OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czy kobieta poprawi targowiska miejskie?

Na zaproszenie Rady Nadzorczej Spółki Targowiska Miejska SA – prezydent miasta Beata Klimek spotkała się z nową prezes tej spółki Ewą Psztyr. Spotkanie odbyło się w trakcie środowego posiedzenia Rady Nadzorczej, podczas którego Ewa Psztyr otrzymała akt powołania na prezesa Targowisk Miejskich. Prezydent miasta pogratulowała nowej szefowej spółki jednogłośnego wyboru dokonanego przez Radę Nadzorczą Targowisk Miejskich SA w rozstrzygniętym ostatnio konkursie. Ewa Psztyr pokonała w nim dwóch kontrkandydatów, w tym dotychczasowego prezesa targowisk – Piotra Maraszka.

+

Z radością witam Panią w gronie prezesów ostrowskich spółek komunalnych. Mam nadzieję, że pokieruje Pani Targowiskami Miejskimi na miarę ich potrzeb, wyzwań przed którymi stoją i że dobrze wykorzysta Pani powierzoną przez Radę Nadzorczą funkcję i związane z nią szanse – powiedziała prezydent miasta Beata Klimek, gratulując Ewie Psztyr jednogłośnego wyboru na stanowisko prezesa Targowisk Miejskich SA.

Od Rady Nadzorczej wiem, że została Pani bardzo dobrze oceniona w procedurze konkursowej i że wygrała Pani ten konkurs mając najlepszą wizję funkcjonowania i rozwoju  spółki. Kobieta okazała się w tym konkursie najlepsza i mnie  również jako kobiecie – sprawia to radość i satysfakcję Pokładam też w Pani wielkie nadzieje – dodała prezydent miasta Beata Klimek. Do gratulacji przyłączył się również obecny podczas posiedzenia wiceprezydent Ziemowit Borowczak oraz członkowie Rady Nadzorczej z przewodniczącą Marią Kaczmarek na czele.

Postaram się wykorzystać swoją szansę najlepiej jak potrafię i nie będę szczędzić swoich sił i umiejętności, aby zadbać jak najlepiej o interes spółki – powiedziała Ewa Psztyr, nowa prezes Targowisk Miejskich SA w Ostrowie Wielkopolskim.

Na tym bardzo nam zależy – podkreśliła prezydent miasta Beata Klimek, która podczas krótkiego spotkania zapytała nową szefową targowisk o jej najbliższe plany.  Ewa Psztyr wymieniła wśród nich utwardzenie pozostałej części targowiska przy ul. Witosa oraz jego właściwe zagospodarowanie. A wszystko po to, aby wypełnić warunki zawartego przed laty porozumienia z ówczesną Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa, która przekazała 4 ha powierzchni wyłącznie pod budowę targowiska.

E. Psztyr wskazała też na potrzebę poprawy infrastruktury głównego targowiska przy ul. Głogowskiej.

Prezydent Beata Klimek w rozmowie z nową prezes, uzupełniając te plany – zwróciła uwagę na konieczność polepszenia warunków dla handlowców i kupujących na zieleniakach zlokalizowanych przy ul. I. J. Paderewskiego oraz M. Konopnickiej.

Są to bardzo popularne miejsca dla kupujących, zlokalizowane w ważnych punktach naszego miasta. Powinno się przystąpić nie tylko do ich remontu, podniesienia estetyki, ale także do zwiększenia komfortu kupujących np. przez zastosowanie elementów małej architektury. Te miejsca służą nie tylko robieniu zakupów, ale są także miejscem spotkań ludzi. Dlatego powinno się poprawić ich fatalny stan techniczny, wygląd oraz funkcjonalność – dodała prezydent Beata Klimek.

Ewa Psztyr pełniła dotąd funkcję wiceprezesa zarządu Targowiska Miejskie SA. Z pracą w tej firmie związana jest od ponad 20 lat. Jest absolwentką ekonomiki i organizacji produkcji ówczesnej Akademii Ekonomicznej, a dziś Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na tej samej uczelni ukończyła również podyplomowe studia na kierunku rachunkowość.

Swoją karierę zawodową rozpoczynała w PSS „Społem” w Ostrowie Wielkopolskim. Przebieg jej pracy zawodowej zawsze był związany z finansami i księgowością w firmach o profilu handlowo-usługowym oraz z zarządzeniem spółkami kapitałowymi z udziałem samorządu terytorialnego. W 1991 roku objęła stanowisko głównego księgowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Handlowego, a po jego likwidacji – u następcy prawnego – w Zakładzie Budżetowym „Targowisko Miejskie”. W związku z kolejnymi przekształceniami własnościowymi prowadziła likwidację zakładu budżetowego a następnie w drodze konkursu objęła funkcję głównego księgowego i członka zarządu w nowo utworzonej  spółce Targowiska Miejskie Sp. z o.o. Od 2003 roku, po przekształceniu spółki w spółkę akcyjną, pełniła funkcję wiceprezesa zarządu.

Ma 52 lata, dwóch dorosłych synów. W wolnych chwilach gra na fortepianie, interesuje się sportami lotniczymi oraz turystyką.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iga.
odpowiada  mTP
2 lat temu

Obecna prezes to wielkie nieporozumienie

..
5 lat temu

Przydało by się jeszcze ogrodzenie jak na Witosa, by ten cały syf którego najemcy nie umieją po sobie posprzątać, nie latał razem z wiatrem po okolicznych osiedlach.

mTP
5 lat temu

może za pani prezes pojawi się wreszczie obowiązek posiadania kasy fiskalnej przez najemców TM?

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x