Spokojna 8 – podejrzenie pożaru

Blok przy ulicy Spokojnej 8 w Ostrowie Wlkp. słynie z wielu rzeczy. Skupmy się jednak na faktach. Co najmniej rok temu płonęła tu piwnica, którą ktoś celowo podpalił. W sobotę czujni mieszkańcy zadzwonili po Straż Pożarną, ponieważ na klatce schodowej był wyczuwalny dym. Dodatkowo mieszkanka z II piętra zauważyła, że z mieszkania pod nią wydobywa się dym.

+ {openx:3}

[jwplayer mediaid=”70837″]

Strażacy w tym czasie obsługiwali wypadek na ulicy Ledóchowskiego. Po wezwaniu jeden z wozów został zadysponowany na ulicę Spokojną 8 w Ostrowie Wlkp. Chwilę przed dojazdem strażaków, nasz reporter wszedł do podejrzanego mieszkania i stwierdził obecność co najmniej jednego mężczyzny, który twierdził, że nic się nie stało.

Strażacy, którzy również weszli po kilkunastu sekundach potwierdzili obecność dymu. Zaczęło się poszukiwanie miejsca, w którym mogło dojść do pożaru lub niesprawności w instalacji kominowej. W tym celu strażacy zeszli do piwnicy gdzie znajdują się zwane w wielkopolskiej gwarze sibry, czyli miejsca, w których gromadzi się popiół z komina.

Szybkie oględziny strażaków potwierdziły, że są one całkowicie zapchane i należy je jak najszybciej oczyścić. Właścicielem budynku jest MZGM. Zdaniem jednej z mieszkanek był ktoś kto rzekomo sprawdzał instalacje kominowe. Jak widać kontrola była albo dawno temu albo nie do końca rzetelna.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrowianin wpadł ze sporą liczbą narkotyków
Subskrybuj
Powiadom o

54 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ola
9 lat temu

aldi – i tak spokojnie na to patrzysz? Nie wiesz gdzie zadzwonić?

aldi
9 lat temu

Był ktoś z MOPSU sprawdzić co u tej rodzinki się dzieje?? podobno tam od czasu jak Kamila urodziła mrówy córke wiecznie awantury są, a dzieci tego słuchają

lol
odpowiada  aldi
9 lat temu

Wiecie co tam się dzieje i nigdzie tego nie zgłosicie? Dzieci cierpią,a lokatorzy temu sie przpatrują

ARISON 1
9 lat temu

ARIS-WIDAĆ NA ŚCIANIE.MGA ABP SBO!!!!!! NAS NIE ZATRZYMA NIC.2008-2014.

Iga
9 lat temu

Jadwiga dzieci do szkoły chodzą a ty sama nie chodzisz na wywiadówki śmierdzi od nich że hej

mobil
9 lat temu

oby teraz w ciazy nie pila

Ona
odpowiada  mobil
9 lat temu

hahaha wierzę bo muszę

54
0
Napisz co o tym sądziszx