Nie mają życia przez… betoniarnię (wideoreportaż)

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy Biskupic Ołobocznych od roku przeżywają prawdziwy koszmar. W sąsiedztwie ich domów działa betoniarnia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest niezgodna z prawem, a cała sytuacja trwa już prawie rok.

+

[jwplayer player=”1″ mediaid=”79851″]

Jak wyjaśniają nam mieszkańcy, betoniarni w Biskupicach Ołobocznych nie powinno być z prostego powodu.

Mieszkańcy walczą, ale jak na razie jest to walka z wiatrakami. Panowie otrzymali już stosowne pisma, z których wprost wynika, że w całym sporze to oni mają rację. Mimo to ich koszmar trwa, a warto powiedzieć, że można było go łatwo uniknąć. Jak tłumaczą nam bowiem nasi rozmówcy temat nielegalnej betoniarni na starcie mogło uciąć Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim. Tego jednak nie zrobiło…

Mieszkańcy próbowali poruszyć niebo i ziemię, żeby zakończyć swoje męki. Swój problem zgłaszali wielu instytucjom.

Jak tłumaczą mieszkańcy, mamy do czynienia z samowolą budowlaną, ale właścicielowi inwestycji nie przeszkadza to w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wszystko z powodu przeciągającego się postępowania administracyjnego.

Sprawa trafiła do prokuratury, której stanowisko postaramy się przedstawić w najbliższych dniach. O całą sytuację postanowiliśmy zapytać również Starostę Pawła Rajskiego, który, jak się okazało, przebywa na krótkim urlopie. Wicestarosta Tomasz Ławniczak zapewnił nas jednak, że wyjaśnienia otrzymamy najpóźniej w środę.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rywalizacja na Hobby Horse (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
8 lat temu

Precz z fabryką karmy suchej firmy UNITED PETFOOD POLSKA SP Z O O.
Nie dla smrodu w Biskupicach Ołobocznych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BO-LECH
8 lat temu

Ludziska „plyndz” ma racje kruszarnia kruszarnią , ale fabryka karmy suchej p. Sob….ka to będzie dopiero masakra a my nic nie robimy.

cichy
8 lat temu

A może byśmy usłyszeli Pana Sołtysa co ma w tej sprawie do powiedzenia, czy wogóle interesuje się problemami mieszkańców Biskupic Ołobocznych, a może już jest zasypany gruzem przez Ba……..!!!Śmiało Panie Sołtysie czekamy.

osa
8 lat temu

WIELKIE BRAWA I PODZIĘKOWANIA DLA PANA REDAKTORA RADZISZEWSKIEGO…
Po rocznych zmaganiach z urzędniczą machiną nareszcie mieszkańcy Biskupic mogą świętować swój triumf.Dzisiaj p.D.wywiózł na „taczce”swoją betoniarnię.Można powiedzieć tylko tyle ,że uporczywe działania w dążeniu do celu (zlikwidować samowolę) i determinacja mieszkańców zwyciężyły…..(Z pomocą tv24).,i powiedzenie,że „bogatemu wszystko wolno”zatraciło swój sens.
Inspektory PINB póki jeszcze trawka się zieleni wykorzystajcie ją, bo w kwestii -betoniarni wykazaliście się arogancją i brakiem rzetelności.
Włodarze gminy Biskupic :p.sołtys i p.radny mieszkający w sąsiedztwie kruszarni pokażcie ,że macie” jaja”panowie ,bo niedługo p.B.tak Wam sypnie piachem po oczach ,że nie odnajdziecie drogi do Waszych własnych domów,a mieszkańcy wybierając Was obdarzyli sporym kredytem zaufania -więc do roboty .
Mieszkańcom Biskupic życzę sukcesów w działaniu weżcie sprawy w swoje ręce wszak żyjemy w państwie prawa…..))

plyndz
8 lat temu

Chodnik zapewne skończą za 10lat, a jeśli chodzi o fabrykę karmy suchej to połowa wsi zastraszona że stracą miejsca pracy i dlatego się nie odezwą a wystarczy do nowych skalmierzyc jechać i powąchać jakie dobrodziejstwa i nowe miejsca pracy buduje im pan Sob….ak

Obserwator
8 lat temu

Tak należy podziękować Panu redaktorowi ale i tym wszystkim, którzy z uporem pisali pisma nękali różne instytucje i domagali się przestrzegania prawa. Bardzo się cieszę z odniesionego sukcesu. Teraz należałoby powalczyć o dokończenie chodnika i może o inne sprawy będące uciążliwością dla mieszkańców.

plyndz
8 lat temu

Czy ktoś raczył podziękować redaktorowi za interwencję? Zatem dziękujemy p. redaktorze Betoniarnia się zwija, kruszarnia chyba też się przestraszyła bo dziś wywozili to ustroństwo. Także w imieniu mieszkańców Biskupic Ołobocznych dziękujemy panie redaktorze Radziszewski tylko prosiłbym aby Pan nie zapomniał że poza betoniarnią są inne problemy w Biskupicach Ołobocznych. Kruszarnia gruzu pana Bana…..ka oraz Fabryka karmy suchej w środku miejscowości należąca do pana Sobcz…ka która już powstaje.

cichy
8 lat temu

Do sąsiada…Widać,że nie jesteś mieszkańcem naszej miejscowości,ponieważ nie zależy Tobie abyśmy mieli dobre drogi /a nie dziury / a jeśli mieszkasz tutaj to dziwi mnie Twoja postawa.

sąsiad ale nie obok
8 lat temu

podobno Nadzór nakazał rozbiórkę. Jeżeli dalej produkują, powinna wkroczyć policja

mieszkaniec 2
8 lat temu

Kilka dni było spokoju,a dzisiaj produkcja betonu szła całą parą,gdzie nadzór budowlany ? skoro to jest samowola budowlana…….

sąsiad
odpowiada  mieszkaniec 2
8 lat temu

I bardzo dobrze- powinni tam jeździć dzień i noc

40
0
Napisz co o tym sądziszx