Nie mają życia przez… betoniarnię (wideoreportaż)

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy Biskupic Ołobocznych od roku przeżywają prawdziwy koszmar. W sąsiedztwie ich domów działa betoniarnia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest niezgodna z prawem, a cała sytuacja trwa już prawie rok.

+

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79851″]

Jak wyjaśniają nam mieszkańcy, betoniarni w Biskupicach Ołobocznych nie powinno być z prostego powodu.

Mieszkańcy walczą, ale jak na razie jest to walka z wiatrakami. Panowie otrzymali już stosowne pisma, z których wprost wynika, że w całym sporze to oni mają rację. Mimo to ich koszmar trwa, a warto powiedzieć, że można było go łatwo uniknąć. Jak tłumaczą nam bowiem nasi rozmówcy temat nielegalnej betoniarni na starcie mogło uciąć Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Tego jednak nie zrobiło…

Mieszkańcy próbowali poruszyć niebo i ziemię, żeby zakończyć swoje męki. Swój problem zgłaszali wielu instytucjom.

Jak tłumaczą mieszkańcy, mamy do czynienia z samowolą budowlaną, ale właścicielowi inwestycji nie przeszkadza to w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszystko z powodu przeciągającego się postępowania administracyjnego.

Sprawa trafiła do prokuratury, której stanowisko postaramy się przedstawić w najbliższych dniach. O całą sytuację postanowiliśmy zapytać również Starostę Pawła Rajskiego, który, jak się okazało, przebywa na krótkim urlopie. Wicestarosta Tomasz Ławniczak zapewnił nas jednak, że wyjaśnienia otrzymamy najpóźniej w środę.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
look
8 lat temu

Ostrowskim Powiatowym Nadzorem Budowlanym powinno się zająć CBA.

BO-LECH
8 lat temu

Do obserwator : W gminie N.S. coraz więcej olewają Biskupice Ołoboczne do chodnika gmina nie dołoży bo to droga powiatowa , boiska nie zrobi bo za mało dzieci a przecież kiedyś był tu prężnie działający klub piłkarski. Sport upadł w Biskupicach całkowicie a w pobliskich klubach młodzi perspektywiczni zawodnicy wywodzą się z Biskupic w których nie mili żadnych szans rozwoju. Gmina potrafi tylko u siebie podlewać kwiaty ,trawkę na tzw plantach a w okolicznych miejscowościach zakaz podlewania ogródków z wodociągu bo oni podlewają planty śmiech na sali. Niech inwestują w nowe odwierty studnie głębinowe a nie wydają śmieszne zakazy jak za PRL-u .Mamy 21 wiek ludzie nie tylko używają wody do podlewania ogródków tylko zwyczajnie do mycia w końcu są upały a tu woda ograniczona lub całkowity brak. Także po tych nieścisłościach z ustawą o zagospodarowaniu tegoż terenu co betoniarnia ogólnie Gmina ma Biskupice w dalekim poważaniu.

kol
8 lat temu

NIC W TEJ SPRAWIE SIĘ NIE WYDARZY DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW, Nie wierze!!!

Grzegorz K.
8 lat temu

do Bolec : wiadomo że stawy powstały po wykopach w tym miejscu , a terbergi o których cały czas piszesz to model ciężarówki firmy VOLVO na podwoziu wywrotki które należą do Banasia……… i to one najwięcej szkody robią dla dróg w Biskupicach . A kruszarnia gruzu przy ostrowskiej należy też do Banasiaka i ona jest równie uciążliwa jak wspomniana betoniarnia ale nikt z pobliskich mieszkańców nie ma jaj i nie podskoczy Banasiako….i

bolec
8 lat temu

Jesli chodzi o stawy co niby tam byly to terbergi w nocy piach wywozily I tak powstaly stawy

Obserwator
8 lat temu

To co pisze niżej „sąsiad obok” to są bzdury. Przed napisaniem tych słów “sąsiad obok” powinien najpierw zapoznać się z LEGALNĄ uchwałą Gminy “Miejscowy Plan zagospodarowania przestrzennego dla zespołu zabudowy w północnej części Obrębu Biskupice Ołoboczne w gminie Nowe Skalmierzyce” Uchwała Nr XXVI/189/2012. Plan ten został jedynie w niewielkiej części (oznaczonej US1 sport i rekreacja) uchylony przez Wojewodę. Ta część leży pod lasem i stanowi ok 1/4 działki 149/10 należącej do Pana D. Coś mi się wydaje, że „sąsiad obok” to Pan D. lub ktoś z jego otoczenia np.: ten który najpierw wydobywał piasek robiąc doły zalewane wodą a następnie je zasypywał “Bóg wie czym”.

Krystian
8 lat temu

Nielegalna betoniarnia , uciążliwa kruszarnia gruzu, przeładowane wywrotki z piaskiem,ksiądz odstraszający wiernych, a wkrótce fabryka karmy suchej, farma wiatrowa , fermy drobiu blisko zabudowań to bolączki miejscowości Biskupice Ołoboczne. Niestety kto ma pieniądze może robić wszystko 🙁 i nikogo nie interesuje dobro mieszkańców.

Arek
8 lat temu

Nielegalna Betoniarnia to tylko jedna z nieścisłości we wsi Biskupice Ołoboczne, szanowny Panie redaktorze wystarczy pojechać trochę w dal miejscowości u zbiegu ulicy ostrowskiej i parcele jest potężne składowisko gruzu który jest kruszony przez maszyny od świtu do nocy. Wspomniane Terbergi-wywrotki rozjeżdżające drogę należą do tegoż samego właściciela który ma jednak o wiele większe znajomości niż właściciel betoniarni i czuje się bezkarny dołożył się w końcu do chodnika. Starosta nic nie robi w tym temacie sprawa była poruszana w pytaniach do starosty na portalu ostrow24 odpowiedział że nie da się wprowadzić zakazu dla pojazdów tej firmy a dlaczego można sobie dopowiedzieć 😉

Obserwator
odpowiada  Arek
8 lat temu

Zachęcam do ruszenia i tej sprawy. Może nie od razu ale pisząc skargi do różnych instytucji, zbierając podpisy pod protestami, grzebiąc w przepisach praw można wiele osiągnąć. Potrzeba jednak cierpliwości i samozaparcia.

mieszkaniec 2
8 lat temu

Do sąsiada obok….. Kochany jak dobrze pamiętam tam nigdy nie było stawów,to były pola uprawne a póżniej nieużytki aż do momentu jak nowobogacki ogrodziił tą działkę i zaczął wydobywać piasek dniem i nocą.Nie wiem czy to było legalne,ale bogatemu wszystko wolno.I w ten sposób powstały doły.Czy ktoś sprawdził co w tych dołach się znajduje jak zaczęto je zasypywać.Nikt tym się nie zainteresował,to jest degradacja środowiska,a teraz ta betoniarnia – samowola budowlana.Brawo .że ktoś się za to wziął, bo urzędy nic nie robią.

mieszkaniec
8 lat temu

Ostrowskie urzędy z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego są do kitu. Ludzie, którzy tam siedzą biorą pieniądze za nic, i to pieniądze publiczne. A sprawy rozwiązują dziennikarze z programów interwencyjnych.

Józek
odpowiada  mieszkaniec
8 lat temu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie podlega staroście!!! Podlega Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. Nadzór budowlany to nie samorządowy, a państwowy urząd!!!

40
0
Napisz co o tym sądziszx