Będą nowe tablice przystankowe

Udostępnij
Tweet

Nowe tablice elektroniczne Systemu Informacji Pasażerskiej pojawią się wkrótce na ostrowskich przystankach. W sumie będzie ich 11. Chodzi o tablice, na których wyświetlany jest rozkład jazdy autobusów MZK. Koszt inwestycji wyniesie prawie 720 tysięcy złotych. Umowę na realizację zadania podpisał z wykonawcą, Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Przede wszystkim jest to uzupełnianie naszego Systemu Informacji Pasażerskiej. Systemu, który szczególnie w ostatnich latach został bardzo rozbudowany i służy pasażerom naszej miejskiej komunikacji ułatwiając im podróżowanie. Pojawią się nowe tablice, będziemy też wymieniać te najbardziej wyeksploatowane – tłumaczy Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Spośród jedenastu nowych tablic, sześć zastąpi dotychczasowe, pięć kolejnych powstanie w zupełnie nowych lokalizacjach – na przystankach przy ulicy: Krotoszyńskiej, Poznańskiej, Paderewskiego, Kordeckiego i Śmigielskiego.

Nowe tablice najnowszej generacji, zastąpią stare przy ulicy Raszkowskiej i Marii Konopnickiej. Tutaj wymienione będą po dwie tablice, po 1 sztuce na ul. Wrocławskiej i Głogowskiej.

Zakup tablic to efekt zadania realizowanego w mieście pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej. To zadanie jest z kolei objęte projektem „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny. W sumie zadanie kosztowało prawie 720 tysięcy złotych. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio – ze środków EOG 85% i budżetu państwa 15%.

Wykonawca inwestycji ma pół roku na wykonanie zadania.

W Ostrowie Wielkopolskim działa dziś w sumie 40 tablic elektronicznych, które na bieżąco pokazują miejsce i godzinę odjazdów autobusów MZK. Wszystkie tablice są dwustronne. Najstarsze mają już 10 lat.

– Nowe tablice elektroniczne, to jeden z elementów unowocześniania naszego miejskiego transportu. Najważniejsze oczywiście jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów, który budujemy poprzez zakup nowoczesnego, zeroemisyjnego taboru. Za chwilę 16 takich autobusów będzie podróżowało po mieście. Zakupiliśmy 6 nowych elektrycznych autobusów. Budujemy także nowe wiaty przystankowe, także wiaty zielone. Stawiamy nowe przystanki w miejscach, w których ich do tej pory nie było – wymienia Mikołaj Kostka.

CZYTAJ  Koniec procesu pozbawienia życia dwóch osób. Jak się bronili oskarżeni?

Po zakończeniu tych inwestycji, a więc za kilka miesięcy, Ostrów Wielkopolski będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych infrastruktur komunikacji w Polsce.

Wszystkie wymienione działania są efektem, wspomnianego już wcześniej, zadania pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej, w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pawwel
10 miesięcy temu

´´Po zakończeniu tych inwestycji, a więc za kilka miesięcy, Ostrów Wielkopolski będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych infrastruktur komunikacji w Polsce.´´ czy bedzie moglo miasto pochwalic sie rowniez najlepsza siatka polaczen i rozkladow jazdy?

Alicja
odpowiada  Pawwel
10 miesięcy temu

Chyba w odlocie Kostki, za to w konkursie na najbardziej zapyziałe miasto w Polsce Ostrów od dawna dzierży palmę pierwszeństwa…

Znany
10 miesięcy temu

720 tys. zł na 11 tablic, czy nie lepiej zwiekszyc ilosc połączeń za tą kwotę, mozna dodac nowa linie, chocby okresową (  wiem, projekt dofinansowanie, ale projekt też mozna inaczej napisać).  Szkoda słów na prezydent i lansujacego sie  zastępcę

Przedszkolak
10 miesięcy temu

A żaby rechu- rech, żaby się nie cieszą,
że rządząca rechu- rech wszystko totalnie pomieszała.
Raz słońce, a raz deszcz, idzie jesień, a tu śnieg.
Bo w tym mieście, póki co jak w garncu jest rechu- rech żabi śmiech.

mama
10 miesięcy temu

wychodzi na to że Po dorównało Pis-owi . Kolejne pieniądze wyrzucane w błoto .

Jurek
odpowiada  mama
10 miesięcy temu

Pisowi nikt nie dorówna.

Piotrek
odpowiada  mama
10 miesięcy temu

Mamo, a co ma wspólnego PO z tymi kombinatorami? Ani królowa, ani ten wicekról nic wspólnego z PO nie ma, poza tym, ze walczą z PO zawzięcie.

Xena
10 miesięcy temu

66 tys zl za tablicę??? Za to można nowy samochód kupic! Gdzie jest CBA?

...
10 miesięcy temu

Mikołaj Kostka to ten pan co miał taki ubaw na wysypisku odpadów?

Jacek
odpowiada  ...
10 miesięcy temu

to koleś z z zarzutami prokuratorskimi, którego skompromitowanego w Jarocinie przygarnęła B. Klimek. Ile w Ostrowie wpłynęło już na jego konto?

Jozek
odpowiada  Jacek
10 miesięcy temu

Po roku pracy już się w Ostrowie wybudował. Chałupka warta wg jego oświadczenia jakieś 800 tysi.

Seba
10 miesięcy temu

Jakby mało było do zrobienia w mieście. Faktycznie potrzebne te tablice są jak k…. majtki. Jaki de.il podPISuje takie umowy. Banda xxx na tych stołkach

nic śmiesznego
10 miesięcy temu

” Koszt inwestycji wyniesie prawie 720 tysięcy złotych.” ciekawe kto zatwierdza tak wysokie kwoty na takie fanaberie , gdyby to była firma prywatna nie sądzę aby właściciel zdecydował się na taką inwestycję …

Xena
odpowiada  nic śmiesznego
10 miesięcy temu

Jak widać na zdjęciu prezydenci Ostrowa-Kostka z wybrania Beaty Klimek

mieszkaniec
10 miesięcy temu

ta live które pokazuje że kolejny autobus pojedzie za 2 godziny. czy naprawdę jest to najważniejsza sprawa, autobusów coraz mniej , z zameczku dojechać do rynku to jakaś paranoja, wstyd wstyd i jeszcze się cieszą 720000 poszło się jebać

Iwan
10 miesięcy temu

Wy lepiej zróbcie lepsze połączenia autobusowe a nie wciskacie jakieś tablice nikomu niepotrzebne

58
0
Napisz co o tym sądziszx