Pod galerią nieletni napadali na ludzi

Udostępnij
Tweet

Policjanci ustalili nieletnich sprawców rozbojów, które miały miejsce w dniu 9 lutego w Kaliszu, w obu przypadkach udało się odzyskać utracone mienie, a o dalszym losie sprawców zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do obu zdarzeń doszło 9 lutego br. w godzinach popołudniowych na terenie miasta Kalisza. Pierwsze z nich miało miejsce przy wejściu do jednej z galerii, gdzie 16 – latka używając siły wobec 15 – letniej dziewczyny wyrwała jej z dłoni telefon komórkowy, a następnie zabrała go. Na zaistniałą sytuację zareagował świadek zdarzenia, który pomógł w odzyskaniu utraconego przedmiotu.

Chwilę później w pobliżu tego miejsca doszło do kolejnego zdarzenia, w tym przypadku rozboju na chodniku dokonał 15 – letni sprawca ubrany w kominiarkę, a ofiarą był jego rówieśnik. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców obu zdarzeń, finalnie nieletni sprawcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rejonowym – Wydział Rodzinny i Nieletnich w Kaliszu.

Podczas trwających obecnie na terenie województwa wielkopolskiego ferii zimowych, funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich prowadzą działania prewencyjno – profilaktyczne „Nielat”, zmierzające do ograniczenia przestępczości i demoralizacji osób nieletnich. Jednym z celów działań jest ujawnianie przypadków łamania prawa, dlatego w sytuacji, gdy jesteś świadkiem naruszeń reaguj powiadamiając policję, zadzwoń na numer alarmowy 112.

zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bezstresowe wychowanie 🤦🏻‍♂️
4 miesięcy temu

Nie spodziewałem się że, takie czasy przyjadą, to co się słyszy, to głowa pęka 👀

S line kondziu
4 miesięcy temu

Pełno tych ukraincy. Tylko wy… na kasę robią

rrrr
4 miesięcy temu

co za patologia ! do paki z takimi !

Herr Tusk
4 miesięcy temu

Ukrainiec?

Djhdhjee
4 miesięcy temu

Z takich bachorów nic dobrego już nie wyrośnie. Do utylizacji i spokój.

Chirurgl
4 miesięcy temu

W Ostrovia też patologia dużo młodych którzy wariują,siedzą w salonie gier nie wiem naćpani czy co

Alojzy
odpowiada  Chirurgl
4 miesięcy temu

Jakie miasto taka młodzież , więc co się dziwić? Wystarczy przejść się po centrum i obrzeżach centrum ile leży po trawnikach butelek po setce wódki lub pustych puszek piwa. Od lat to obserwuje. Nic się nie zmienia. W Ostrowie nie ma dobrej pracy, wszędzie wyzyskiwacze i ,, obozy pracy ” na tkzw. morderczy akord, więc nie dziwię się młodzieży że nie chcą pracować w takich niekomfortowych warunkach, tylko że potem nie potrzebnie my niewinne społeczeństwo na tym cierpimy, bo młodzież jest agresywna w stosunku do nas i do martwych rzeczy. Mam na myśli pobicia weekendowe niewinnych ludzi przez pijaną młodzież , powybijane szyby wystawowe w sklepach i zdewastowane różne rzeczy na centrum miasta i obrzeżach. Polska to brud smród i ubóstwo. A ,, góra ” to już dawno powinni dyndać na szubienicach za to do jakiej ruiny doprowadzili nasz kraj i do jakiej niezgody zazdrości i zawiści w naszym społeczeństwie. Człowiek człowiekowi wilkiem powiadiacie? Gdyby w naszym kraju było dobrze to ludzie by nie wyjeżdżali za granicę i przede wszystkim szanowali by się nawzajem.

Jakubiak
odpowiada  Chirurgl
4 miesięcy temu

Jaki salon gier w galerii?

Człowiek
4 miesięcy temu

Kalisz stan umysłu

MSWiA
odpowiada  Człowiek
4 miesięcy temu

Tak Kalisz stan umysłu
Ostrów stan umysłu
Ostrzeszów…..
Krotoszyn……
Wrocław…..
Warszawa…..
Polska…..
Jaki jest twój stan umysłu. twoj pisze specjalnie z małej litery. Bo twój stan umysłu jest bardzo w złym stanie. Naprawdę byłeś tym wpisem zabawny.

Macanos
4 miesięcy temu

Niech policja udostępni jakieś numery alarmowe . Jak na razie to 997 przełącza się automatycznie na 112 . Nikt nie będzie się targował i kłócił z tymi ludźmi upośledzonymi . Przez tych operatorów 112 może zależeć czyjeś życie a oni prowadzą wywiad zamiast przyjąć zgłoszenie . Po drugie nie znają topografii miasta i są nie przygotowani do takiej pracy .

bc
odpowiada  Macanos
4 miesięcy temu

Nie znają topografii miasta, to jest mało powiedziane. Ale tak to jest, jeżeli jest centralne biuro np. w Poznaniu i dobrze, jeżeli wiedzą, gdzie leży dana miejscowość.

Do Macanos
odpowiada  Macanos
4 miesięcy temu

Wystarczy wyszukać np. „Komenda rejonowa policji w Kaliszu” , pojawia się adres i numer telefonu, można to zrobić również głosowo. Tak samo jest w Ostrowie, odezwie się od razu dyżurny.

Realista
4 miesięcy temu

500 godzin prac społecznych. Jak sie nie wywiąże w ciągu 1 roku …to nie więzienie czy tam poprawczak ….Do kibitki i ręce połamać !!!! Dosłownie tak!!! że ich więcej razy nie podniesie przy czym zexxa w pory przy tym. Wtedy zapamięta to do końca życia i zastanówi się kilka razy zanim kolejny raz coś odwali…. Proste i skuteczne.

Jolanta
4 miesięcy temu

Małe cebularze z kalosza

17
0
Napisz co o tym sądziszx