji. Zdecydowano się na drugie rozwiązanie. Przemawia za nim powstanie placówki w pełni przystosowanej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, która pozwoli zwiększyć ilość przedszkolaków o kolejną grupę. Nowe przedszkole, usytuowane na parterze budynku, posiadać będzie przestronne sale dydaktyczne, szerokie wejścia, a przy budynku powstanie plac zabaw dostosowany do osób niepełnosprawnych. Budynek posiadać będzie windę, co znacząco ułatwi poruszanie się po nim. Rozwiązanie takie, przy obecnych problemach placówki, wydaje się optymalne – mówi Artur Kołaciński z Biura Prasowego UM w Ostrowie Wielkopolskim.

Radni uważają, że nowa lokalizacja dla przedszkola jest chybiona i sugerują, że należało wybrać lepsze rozwiązanie. W ich ocenie, placówka powinna funkcjonować w centrum. Sami twierdzą, że proponowali teren w okolicy Ogródków Jordanowskich. W mieście jednak nic o tym nie wiedzą. – Do miasta nie wpłynęła żadna propozycja dotycząca budowy przedszkola w rejonie Ogródków Jordanowskich. Propozycja taka nie padła również podczas komisji Rady Miejskiej, na których temat rzeczonego przedszkola był omawiany – przekonuje Artur Kołaciński z Urzędu Miasta.

Czy miasto wybrało właściwą lokalizację? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
soloż
odpowiada  Józio
5 lat temu

Co ku.wa? jednemu i drugiemu zal wydać 2 złotych na parking????? Zamiast cholernego piwa codziennie wydaj na dziecko jeden z drugim łachudry jedne. Józek Ty uważasz sie za ojca??? Dusigroszu jeden. Jeździsz autem dzien w dzien wydajesz na paliwo które zreszta jest coraz tansze i zal Ci dupe sciska jak wydasz 2 złote na parking??!! Wy dusigrosze! Zamiast 20 litrów kupcie jeden z drugim 15 litrów!! i zamiast czterech piw kupcie dwa piwa. Z pewnościa zaoszczędzicie!

Józio
odpowiada  rodzic1986
5 lat temu

Rodzicu- po pierwsze do tego przedszkola przywożone są dzieci niepełnosprawne z całego miasta (integracyjne). Więc dla kogoś kto wozi dziecko z Zębcowa na Wolności to jest różnica. Po drugie wystarczy wjechać od Wojska Polskiego pod MDK i nie płacisz za parking, a przejście do przedszkola to 20 m. No i pomyśl rodzicu jak mogłyby mieć te dzieci świetnie, gdyby przedszkole było przy stadionie (ogródki jordanowskie, dwa parki) a co będą poznawać w polu? Z ciebie taki rodzic jak z koziej d..y…

Adam
5 lat temu

Mi pasuje ta nowa lokalizacja, nie będę musiał jeździć po centrum, żeby znaleźć miejsce na zaparkowanie samochodu. Jakbym miał tyle wolnego czasu co radny Kornaszewski, to pewnie dzieciaka zaprowadzałbym na piechotę, albo autobusem ale na to mnie nie stać, bo muszę zdążyć dojechać do pracy.

rodzic1986
5 lat temu

Bardzo dobrze. W tej okolicy mieszka dużo ludzi,przedszkole jak najbardziej wskazane,nie będzie problemu z parkingiem,gdzie w centrum trzeba płacić za postój, gdy trzeba zaprowadzić czy odebrać dziecko.W centrum jest wystarczająca ilość przedszkoli.
A krytyka cieszy,bo przynajmniej widać, że coś się dzieje w mieście 🙂 Lepiej starać się coś zmieniać i być krytykowanym,niż nic nie robić i być poza krytyką 🙂
pozdrawiam hejterów :)))))

teodor IV
5 lat temu

Pomieszczenia pod trybuną “przerobić” na potrzeby przedszkola.A na murawie zrobic plac zabaw ,a jeszcze mozna tor wykorzystac do biegania.Zróbmy przedszkole sportowe…..Młodzi olimpiczycy na start!!!Pani Prezydent to by była reklama !!!A tak stadion stoi i niszczeje…..A widze już te bilbordy “TU CHODZIŁEM DO PRZEDSZKOLA ,TUTAJ BIEGAŁEM ,A TERAZ JESTEM MISTRZEM SWIATA 2036”

teodor IV
odpowiada  Realista
5 lat temu

Pomieszczenia pod trybuną “przerobić” na potrzeby przedszkola.A na murawie zrobic plac zabaw ,a jeszcze mozna tor wykorzystac do biegania.Zróbmy przedszkole sportowe…..Młodzi olimpiczycy na start!!!Pani Prezydent to by była reklama !!!A tak stadion stoi i niszczeje…..A widze już te bilbordy “TU CHODZIŁEM DO PRZEDSZKOLA ,TUTAJ BIEGAŁEM ,A TERAZ JESTEM MISTRZEM SWIATA 2036”

Zuzia
odpowiada  henryk
5 lat temu

Nie obrażaj Heniu pani wiceprezydentki. Grunt, że podobno będzie to tanio i korzystne dla budżetu. A że ani dla mieszkańców, ani dla dzieci i rodziców nie będzie korzystne? Kogo to obchodzi? Przecież to taka grupka ludzi…

henryk
5 lat temu

Kto będzie chciał w takim bloku mieszkać gdzie na dole przedszkole, ciągły hałas, 2 tury odbierania dzieciaków, więc samochodowy bigos….debile jacyś to wymyślili….

Realista
5 lat temu

Stadion idealny na plac zabaw a budynki na sale bylo by w centrum??????

Z
odpowiada  K.
5 lat temu

Z budynku to przedszkole musi wyjść, bo on nie spełnia wymogów. Ale dlaczego w pole? BO TANIO (podobno). Tak wygląda realnie dbałość pani prezydent o interes dzieci i rodziców. To mała grupka to nie ma się co przejmować. Co innego BASEN!!!!

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x