Jego pies zrobił TO. Kamera wszystko nagrała

Udostępnij
Tweet

Psie kupy to jeden z tych problemów z którym boryka się wiele miast. Mimo istnienia przepisów porządkowych w tym zakresie za nieprzestrzeganie których można otrzymać karę grzywny, sytuację niesprzątania po swoim pupilu nadal jednak się powtarzają choć już nie tak często jak kilka lat temu. Posiadanie psa lub kota w domu to niewątpliwie przyjemność dla właściciela, ale także obowiązki.

Właściciel odpowiada za czworonoga nie tylko w aspekcie odpowiednich szczepień, ale także za to…, gdzie jego pupil się załatwia. Jeżeli robi to w miejscach publicznych, to właściciel musi jednak po nim posprzątać. Przykład na jednej z ulic ujawniony za pomocą monitoringu pokazuje, że z tym obowiązkiem niektórzy właściciele mają nadal problem a to z kolei wiąże się z dotkliwą karą grzywny. W tym przypadku opiekun pieska po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ukarany został mandatem.

Pamiętajmy‼️, że zgodnie z uchwałą nr LVII/605/2023 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 25 stycznia 2023 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe zgodnie z § 23. należy utrzymywane psów i kotów w taki sposób aby:
👉 nie stwarzały i nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi,
👉 nie stanowiły uciążliwości dla osób trzecich,
👉 nie zanieczyszczały terenów przeznaczonych do użytku publicznego.

Właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych są zobowiązani do uprzątania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach przeznaczonych do użytku publicznego, w szczególności: klatki schodowe, windy, chodniki, ulice, place, parki, skwery itp.

Obowiązek, ten nie dotyczy osób niewidomych korzystających z pomocy psów przewodników oraz osób niepełnosprawnych mających psy asystujące.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

112 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zakwas mięśniowy
1 miesiąc temu

News dnia czerwony pasek

ggrrrr
1 miesiąc temu

buraki co nie sprzataja po swoich psach !!!!

Unionista
1 miesiąc temu

Należy obłożyć właścicieli pchlarzy czyli tych wszystkich sierściuchów podatkiem 2500 zł rocznie. Za sranie i lanie szczekanie i pierdzenie które podwyższa temperaturę na planecie, a planeta płonie!
W Unii Europejskiej ma być porządek! Taki sierściuch sra i leje gdzie popadnie potem śmierdzi, a w nocy miauczy albo szczeka że spać sąsiedzi nie mogą! Dobrze że jesteśmy w UE i się za to zabiorą. Porządek musi być!

Tora
odpowiada  Unionista
1 miesiąc temu

Widac jak bardzo nienawidzi świata Ten Unionista !!!

Unionista
odpowiada  Tora
1 miesiąc temu

Jestem Europejczykiem! Tolerancyjnym dla wszelkich obyczajów, ale inni tez chcą porządku wokół siebie. Chcesz pieska to słono płać!

112
0
Napisz co o tym sądziszx