Klimek (be)z absolutorium?

Udostępnij
Tweet

To najważniejsze dla mnie absolutorium i wotum zaufania otrzymałam od Was, moich mieszkańców, podczas wyborów na Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – oświadczyła prezydent Beata Klimek.

Brak wotum zaufania i brak udzielenia absolutorium przez radnych miejskich podczas dzisiejszej sesji to pokłosie kampanii, polityczny ruch. Spodziewałam się takiego głosowania. Chcę jednak podkreślić, że Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za 2023 rok, tak jak i merytoryczne komisje.

2023 rok to 53 852 461 złotych na inwestycje w mieście. To pieniądze na modernizacji dróg, rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury, przebudowę ostrowskiego schroniska dla zwierząt, modernizację budynku SP1, ale i obiekty sportowe: stadion przy ulicy Kusocińskiego, czy centrum “za parowozownią”. To również Ostrowski Budżet Obywatelski, inicjatywa lokalna, programy miejskie. To był również rok pełen wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Dziękuję moim współpracownikom za codzienną pracę na rzecz naszego miasta. Dziękuję ostrowianom za każde dobre słowo, ale i za krytyczne spojrzenie. My pracujemy dalej, dla Ostrowian i dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Z przepisów wynika, że po nieudzieleniu wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada miasta może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrów pod wodą (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AuslanderRaus!
22 dni temu

Hehe ustawcie sobie platformersa na włodarza i będziecie mieli szybciej upragniony ośrodek dla nielegalnych.

Urzędniczka
22 dni temu

Po wczorajszej sesji i ten widok jak były kandydat na prezydenta siedzi sam z boku zamyślony rozpatrujący przyczyny dlaczego nawet jego ludzie go nie akceptują to musi być naprawdę dołujące nawet mu trochę współczuję ale jak się szumnie ogłosiło zwycięstwo że ma się większość samorządową w radzie miejskiej a dziś ekipa prezydencka sześciu radnych przeglosywowuje co chce to musi być frustrujące ale to też dowód jak wiele brakuje aby być skutecznym samorządowcem

Marych
odpowiada  Urzędniczka
18 dni temu

Ale na ostatniej sesji rady miasta błysnął,,nagus „.

Janko
22 dni temu

Ja chyba czegoś nie rozumiem po wyborach samorządowych usłyszeliśmy od PO i Jakuba Paducha który fotografował się na Rynku z tym co teraz na stołek vice w zamian czy z nie tym z PiS że ma stabilną większość iść i takie mrzonki jak się okazało , stołki wzięli i ograli młodego jak dzieciaka ale do rzeczy dziś się dowiaduję na profilach radnych z PO że radni prezydenccy zadłużyli znów miasto na nowe obligacje a oni się wstrzymali czy nie głosowali wogole to może trochę matematyki dla tych z koalicji
Radni prezydenccy szt 6
Radni PiS szt 4 I nawet pan przewodniczący który odszedł sztuk 1 to dalej tylko 11 z 23
KO sztuk 10
i dwóch sprzedawczyków szt 2 to razem 12 także Jakub czy inne te asy z Powiatu którzy nie głosują to wasza wina mając większość rozgrywają was jak dzieci świadczy tylko o tym jak nieudolnych i nie odpowiedzialnych ludzi Ostrów wybrał

Ha ha ha
odpowiada  Janko
22 dni temu

Trochę interpunkcji i byłby sens , tego ,co tu napisałeś.

Tom
odpowiada  Janko
22 dni temu

Przecież ta hołota poszla tam po kasę i nowe układziki żeby na przetargach i zamówieniach publicznych z kolesiami robić wałki, za rok sprawdźcie ich oświadczenia majątkowe – jak się władza upasla na publicznych pieniądzach, chociaż co mądrzejsi mają firmy na żony, rodzinę i wałki robią ale w oświadczeniu nadal bidoki.

Cudok
22 dni temu

Tak budżet to ja też mogę podwyższyć . Wprowadź dziesięcinę i podatek od pracowników fizycznych. Wciśnij z ludzi krew a budżet się zwiększy . A bezpieczeństwo w Ostrowie już nie należy do prezydenta miasta . Właściwie za bezpieczeństwo odpowiadają tylko ofiary wypadków i zbrodni . Gdy kogoś zamordują to interes się kręci . ZUS już nie płaci ofierze emerytury . Grabarz i ksiądz zarobi .

Ostrowianka
22 dni temu

Nie rozumiem w co gra radny Grzeszczyk

Marych
odpowiada  Ostrowianka
22 dni temu

Ta gra nazywa się BAMBUKO.

Jack
odpowiada  Ostrowianka
22 dni temu

W swoje bezkresne ego.

Roman
odpowiada  Ostrowianka
22 dni temu

A w co grają w ogóle radni.
Najlepiej, żeby zagrali w grę partie polityczne nieważne, a najważniejszy Ostrów Wielkopolski.
Ale do tego trzeba dorosnąć.

olek
22 dni temu

a co tam prezesik OTBS robi,czyżby się szykował gdzieś…….

anżej
odpowiada  olek
22 dni temu

jak to co ? żona dyr wydz w um

huhu
odpowiada  olek
22 dni temu

a włodzio z Wodkanu????

Mari
22 dni temu

Brawo! Pierwszy krok do normalności, której brakuje w Ostrowie. Jest szansa,żeby p.klimek nie zasiadała kolejne 5 lat na fotelu.

Max
odpowiada  Mari
22 dni temu

Nie łudź się ! Tylko referendum !

Janko
odpowiada  Mari
22 dni temu

Referendum to broń obusieczna będziemy wybierać prezydenta ale możemy też i radnych , dlatego raczej do tego nie dojdzie bo połowa tych co są to się niedostaną także zapomnijcie o referendum i przegrany Jakub może zapomnieć wraz z guru o władzy i rządzeniu Ostrowem

Xxx
23 dni temu

Pani Klimek z honorem nie po drodze: ciepło – obietnica nie dotrzymana, nauczyciele nie przewidziani w budżecie, szkoły potrzebują ogrzewania które dostarcza np. OZC bez obiecanych 49 zł koszty będą większe i.t.d

Krzys
23 dni temu

Pani Prezydent nie dostała zaufania od radnych obecnej kadencji w zakresie realizacji zadań za rok poprzedni, to jak to jest bo ja myślałem że wszystkie inwestycje i działania są prowadzone przy aprobacie i za zgodą i głosowaniu rady miejskiej. Czy jest zgoła inaczej czyli Pani Prezydent sama podejmuje działania 🤔Może ktoś mi to wyjaśni🫣

obserwator
odpowiada  Krzys
22 dni temu

Długi, długi, długi coraz większe długi. Coraz mniej środków na bieżące utrzymanie miasta. Brakuje na naprawę dróg, na bieżące sprzątanie , na utrzymanie szkół, na nauczycieli itd itd. Ale macie kilka stadionów za prawie 100 mln, które miasto musi utrzymać, bo kluby nie maja na to kasy, macie Arenę do której wszyscy dołożyliśmy w ubiegłym roku 3,5 mln, śmieci do których dołożyliśmy prawie 4 mln bo oficjalnie mamy niskie opłaty, macie prywatne spółki sportowe do których właśnie dziś radni pani Klimek dorzucili 5 mln, na wasze kochani ostrowianie konto. No i dziś radni pani Klimek zdecydowali o kolejnych 22 mln obligacji. Czyli na koniec roku dług miasta czyli nasz osiągnie 200 mln.
Wiesz Krzysiu, pani Klimek miała w radzie większość w tamtej kadencji, więc robiła co chciała. Teraz nie ma i nagle strach! Jej większość przegłosowywała jej najgłupsze pomysły. Jak np spalarnię śmieci za jakieś 220 mln.

Krzys
odpowiada  obserwator
22 dni temu

Dzięki za wyjaśnienie 👍

Była nauczyciela
odpowiada  obserwator
22 dni temu

Nauczyciele to najwięksi roszczeniowcy.
Dajcie spokój z tymi nauczycielami. Darmozjady 18 godzin pracują a zarobki chcą niewiadomo jakie. Jak się w szkole nie podoba to do innej roboty się przekwalifikować.

Yyy
odpowiada  Była nauczyciela
21 dni temu

100 %.

Wyborca
odpowiada  Krzys
22 dni temu

Najważniejsze że absolutorium otrzymała od Ostrowian w wyborach.

Dario
23 dni temu

Ostr też tak uważam. Jestem Ostrowianinem Polakiem a nie własnością pani Klimek ani żadnej partii. Władze od Prezydenta RP przez Rząd Sejm Senat i samorząd tj. Prezydent miasta rada miasta Starosta sa utrzymywani z podatków obywateli.

72
0
Napisz co o tym sądziszx