Klimek (be)z absolutorium?

Udostępnij
Tweet

To najważniejsze dla mnie absolutorium i wotum zaufania otrzymałam od Was, moich mieszkańców, podczas wyborów na Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – oświadczyła prezydent Beata Klimek.

Brak wotum zaufania i brak udzielenia absolutorium przez radnych miejskich podczas dzisiejszej sesji to pokłosie kampanii, polityczny ruch. Spodziewałam się takiego głosowania. Chcę jednak podkreślić, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za 2023 rok, tak jak i merytoryczne komisje.

2023 rok to 53 852 461 złotych na inwestycje w mieście. To pieniądze na modernizacji dróg, rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury, przebudowę ostrowskiego schroniska dla zwierząt, modernizację budynku SP1, ale i obiekty sportowe: stadion przy ulicy Kusocińskiego, czy centrum “za parowozownią”. To również Ostrowski Budżet Obywatelski, inicjatywa lokalna, programy miejskie. To był również rok pełen wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Dziękuję moim współpracownikom za codzienną pracę na rzecz naszego miasta. Dziękuję ostrowianom za każde dobre słowo, ale i za krytyczne spojrzenie. My pracujemy dalej, dla Ostrowian i dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Z przepisów wynika, że po nieudzieleniu wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
1 miesiąc temu

peowska klika miernot, łapówkarzy i przygłupów z nowego otoczenia pseudostarosty – 2 razy miałem z nim do czynienia, raz okazał się niekompetentnym kłamcą, dyskredytującym osoby których powinien w tamtej sytuacji bronić a drugi raz osobnikiem który w imię kolesiostwa/nepotyzmu będzie bronił swoich przydupasów mimo że byli sprawcami zagrożenia dla zycia i zdrowia innych ludzi, cóż innego sie spodziewać , teraz do władzy i kasy dorwała się nowa klika i bedzie doić , jątrzyć w imię swoich interesików, ostatnio też dał popis – okazał się całkowitym ignorantem i człowiekiem bez wiedzy i kompetencji w sprawie funkcjonowania spraw powiatu.
Ładne witanie się na korytarzu starostwa może sobie wsadzić w d…

Z Odolanowa
odpowiada  Piotr
1 miesiąc temu

W powiecie w końcu zaczyna pracować opozycja. Starosta niezadowolony bo za dużo pytań, kontry PiS i w końcu interpelacje byłego burmistrza.

Maria
1 miesiąc temu

To jeszcze tylko w przyszłym roku brak absolutorium i nareszcie referendum. Już się nie mogę doczekać!

Roman
odpowiada  Maria
1 miesiąc temu

To co jest dla Ciebie najważniejsze destrukcja w pracy, czy rozwój.
Sorry taki mamy klimat.
To hasło Ci odpowiada.

Ola
1 miesiąc temu

Do tej pory byl pewna, że jestem mieszkanką Ostrowa Wielkopolskiego,a teraz dowiaduje się, że mieszkam u Beaty Klimek!!!!

Nielot
odpowiada  Ola
1 miesiąc temu

Ola. Lotną to ty nie jesteś

Marian
odpowiada  Nielot
1 miesiąc temu

Nielot swoim komentarzem pokazales,że jesteś jeszcze bardziej nielotny niż ola

Marych
odpowiada  Ola
26 dni temu

Ograniczona.

Zdzicha
1 miesiąc temu

No i dobrze. Pokory nie nabierze, ale gorzką pigułkę musi przełknąć

wyborca mlody
1 miesiąc temu

tak to jest jak osoba w wieku 62 jest prezydentem i po 5 latach pojdzie ne emeryture i nikt jej nie rozliczy za nielegalne podwyzki

młody gniewny
odpowiada  wyborca mlody
1 miesiąc temu

stare gropy na emerytury a nie na stanowiska w urzędach i radach

Urzędniczka
1 miesiąc temu

Słodka zemsta platformersów oraz dwóch sprzedawczyków za przegrane wybory prezydenckie .

Marych
1 miesiąc temu

,, Chłopcy przestańcie bo się źle bawicie dla was to igraszki nam chodzi o życie ”.

obserwator
odpowiada  Marych
1 miesiąc temu

Ratują ci tyłek chłopczyku.

Heheszek
1 miesiąc temu

Wprowadzając do rady sześcioro radnych trzeba polegać na łasce innych. Ci inni to głównie PiS, nielojalny platfus i chorągiewka Trzecia Droga. Już bardziej egzotycznie się nie da i już bardziej niestabilnie nie było od lat. Podczas ostatniej rady nosek do wytarcia miał radny Paduch ku uciesze „większości”, dzisiaj żabę musi połknąć Pani prezydent za sprawą większości. Czas usiąść do stołu i zrozumieć wybór mieszkańców, którzy zagłosowali personalnie za Panią prezydent i grupowo za PO. Może warto odsunąć Vice, który wyborczego mandatu nie zdobył, może warto wpłynąć na rezygnację Karasia, żeby więcej nie obrażał radnych opozycji. Wszyscy już sobie dali po liściu i teraz już pozostaje uwzględnić głos wyborców.

Rejtan
1 miesiąc temu

Becia pakuj walizki, taczki już podstawione, nie czekajmy dwóch lat, od razu niech zwolni fotel. Że pisiory ja POparły to ZENADA!!!! Co za to dostana posady ?

obserwator
odpowiada  Rejtan
1 miesiąc temu

Mają posady, dla żony i męża. To i głosują jak trzeba.

Młoda pani
odpowiada  Rejtan
1 miesiąc temu

Precz z destrukcyjną PO. Zrozumcie że większość Ostrowianek i Ostrowian wybrało panią Klimek a nie Paduch. Więc przestańcie się brzydko bawić bo możecie sromotnie przegrać pokazując arogancję i butę.

Marych
odpowiada  Młoda pani
26 dni temu

Paduch to nie jest kobietą.

Ostr
1 miesiąc temu

„Od moich mieszkańców” Nie wiem jak inni ale ja jestem mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego a nie pani Klimek

Rejtan
odpowiada  Ostr
1 miesiąc temu

ja też nie jestem własnością tłustej carycy

młody gniewny
odpowiada  Ostr
1 miesiąc temu

dobrze, ze nie powiedziała moich poddanych !

72
0
Napisz co o tym sądziszx