Ponad pół kilograma amfetaminy…

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Na gorącym uczynku zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy przewozili ponad pół kilograma amfetaminy. Posiadanie znacznej ilości narkotyków jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

+

Ostrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadzą ciągłe rozpoznanie środowiska w zakresie obrotu i handlu narkotykami. Prowadzone w tym kierunku działania, pozwoliły im na zatrzymanie w czwartek, 26 lutego, dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego w wieku 27 i 44 lat.

Mężczyźni wpadli w chwili kiedy przewozili środki odurzające w samochodzie. Policjanci zatrzymali osobowe suzuki na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Podczas kontroli kryminalni znaleźli w samochodzie ponad pół kilograma białego proszku.

Pobrana do badań próbka potwierdziła, że przewożona substancja to amfetamina. Ta ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 5 tysięcy porcji narkotyku. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi około 16 tysięcy złotych.

Policjanci przeszukując mieszkania zatrzymanych znaleźli u 44-latka rewolwer gazowy. Broń zostanie teraz dokładnie sprawdzona w czasie badań w laboratorium kryminalistyki.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wykonane w tej sprawie czynności i zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie im zarzutów. 27-latkowi zarzucono, że od połowy ubiegłego roku do chwili zatrzymania, kilkakrotnie wszedł w posiadanie narkotyków. Mogą mu grozić za to 3 lata więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Znacznie poważniejsze konsekwencje grożą 44-latkowi. Usłyszał on dwa zarzuty, udzielania środków narkotycznych innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna ten jest bardzo dobrze znany ostrowskim policjantom. Był wielokrotnie notowany m.in. za przestępstwa rozbójnicze i narkotykowe. Ma za sobą pobyty w zakładach karnych. Teraz może tam trafić ponownie. Przestępstwa, których się dopuścił, są zagrożone karą do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące.

CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)

To kolejne duże ilości narkotyków, które w ostatnim czasie zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Zaledwie miesiąc wcześniej policjanci przechwycili 4 kilogramy marihuany.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba
9 lat temu

I o to chodzi niech znika to z Ostrowa im mniej tego kurestwa tym lepiej

adwokat diabła
9 lat temu

No ładnie się panowie z kryminalnej postarali,statystyki podskoczyły i odrobina białego gówna przepadła,nie będzie pudrowania nosków……hehehe

2
0
Napisz co o tym sądziszx