Nie mają życia przez… betoniarnię (wideoreportaż)

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy Biskupic Ołobocznych od roku przeżywają prawdziwy koszmar. W sąsiedztwie ich domów działa betoniarnia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest niezgodna z prawem, a cała sytuacja trwa już prawie rok.

+

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79851″]

Jak wyjaśniają nam mieszkańcy, betoniarni w Biskupicach Ołobocznych nie powinno być z prostego powodu.

Mieszkańcy walczą, ale jak na razie jest to walka z wiatrakami. Panowie otrzymali już stosowne pisma, z których wprost wynika, że w całym sporze to oni mają rację. Mimo to ich koszmar trwa, a warto powiedzieć, że można było go łatwo uniknąć. Jak tłumaczą nam bowiem nasi rozmówcy temat nielegalnej betoniarni na starcie mogło uciąć Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Tego jednak nie zrobiło…

Mieszkańcy próbowali poruszyć niebo i ziemię, żeby zakończyć swoje męki. Swój problem zgłaszali wielu instytucjom.

Jak tłumaczą mieszkańcy, mamy do czynienia z samowolą budowlaną, ale właścicielowi inwestycji nie przeszkadza to w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszystko z powodu przeciągającego się postępowania administracyjnego.

Sprawa trafiła do prokuratury, której stanowisko postaramy się przedstawić w najbliższych dniach. O całą sytuację postanowiliśmy zapytać również Starostę Pawła Rajskiego, który, jak się okazało, przebywa na krótkim urlopie. Wicestarosta Tomasz Ławniczak zapewnił nas jednak, że wyjaśnienia otrzymamy najpóźniej w środę.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rywalizacja na Hobby Horse (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
5 lat temu

W nie wielkiej miejscowosci owadow pod Radomiem tez funkcjonuje nie legalna betoniarnia ,beton plus term-oil .na dodatek produkuja bloczki, kostke brukowa. na wibro prasach ,na otwartym powietrzu .my mieszkancy jestesmy wykonczeni chalasem.pierwsze domy mieszkalne juz zaczynaja sie 100 m.od betoniarni.prasy ktore wydaja chalas 130 dec metr od maszyny to na 100 metrach jest ponad 60 dec.byl tez reportaz 01.10.18roku interwecja, prosze sie zapoznac. mieszkancy owadowa prosimy SOS.

Mam
5 lat temu

We wtórku mieszkańcy mamy taki sam problem 50 maetrów od działa nielegalna betoniarnia dowiedzieliśmy sie że ta betoniarnia jedt nielegalna prosze pomóżcie

cichy
8 lat temu

Ludzie bierzcie sprawy w swoje ręce odnośnie fabryki suchej karmy i kruszarni betonu !!!!!!!!!!!!!

40
0
Napisz co o tym sądziszx