Dzisiaj Festiwal Stylu i Urody (niedziela)

Dzisiaj, w niedzielę 26 października 2014 r. odbędzie się II Festiwal Stylu i Urody. To najbardziej oczekiwana impreza wystawiennicza jesieni w Ostrowie, na której nie zabraknie pokazów mody, stylizacji fryzur oraz makijażu.

+ {openx:3}

Festiwal jest miejscem spotkań branży kosmetycznej, fryzjerskiej i odzieżowej, a jednocześnie zapowiedzią kolejnego sezonu jesienno-zimowego oraz karnawałowego. Będą więc pokazy mody, w tym także mody ślubnej. Na najmłodszych czekać będzie kącik fryzjerski, w którym będzie można zafundować dziecku finezyjne loki, warkocze lub sploty.

– W pokazach fryzur i kreacji ślubnych zaprezentujemy dorobek i umiejętności mistrzów, ale także pokażemy kolekcje naszych absolwentek Marysi Ciesielskiej i Mileny Pustkowskiej. Obie rozpoczynały w naszej w szkole. Później zdobywały tytuły i nagrody w licznych konkursach, a od niedawna spełniają się swoich firmach. Udowadniają nam, że modą można się pięknie bawić – mówiła Kasia Stawicka nauczyciel przedmiotów odzieżowych i fryzjerskich ZSU.

Organizatorzy nie ukrywają, że osiągnięcia swoich absolwentów chcą wykorzystać właśnie do promocji nie tylko samego Festiwalu, ale szkolnictwa zawodowego w ogóle.

– Szkolnictwo przeżywa trudną sytuację, a tego rodzaju inicjatywy to stosowna droga, żeby je odbudować i nadać właściwy wymiar. Jestem pełen uznania dla dyrektora i współpracowników, że podjęli się takiej inicjatywy – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Festiwal jest także dobrym przykładem współpracy i integracji szkolnictwa zawodowego z pracodawcami, z których wielu jest zaangażowanych w organizację. Dla wielu to także może szansa poszukiwania przyszłych pracowników, bo problem znalezienia fachowców coraz bardziej zaczyna doskwierać już polskim pracodawcom.

– To, co robimy we współpracy z samorządem powiatowym wyprzedza inicjatywy ministerialne. Nie ma szkoły zawodowej bez współpracy z pracodawcami. My chcemy pokazać co nasi młodzi adepci już potrafią. Udowadniamy, że nasi absolwenci odnoszą sukcesy, spełniają się. Pokazujemy, że szkolnictwo zawodowe to coś pięknego, w czym można się rozwijać, uzyskiwać efekty i szybko się usamodzielnić – powiedział Dariusz Kaczmarek dyr. ZSU.

CZYTAJ  Ostrowianin wpadł ze sporą liczbą narkotyków

zdjecie

Jedna z absolwentek, której kreacje będzie można oglądać jest Milena Pustkowska, z zawodu technik technologii odzieży w ZSU oraz absolwentka szkoły artystycznego projektowania ubioru. Dziś ma własny salon, w którym projektuje i szyje dla swoich klientów. Na Festiwalu pokaże swoje wieczorowe sukienki.

Jestem krawcową i nikt tego słowa nie powinien się obawiać. Od dziecka byłam zafascynowana modą, bo moda jest czymś nierzeczywistym. Można ją fajnie przedstawiać zwłaszcza, że mamy ogromny wybór tkanin co daje wręcz nieograniczone możliwości – powiedział M. Pustkowska.

Organizatorem Festiwalu jest Zespół Szkół Usługowych oraz Starostwo Powiatowe. Program imprezy przedstawiony został podczas konferencji prasowej w dniu 9 października 2014 r. Wstęp na tę cieszącą się zainteresowaniem imprezę jest bezpłatny.

Harmonogram imprezy w załączniku.

HARMONOGRAM I PROGRAM IMPREZY 2014 uzupełniony

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marta
9 lat temu

Będzie na Waszej stronie jakaś fotorelacja z tego Festiwalu?

ostrow24.tv
odpowiada  Marta
9 lat temu

Jutro powinna być. Zdjęcia są obrabiane.

Dziadek
odpowiada  ostrow24.tv
9 lat temu

Mi tam zdjęcia są niepotrzebne, bo dziewczyny od 16 do 22 roku życia podobają się wszystkie.

3
0
Napisz co o tym sądziszx