Komu uciekł żółw? Był szybki jak zając?

Udostępnij
Tweet

Trudno w to uwierzyć, ale w samym powiecie ostrowskim co kilka-kilkanaście dni ktoś znajduje jakiegoś żółwia. Każdy z nich prawdopodobnie uciekł właścicielowi lub został specjalnie porzucony.

Ostrowscy strażnicy miejscy zatrzymali do wyjaśnienia żółwia żółtolicego (żółtobrzuchy – Pseudemys concinna), który przemieszczał się w rejonie bloków mieszkalnych przy ulicy Kościuszki. Na ślad uciekiniera natrafiła dozorczyni, która o swoim odkryciu powiadomiła funkcjonariuszy.

Żółw żółtolicy to gatunek spotykany między innymi w USA, Brazylii czy Meksyku. Jego karapaks, czyli powszechnie mówiąc „skorupa”, osiąga długość do 30 cm. Hodowany jest często przez polskich terrarystów. Przedstawicieli tego gatunku można obecnie spotkać również w jeziorach, rzekach czy kanałach w naszym kraju i to za sprawą ludzi, którzy często pozbywając się tych zwierząt doprowadzili do jego inwazji w naszym środowisku.

Zatrzymany osobnik został przetransportowany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie oczekiwał będzie na swojego opiekuna.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dziś pojazdy militarne na Rynku
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
michał
2 dni temu

to był moment

sikora
2 dni temu

co Wy za głupoty piszecie, przecież zając nie jest tak prędki jak żółw …

ŻÓWNindża
2 dni temu

Żółwie czerwonolice i żółtolice niestety ale już u nas funkcjonują normalnie. To jest efekt żółwików słodziutkich po 10zł w zoologicznym. Jak urosły i zaczęły gryźć w palce to lądowały na wolności. Już 15 lat temu takie w ołoboku pływały.

Mlody
2 dni temu

Nikomu nie uciekł takiego samego złapałem jak w rąbczynie maszerował na drugą stronę drogi i nie jest to gatunek pod ochroną tylko inwazyjny….

Jan
2 dni temu

Nareszcie jakiś sukces straży miejskiej, brawo 🖐

Dobra dusza
odpowiada  Jan
2 dni temu

To nie sukces straży miejskiej tylko firmy która opiekuje się tym budynkiem a konkretnie pracownika tej firmy co znalazł tego żółwia i powiadomił schronisko 👏👏👏

****
2 dni temu

Wbrew opiniom żółwie nie są takie wolne 🙂 i dość cwane w ucieczkach 🙂 u naszego zepsuła się siatka i chwila i już był na zewnątrz….

Chińczyk
2 dni temu

Na zupa on się nadawać i dobrze smakować. Ja umieć przyrządzić tego dziada a wy poczuć egzotyczny smak w moja knajpa. 😋

Ostatnio edytowany 2 dni temu by Chińczyk
Milord z Pleszewa łysy staruch
2 dni temu

Przeżyje u nas zimę.?

Mariusz
odpowiada  Milord z Pleszewa łysy staruch
2 dni temu

Ma szansę. Często zagrzebuje się w błocie i hibernuje, podobnie jak nasz rodziny żółw błotny. To wprawdzie gatunek ciepłolubny i źle znosi nasze zimy, ale zdarza się, że mu się udaje.

oo
2 dni temu

Tyyyyllllkooo naaaaa moooomennnnt spuuuuuuściiiiiiiłeeeem go z oczzzzzzu. Tooooooo byyyyył mommmmmment jaaaak uciiiiiiekł!!! Oddddbiiiiorę goooo zaaaaaa 20 laaaaaat

mieszkaniec
odpowiada  oo
2 dni temu

Tym komentarzem próbujesz zwrócić na siebie uwagę. Opłacić ci psychiatrę czy jak ci chłopcze pomóc?

oo
odpowiada  mieszkaniec
2 dni temu

Jeżeli naprawdę nie rozumiesz żartu ,to raczej opłać sobie wizytę 😉

Gdzie
odpowiada  oo
2 dni temu

Wszystko z twoją głową w porządku,w domu wszyscy zdrowi??? Jak potrzebujesz pomocy to zgłoś się do lekarza naprawdę,po co się męczyć

artem
odpowiada  oo
2 dni temu

😉

Ostatnio edytowany 2 dni temu by artem
mary dół
odpowiada  oo
2 dni temu

OO

…nie będę czytać…

16
0
Napisz co o tym sądziszx