Pierwsze Ostrowskie Karty Seniora wręczone

Udostępnij
Tweet

W środę, 29 lipca, w Forum Synagoga pierwszych stu seniorów odebrało z rąk prezydent Beaty Klimek Ostrowskie Karty Seniora. Posiadacze karty będą mogli korzystać ze zniżek i preferencji zaoferowanych przez 79 partnerów programu.

+

Ostrowska Karta Seniora to nowy program skierowany do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 60. rok życia. Od 1 lipca mieszkańcy złożyli ponad 600 wniosków o wydanie Ostrowskiej Karty Seniora. Wręczenie pierwszych stu kart poprzedziła prezentacja multimedialna, w której przedstawiono seniorom wysokość ulg i zniżek zaoferowanych przez poszczególnych partnerów programu.

Prezydent Miasta Beata Klimek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Lech Topolan mieli zaszczyt wręczyć Ostrowskie Karty Seniora 100 pierwszym wnioskodawcom. Kartę z numerem 1 otrzymał Józef Kozan – Przewodniczący Ostrowskiej Rady Seniorów oraz Prezes Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wraz z kartą mieszkańcy otrzymali wykaz partnerów programu Ostrowska Karta Seniora zawierający dane nazwę podmiotu, wysokość i rodzaj oferowanej zniżki, a także dane teleadresowe podmiotów udzielających ulg i preferencji.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 60. rok życia do złożenia wniosku o wydanie Ostrowskiej Karty Seniora i korzystania z oferty przygotowanej przez miasto i prywatnych partnerów programu – mówi Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości muzyczną niespodziankę przygotowali młodzi ostrowscy artyści Julia Mączyńska i Krzysztof Zieliński. Zaprezentowali oni m.in. utwory Hallelujah, What a wonderful Word oraz River Flows In You w wersji instrumentalnej na skrzypcach i fortepianie. Występ młodych ostrowskich talentów zyskał uznanie seniorów i uświetnił uroczyste wręczenie  pierwszych Ostrowskich Kart Seniora.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrovia pogoniła Orła Łódź
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek pełen niespodzianek..
8 lat temu

Dzisiaj są ludzie, wyjątkowi. -Tacy, którzy z miejsca przyciągają, swoją osobą.- Bije z nich ciepło, miłość i dobro.- Wtedy wiadomo, że są wspaniali.-Wybrani.- I takich właśnie, Ostrów potrzebuje.- Takich właśnie, jak Nasza Pani Prezydent.- Za Pani dobre serce, za Kartę Seniora .- Sercem dziękuje, bo ktoś docenił Ostrowskich Seniorów..- DZIĘKUJE..

Lila
8 lat temu

W naszym mieście jest 17 tysięcy seniorów. To osoby, które na co dzień potrzebują wsparcia i pomocy w każdej formie. Począwszy od profilaktyki zdrowotnej, aktywności fizycznej, poprzez leki oraz szereg różnorodnych usług. To ludzie, którzy kiedyś budowali Polskę, teraz sami oczekują pomocy. Wdzięczność osamotnionych seniorów i uśmiech na ich twarzach rekompensuje wszystko 🙂

May
8 lat temu

Bardzo podoba mi sie pomys ł z Kartą Seniora. Gdzie i kiedy odbywają sie ( będa odbywać po wakacjach ewentualnie) zajęcia Fitness dla seniorów? Czy są jest planowane zajęcia Zumba Aqua?

prawda
odpowiada  May
8 lat temu

A mnie się widzi ta korpulentna pani co wręcza te karty. Ona chyba jest z MOPSu?

Michu
8 lat temu

Świetna inicjatywa. Na rząd z Warszawy nie ma co liczyć, bo mają emerytów gdzieś, więc przedsiębiorcy sami zaproponowali pomoc dla najbardziej pokrzywdzonych przez obecny system ludzi.
Super pomysł, który pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy z wydatków emerytów i rencistów.

handlowiec
8 lat temu

Mogą jeszcze kupić zestaw pereł: do wyboru hodowlane lub naturalne, zrobić ksero karty inwalidztwa i zamiast za stronę dać 60 gr dadzą np. 54 gr. To się nazywa oszczędność! Pani Marta rozrusza stare kości, „bo z nią nie można się nudzić… ” , to i do lekarza nie trza będzie chodzić, a wtedy i recepty nie będzie trzeba realizować. I temat z dziadkami załatwiony. Ale zobaczcie jaki lud uśmiechnięty! Jest sukces, a o to chodzi. Nie ważne, że na liście są 3 nazwy jednej firmy.

wjw
8 lat temu

Cyrk…

Karol
8 lat temu

Zaobserwowałem osobiście wczoraj będąc w aptece jak przede mną w kolejce starsi ludzie pytają się o tańsze odpowiedniki lekarstw i było to stale powtarzające się pytanie, wniosek nasuwa się prosty sam że emeryci nie mają pieniędzy na przepisane im lekarstwa, a tu dziś czytam zaskoczony że proponuje im się w jakiejś karcie seniora np fitness, bądź też naukę języków obcych !!! Pytam więc czy tego co ten pomysł wdrożył popierdzieliło już totalnie w łepetynę czy też może aż tak jest tak oderwany od rzeczywistości !! Jaja sobie robicie ze starszych ludzi !! wstyd mi za taką władzę w mieście !!!

8
0
Napisz co o tym sądziszx