Będą nowe tablice przystankowe

Udostępnij
Tweet

Nowe tablice elektroniczne Systemu Informacji Pasażerskiej pojawią się wkrótce na ostrowskich przystankach. W sumie będzie ich 11. Chodzi o tablice, na których wyświetlany jest rozkład jazdy autobusów MZK. Koszt inwestycji wyniesie prawie 720 tysięcy złotych. Umowę na realizację zadania podpisał z wykonawcą, Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Przede wszystkim jest to uzupełnianie naszego Systemu Informacji Pasażerskiej. Systemu, który szczególnie w ostatnich latach został bardzo rozbudowany i służy pasażerom naszej miejskiej komunikacji ułatwiając im podróżowanie. Pojawią się nowe tablice, będziemy też wymieniać te najbardziej wyeksploatowane – tłumaczy Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Spośród jedenastu nowych tablic, sześć zastąpi dotychczasowe, pięć kolejnych powstanie w zupełnie nowych lokalizacjach – na przystankach przy ulicy: Krotoszyńskiej, Poznańskiej, Paderewskiego, Kordeckiego i Śmigielskiego.

Nowe tablice najnowszej generacji, zastąpią stare przy ulicy Raszkowskiej i Marii Konopnickiej. Tutaj wymienione będą po dwie tablice, po 1 sztuce na ul. Wrocławskiej i Głogowskiej.

Zakup tablic to efekt zadania realizowanego w mieście pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej. To zadanie jest z kolei objęte projektem „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny. W sumie zadanie kosztowało prawie 720 tysięcy złotych. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio – ze środków EOG 85% i budżetu państwa 15%.

Wykonawca inwestycji ma pół roku na wykonanie zadania.

W Ostrowie Wielkopolskim działa dziś w sumie 40 tablic elektronicznych, które na bieżąco pokazują miejsce i godzinę odjazdów autobusów MZK. Wszystkie tablice są dwustronne. Najstarsze mają już 10 lat.

– Nowe tablice elektroniczne, to jeden z elementów unowocześniania naszego miejskiego transportu. Najważniejsze oczywiście jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów, który budujemy poprzez zakup nowoczesnego, zeroemisyjnego taboru. Za chwilę 16 takich autobusów będzie podróżowało po mieście. Zakupiliśmy 6 nowych elektrycznych autobusów. Budujemy także nowe wiaty przystankowe, także wiaty zielone. Stawiamy nowe przystanki w miejscach, w których ich do tej pory nie było – wymienia Mikołaj Kostka.

CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa

Po zakończeniu tych inwestycji, a więc za kilka miesięcy, Ostrów Wielkopolski będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych infrastruktur komunikacji w Polsce.

Wszystkie wymienione działania są efektem, wspomnianego już wcześniej, zadania pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej, w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotrek
11 miesięcy temu

Pamiętam jak królowa wyśmiewała pomysł z tablicami swojego poprzednika (jako radna). A teraz proszę, szast prast i kolejne instaluje, a nawet wymienia. Wybory i wszystko jasne.

Dm
11 miesięcy temu

Trzeba mieć nasrane żeby za prawie bańkę kupić 10 tablic. Ja pier..le.to za naszą kase

Józwa Butrym
11 miesięcy temu

Lepsza byłaby kostka trotylu, bo przynajmniej można by magistrat wysadzić. Albo kostka brukowa. A ta, co na zdjęciu, to nie wiadomo po co i z czego się tak cieszy.

Ostatnio edytowany 11 miesięcy temu by Józwa Butrym
....
11 miesięcy temu

A z czego się cieszą panowie na zdjęciu ?

babcia
odpowiada  ....
11 miesięcy temu

Łatwo wydaje się pieniążki nie ze swojej kieszeni?

Piotrek
odpowiada  ....
11 miesięcy temu

Jeden zarobi sprzedając drogie tablice, drugi zarobi kupując? No to obaj zadowoleni.

obserwator
11 miesięcy temu

Zeby dojechać na godzine 23 do pracy z Wysocka Małego to trzeba juz jechać ostatnim autobusem o godz 2050

Teodor
11 miesięcy temu

Absurdem jest autobus linii C w sobotę otóż pierwszy kurs o godz ok 13-j gdzie większość na zakupy do galerii jedzie od rana ! O połączeniu autobusu linii P do Pleszew-szpital to dopiero jest dziadostwo( ludzie na chemię jadący do szpitala muszą się ” nagimnastykowac” żeby tam dotrzeć) No ale pani prezydent Ostrowa przecież jest wozona samochodami ,to ma gdzieś korzystających z autobusów!I jeszcze jedno zupełnie przer……. mają osoby które nie posiadają samochodu a pracują na dwie zmiany.W tym mieście zwanym Ostrów z drugiej zmiany tj ok 22-j lub 23- j nie ma czym wrócić! Chyba tylko autobus 8 jedzie po 23-j! Pani Prezydent Ostrowa!Jeżeli ustawia się Pani do zdjęcia na tle autobusów , to niech dotrze do Pani że identyfikuje sie Pani z dziados…….. pt MZK OSTRÓW WLKP.

58
0
Napisz co o tym sądziszx