Jego pies zrobił TO. Kamera wszystko nagrała

Psie kupy to jeden z tych problemów z którym boryka się wiele miast. Mimo istnienia przepisów porządkowych w tym zakresie za nieprzestrzeganie których można otrzymać karę grzywny, sytuację niesprzątania po swoim pupilu nadal jednak się powtarzają choć już nie tak często jak kilka lat temu. Posiadanie psa lub kota w domu to niewątpliwie przyjemność dla właściciela, ale także obowiązki.

Właściciel odpowiada za czworonoga nie tylko w aspekcie odpowiednich szczepień, ale także za to…, gdzie jego pupil się załatwia. Jeżeli robi to w miejscach publicznych, to właściciel musi jednak po nim posprzątać. Przykład na jednej z ulic ujawniony za pomocą monitoringu pokazuje, że z tym obowiązkiem niektórzy właściciele mają nadal problem a to z kolei wiąże się z dotkliwą karą grzywny. W tym przypadku opiekun pieska po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ukarany został mandatem.

Pamiętajmy‼️, że zgodnie z uchwałą nr LVII/605/2023 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe zgodnie z § 23. należy utrzymywane psów i kotów w taki sposób aby:
👉 nie stwarzały i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi,
👉 nie stanowiły uciążliwości dla osób trzecich,
👉 nie zanieczyszczały terenów przeznaczonych do użytku publicznego.

Właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych są zobowiązani do uprzątania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach przeznaczonych do użytku publicznego, w szczególności: klatki schodowe, windy, chodniki, ulice, place, parki, skwery itp.

Obowiązek, ten nie dotyczy osób niewidomych korzystających z pomocy psów przewodników oraz osób niepełnosprawnych mających psy asystujące.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW
Subskrybuj
Powiadom o

112 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciawas
1 miesiąc temu

Chyba pies był niewidomy…

Cudok
1 miesiąc temu

Co za zbrodnia . Gdy jakiś gn9j potrąci samochodem kogoś to wy patrzycie z pobłażaniem a z gównem na chodniku robicie sensację . Powiesić na szubienicy . Czego żeście się najarali . Wiem dlaczego bo 90 % ludności jest posiadaczami samochodu a posiadaczy psów najwyżej 10% . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Pobłażliwi jesteście bo jutro może się każdemu zdarzyć potrącić kogoś śmiertelnie i tu wasza podświadomość każe wam podchodzić do wypadków kolizji i łamania przepisów drogowych bardzo łagodnie . Jutro możesz znaleźć się w tej samej sytuacji . Brak empatii . Prostota umysłową egoizm i ogólne dylyrium .

Zomo
1 miesiąc temu

Jestem za tym aby pieski załatwiały jak mówil Ferdek Kiepski potrzeby Filologiczne na trawniku a nie na chodniku . Jakoś niszczenie trawników i koszenie co dwa tygodnie trawnika nie jest tematem ekologów . Ale uzyźnianie trawnikow jest karalne . To jest typowy paradoks bo ekologia jest za wysuszeniem ziemi z powodu częstego koszenia zielska a gdy ktoś chce nawozić nawóz naturalny na trawnik to jest karany . A sprawa gołębi które są dokarmiane blisko parkingów chodnik i samochody obesrane . Kto odpowiada za gołębie . Ludzie karmią ptaki na własnych parapetach i pod wejściem do bloku a gołębie odwdzięczają się tym samym zywicielowi

Realista
odpowiada  Zomo
1 miesiąc temu

Unia wprowadza tyle przepisów ale nie moze wprowadzić zakazu sieczenia traw do 15 maja każdego roku i te durnie z polski sieką trawy juz od połowy marca bo w/g jakiegoś idxxty trawa się przez to rozgęstwia.Ciekawie co to za dureń wymyślił – pewnie był z PISu.Natura,Natura,Natura ciemnoto!!!!

Zomo
odpowiada  Realista
1 miesiąc temu

Za dużo jest filmów amerykańskich w telewizji na których człowiek ze 7 pociskami w ciele ucieka i nadal strzela . Aż nie będzie przebity kółkiem lub nie spadnie na kolec z 20 piętra lub na maskę samochodu.

Adam.
odpowiada  Zomo
1 miesiąc temu

Jaaaasne. Może my też na chodnikach i trawnikach będziemy się załatwiać. Będzie więcej nawozu. Puknij się w głowę.

Zomo
odpowiada  Adam.
1 miesiąc temu

Ty głupku umiesz czytać? Przeczytaj jeszcze raz zanim papę wydrzesz.

bc
odpowiada  Zomo
1 miesiąc temu

Niestety jak ktoś mieszka w centrum, to zanim dojdzie do jakiegokolwiek trawnika, to pies nie wytrzyma. Więcej zieleni w mieście!

Kiki
1 miesiąc temu

Ze ²⁴ tak poważnie?

Igor
1 miesiąc temu

Taki rurkowy pajac😂

Wiola
1 miesiąc temu

Pewnie był z koalicji czyli inaczej nie róbcie zdjęć i nie upubliczniać oni mogą przecież to tylko kupa i nic się nie stało , naprawdę po zdjęciu na rynku i poparciu Lepki dla Paducha poczułam się jak ktoś by mnie opluł , walczyłam z PiS na każdym kroku kiedy niszczono mój kraj , byłam pod sądami nie tylko w Ostrowie , strajki kobiet , manifestacje w Warszawie i po co . Dla kilkuset głosów zniszczyłeś moje ideały , mam nadzieję że przegrasz bo nie zasługujesz na zwycięstwo , nie chciałbyś wiedzieć jaka dziś czuję odrazę jako kobieta do ciebie dla mnie jesteś już nikim Jakubie

Lida
odpowiada  Wiola
1 miesiąc temu

Co ma psia kupa na chodniku do twoich frustracji z Paduchem. Głosuj na kogo chcesz .

Rob
1 miesiąc temu

Jak mogła Pani zaufać Torzynskiemu? To dziad, który jest beznadziejny. A jego żonki nr 1 i nr 2 to dopiero baby.

Mieszkanka.
odpowiada  Rob
1 miesiąc temu

Artykuł jest o psiej kupię , nie o Torzynskim.

Olek
1 miesiąc temu

Osoba z którą przyszedł pies sie wysrać to chłopak czy dziewczyna? Po nogach trudno poznać.

Vyo
1 miesiąc temu

Mandaty takie same od lat jakby były dużo wyższe to może by coś dało jak by pseudo miłośnicy psa to poczuli po kieszeni

Bambi
1 miesiąc temu

Może był niewidomy więc jest zwolniony z obowiązku. Zweryfikować grupę inwalidzką. 😆😆

112
0
Napisz co o tym sądziszx