Klimek (be)z absolutorium?

Udostępnij
Tweet

To najważniejsze dla mnie absolutorium i wotum zaufania otrzymałam od Was, moich mieszkańców, podczas wyborów na Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – oświadczyła prezydent Beata Klimek.

Brak wotum zaufania i brak udzielenia absolutorium przez radnych miejskich podczas dzisiejszej sesji to pokłosie kampanii, polityczny ruch. Spodziewałam się takiego głosowania. Chcę jednak podkreślić, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za 2023 rok, tak jak i merytoryczne komisje.

2023 rok to 53 852 461 złotych na inwestycje w mieście. To pieniądze na modernizacji dróg, rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury, przebudowę ostrowskiego schroniska dla zwierząt, modernizację budynku SP1, ale i obiekty sportowe: stadion przy ulicy Kusocińskiego, czy centrum “za parowozownią”. To również Ostrowski Budżet Obywatelski, inicjatywa lokalna, programy miejskie. To był również rok pełen wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Dziękuję moim współpracownikom za codzienną pracę na rzecz naszego miasta. Dziękuję ostrowianom za każde dobre słowo, ale i za krytyczne spojrzenie. My pracujemy dalej, dla Ostrowian i dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Z przepisów wynika, że po nieudzieleniu wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dziś pojazdy militarne na Rynku
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Precz z lineralną polską
17 dni temu

PO przeproście i wypier…..!

Nowoczesna
17 dni temu

Zgadzam się z Ryszrdem Petru. Zlikwidować rozdawnictwo i 800+. Unia mówi że polska musi ograniczać wydatki.

Miśka
17 dni temu

Jestem wyborcą PO i mam nadzieję że moja partia PO i Donald Tusk dotrzymają słowa i zabiorą 800+ bo to przecież wielkie rozdawnicto jest. Lepiej na schronosko przekazać środku psiaki są takie słodkie.

Zenio
18 dni temu

Migrantów do biura Urbaniaka i do radnych PO relokować platwusy latały po granicy z pizzą i należy ich wpuszczać a potem zobaczy się skąd przyjechali.

ADAM
18 dni temu

PO w Ostrowie przegrało i nie umieją się pogodzić z porażką. To ich wotum zaufania to jest błazenada. PO dalej się bawi miastem.

Miro
18 dni temu

Ludzie wybraliście PO to czego się dziwicie. Zobaczycie od lipca DROŻYZNE. Mam nadziej że Urbaniak (logik) na swoim biurze na drzwiach zmieści szyld DROŻYZNA PO

Ccc
20 dni temu

I odwołanie wszystkich radnych też referendum bedzie

Marych
odpowiada  Ccc
18 dni temu

Chłopcy przestańcie bo się źle bawicie, dla was to igraszki nam chodzi o życie.

72
0
Napisz co o tym sądziszx