Pod galerią nieletni napadali na ludzi

Policjanci ustalili nieletnich sprawców rozbojów, które miały miejsce w dniu 9 lutego w Kaliszu, w obu przypadkach udało się odzyskać utracone mienie, a o dalszym losie sprawców zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do obu zdarzeń doszło 9 lutego br. w godzinach popołudniowych na terenie miasta Kalisza. Pierwsze z nich miało miejsce przy wejściu do jednej z galerii, gdzie 16 – latka używając siły wobec 15 – letniej dziewczyny wyrwała jej z dłoni telefon komórkowy, a następnie zabrała go. Na zaistniałą sytuację zareagował świadek zdarzenia, który pomógł w odzyskaniu utraconego przedmiotu.

Chwilę później w pobliżu tego miejsca doszło do kolejnego zdarzenia, w tym przypadku rozboju na chodniku dokonał 15 – letni sprawca ubrany w kominiarkę, a ofiarą był jego rówieśnik. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców obu zdarzeń, finalnie nieletni sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rejonowym – Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kaliszu.

Podczas trwających obecnie na terenie województwa wielkopolskiego ferii zimowych, funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich prowadzą działania prewencyjno – profilaktyczne „Nielat”, zmierzające do ograniczenia przestępczości i demoralizacji osób nieletnich. Jednym z celów działań jest ujawnianie przypadków łamania prawa, dlatego w sytuacji, gdy jesteś świadkiem naruszeń reaguj powiadamiając policję, zadzwoń na numer alarmowy 112.

zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przedstawiciel * coli miał wypadek
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sympatyczny romek
3 miesięcy temu

Ścieżka zdrowia i guma.

al
3 miesięcy temu

Brawo do Policji gdyby nie WY to bandycto było by takie jak Niu york a to niby demokracja,ino mi wio z taką demokracją,

17
0
Napisz co o tym sądziszx