Złodzieje na miarę naszych czasów

Udostępnij
Tweet

W minioną niedzielę ochrona jednego z ostrowskich marketów ujęła dwóch mężczyzn, którzy próbowali kupić droższy towar płacąc za niego inną, niższą cenę. Mężczyźni chcieli w ten sposób zaoszczędzić 13 złotych. Tym czasem przyjdzie im odpowiedzieć przed sądem za oszustwo. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

+

W niedzielę, 19 lipca dwóch mieszkańców powiatu pleszewskiego wybrało się do jednego z ostrowskich marketów na zakupy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zaplanowali nieuczciwe zakupy. Mężczyźni chcieli zakupić 8 metrową miarę, ale przełożyli ją do opakowania od miary 5 metrowej, która była tańsza. W ten sposób chcieli zaoszczędzić 13 złotych.

Z tak przygotowanym towarem udali się do kasy, lecz tu „promocja” zakończyła się i nie było już taryfy ulgowej. Wszystkie poczynania mężczyzn zauważyli pracownicy ochrony weryfikując zakupiony towar. Ostatecznie dwójka mężczyzn niedzielne zakupy zakończyła w ostrowskiej komendzie Policji.

Teraz znacznie droższe mogą okazać się dla nich konsekwencje prawne. Czyn, którego się dopuścili się 54 i 18 letni mężczyźni jest oszustwem za co kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
8 lat temu

Dokładnie. Mandat na szybko i do widzenia 😉 Ale żeby sprawa się skończyła inaczej niż mandatowo i żeby napędzało to sądownictwo, które nas tyle kosztuje? tragedia…

do adam
8 lat temu

myśląc twoimi kategoriami pozwólmy kraść ludziom do pewnego pułapu kwoty,a innym nie pozwalajmy..kradzież to kradziez,pozwól żeby ciebie okradano na 13zl.np dziennie..będziesz się śmiał wtedy??nie toleruję ludzi którzy myśą:okradajcie innych..mnie nie wolno..

mcj
odpowiada  do adam
8 lat temu

Jakimi kategoriami by nie myśleć to faktem jest, że koszt całego procesu sądowego jak i utrzymanie delikwenta w więzieniu przewyższa wielokrotnie kwotę 13 zł. Nawet najbardziej tępy łeb potrafi sobie to przeliczyć, więc w tym wypadku to Adam ma rację. Wystarczyło to zakończyć mandatowo i sprawy by nie było.

Adam
8 lat temu

Heh, żałosna sytuacja. Wielki przestępca bo 13zł „ukradłby”? Z pewnością, gdyby był bogaty to by tego nie robił. Markety i tak mają krocie zysków na handlu. Na wiejskiej kradną miliony w białych rękawiczkach a takiego człowieka ciągać po sądach za 13zł? Całe sądy i premie z nagrodami ludzi tam pracujących utrzymują podatnicy. Śmiech na sali…

heh
8 lat temu

ile kosztuje państwo miesięczne utrzymanie jednego więźnia?

ZK
8 lat temu

A nie lepiej dożywocie. Jednak polskie prawo jest łaskawe. 13 (chyba sztabek złota, po kilogramie każda) powinny zasługiwać na taką karę.

6
0
Napisz co o tym sądziszx