Duże zmiany na ul. Wolności

Rozpoczęła się modernizacja ulicy Wolności. Na całej długości jezdni wymieniona zostanie nawierzchnia, powstanie kontrapas dla rowerów, a u zbiegu ulicy z ulicą Partyzancką powstanie rondo, które ma upłynnić przejazd samochodów w tym miejscu. W związku z prowadzonymi pracami od przyszłego tygodnia odcinkami ulica będzie wyłączana z ruchu. 

+

Przebudowa ulicy Wolności obejmuje modernizację nawierzchni na całej długości – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – W korytarzu jezdni wyodrębiony zostanie pas dla ruchu kołowego i pas postojowy. Ulica zachowa charakter ulicy jednokierunkowej, natomiast kontrapas pozwoli na bezpieczne korzystanie z przejazdu rowerami w obu kierunkach na całej ulicy Wolności

Na skrzyżowaniu ulic Wolności, Partyzancka i Zamenhofa powstanie rondo z wyspą najazdową, przez którą będą mogły przejeżdżać większe pojazdy i autobusy – dodaje  Ziemowit Borowczak, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Podobne rondo znajduje się na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiego i Waryńskiego. Rondo ułatwi wjazd z Zamenhofa i Wolności w ulicę Partyzancką, ale przede wszystkim dzięki wysepkom na wlotach poprawi bezpieczeństwo pieszych przekraczających jezdnię, co jest szczególnie ważne ze względu na sąsiedztwo szkoły podstawowej.

W tej chwili na ulicy jest utrzymany ruch, bo wymieniane są ścieki przykrawężnikowe. Następnym etapem będzie układanie nawierzchni jezdni i wtedy odcinkami ulica będzie wyłączana z ruchu. To pierwsze wyłączenie – od ul. Raszkowskiej do ul. Dąbrowskiego – nastąpi już w przyszłym tygodniu. Następnie prace będą prowadzone na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul.Kolejowej, a na końcu od ul. Kolejowej do planowanego ronda.

Największym utrudnieniem, planowanym na koniec wakacji jest całkowite zamknięcie i wyłączenie z ruchu skrzyżowania Wolności – Zamenhofa –Partyzancka na okres około dwóch tygodni – mówi dyrektor MZD. – Wtedy te wszystkie odcinki dochodzące do skrzyżowania będą odcinkami bez przejazdu. Wiąże się to również z utrudnieniami w komunikacji publicznej, gdyż przez to skrzyżowanie przejeżdża kilkadziesiąt autobusów dziennie. Ruch autobusów na pl. 23 Stycznia zostanie utrzymany, natomiast reszta tras będzie przebiegała drogami krajowymi – m.in. ul. Dworcową i  Wojska Polskiego.

Roboty są finansowane z budżetu miasta i kosztować będą ok. 495 tys. zł. Ostateczny termin zakończenia prac to 30 września br.

CZYTAJ  Rozbity radiowóz ITD (ZDJĘCIA) (aktualizacja)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maniaa
8 lat temu

Jest tyle miejsca, zróbcie jakieś mini ogródki z zielenią, trawa, kwiaty, jakieś młode drzewka, tak tego brakuje w mieście, wszędzie tylko beton i asfalt ;/

Kolarz
8 lat temu

Dziękuję że w końcu ktoś postarał się o normalną na miarę Europy ścieżkę. Najlepsze rozwiązanie podzielona ulica. Bez krawężników, bez problemu z włączaniem się do ruchu na ścieżkę. Same plusy.

Jeszcze raz dziękuję, 😀

lina
8 lat temu

Panowie nie wiedza o czym mowia .To tragedia bo oboje sa z wypozyczenia np gorzow czy sanok no i lubin .Kompletni ignoraci i tyle.

Jan
8 lat temu

Nawet nie taka duża kwota, jak na takie prace.

Daria
8 lat temu

A czy pomyślał ktoś, żeby również dosadzić trochę zieleni. Tak mało jest teraz drzew w mieście.

5
0
Napisz co o tym sądziszx