Będą nowe tablice przystankowe

Udostępnij
Tweet

Nowe tablice elektroniczne Systemu Informacji Pasażerskiej pojawią się wkrótce na ostrowskich przystankach. W sumie będzie ich 11. Chodzi o tablice, na których wyświetlany jest rozkład jazdy autobusów MZK. Koszt inwestycji wyniesie prawie 720 tysięcy złotych. Umowę na realizację zadania podpisał z wykonawcą, Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Przede wszystkim jest to uzupełnianie naszego Systemu Informacji Pasażerskiej. Systemu, który szczególnie w ostatnich latach został bardzo rozbudowany i służy pasażerom naszej miejskiej komunikacji ułatwiając im podróżowanie. Pojawią się nowe tablice, będziemy też wymieniać te najbardziej wyeksploatowane – tłumaczy Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Spośród jedenastu nowych tablic, sześć zastąpi dotychczasowe, pięć kolejnych powstanie w zupełnie nowych lokalizacjach – na przystankach przy ulicy: Krotoszyńskiej, Poznańskiej, Paderewskiego, Kordeckiego i Śmigielskiego.

Nowe tablice najnowszej generacji, zastąpią stare przy ulicy Raszkowskiej i Marii Konopnickiej. Tutaj wymienione będą po dwie tablice, po 1 sztuce na ul. Wrocławskiej i Głogowskiej.

Zakup tablic to efekt zadania realizowanego w mieście pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej. To zadanie jest z kolei objęte projektem „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny. W sumie zadanie kosztowało prawie 720 tysięcy złotych. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio – ze środków EOG 85% i budżetu państwa 15%.

Wykonawca inwestycji ma pół roku na wykonanie zadania.

W Ostrowie Wielkopolskim działa dziś w sumie 40 tablic elektronicznych, które na bieżąco pokazują miejsce i godzinę odjazdów autobusów MZK. Wszystkie tablice są dwustronne. Najstarsze mają już 10 lat.

– Nowe tablice elektroniczne, to jeden z elementów unowocześniania naszego miejskiego transportu. Najważniejsze oczywiście jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów, który budujemy poprzez zakup nowoczesnego, zeroemisyjnego taboru. Za chwilę 16 takich autobusów będzie podróżowało po mieście. Zakupiliśmy 6 nowych elektrycznych autobusów. Budujemy także nowe wiaty przystankowe, także wiaty zielone. Stawiamy nowe przystanki w miejscach, w których ich do tej pory nie było – wymienia Mikołaj Kostka.

Po zakończeniu tych inwestycji, a więc za kilka miesięcy, Ostrów Wielkopolski będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych infrastruktur komunikacji w Polsce.

Wszystkie wymienione działania są efektem, wspomnianego już wcześniej, zadania pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej, w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nikt
10 miesięcy temu

naprawić drogę do dworca kolejowego Kolejowa na wysokości przedszkola przy dawnych koszarach. Na kostce położony pseudo asfalt—dziury.
Na ulicy Gorzyckiej niedaleko posesjip. Marka ona studzienka.

Schody na perony dziurawe i zniszczone, przemieszczanie z walizkami polecam(XXI wiek ha ha ha- prymityw, loty w kosmos a ta ciemnota zarządzająca ???)

....
odpowiada  nikt
10 miesięcy temu

….dodam przejazd na perony – wózkami !!!

syn gromu
10 miesięcy temu

A połączenia dalej kiepskie i bilety drogie. Ale za to jakie nowoczesne tablice XD

Zosia Boska
10 miesięcy temu

Bić kxxwy i złodziei – skąd się wzięło to popularne hasło?
Pozwolę sobie  zacytować jego twórcę:
„Głównymi powodami obecnego stanu rzeczy w Polsce, to jest nędzy, słabizny wewnętrznej i zewnętrznej, były pozostające bezkarnie złodziejstwa (..) Wydałem wojnę szujom, łajdakom, mordercom i złodziejom, i w walce tej nie ulegnę. Moim programem jest zmniejszenie łajdactwa i utorowanie drogi uczciwości.”
-Józef Piłsudski

Ten cytat najlepiej pokazuje, jak można krótko, jasno i dosadnie wyrazić swój sprzeciw wobec otaczającej nas współcześnie rzeczywistości pod rządami małych duchem i ciałem nieudaczników wszelakich.
Nocy wolnej od politycznych  kxxw  i złodziejów życzę. 

EDEK
10 miesięcy temu

„System Informacji Pasażerskiej” – taka ciekawostka: Na ulicy Kościuszki (gdzie umieszczone są tablice elektroniczne) autobusy mają 26 kursów w ciągu tygodnia. Natomiast na AK tych kursów jest 85, a tablic brak. Ciekawe jakie kryteria lokalizacji były brane pod uwagę…

Jacek
10 miesięcy temu

<0

Dziękujemy
10 miesięcy temu

Brawo! wreszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowa !

Monar
odpowiada  Dziękujemy
10 miesięcy temu

Po narkotykach tak chwilowo niestety jest. Euforia i radość wynikająca nawet z tego, że wysraliśmy się w końcu porządnie.

Dr
odpowiada  Monar
10 miesięcy temu

Przestań je brać a będziesz wypróżniał się regularnie.

Piotr
10 miesięcy temu

Ostrów to niech się przed całą Polską pochwali cenami za ciepło z OZC to będzie dopiero szok. A za pasem sezon więc kto stawia jaka podwyżka w tym roku będzie?

Jacek
odpowiada  Piotr
10 miesięcy temu

Najgorsze jest to, że NIKT nie poniósł ŻADNYCH konsekwencji! Samopoczucie odpowiedzialni za to mają BDB!

obserwator
10 miesięcy temu

Czy w Ostrowie wlkp brakuje ludzi na prezydenta miasta

Hhh
odpowiada  obserwator
10 miesięcy temu

Na sołtysa już raczej.

ja
odpowiada  obserwator
10 miesięcy temu

kumpel był w potrzebie bo w Jarocinie spalony i uwikłany w machlojki. ważne że swój/mój.

ciemnogród
10 miesięcy temu

W każdym cywilizowanym mieście z komunikacja miejską rozkład jazdy autobusów można sprawdzić w nawigacji w telefonie, „klikając” w dany przystanek. W każdym, tylko nie Ostrowie…

mati
odpowiada  ciemnogród
10 miesięcy temu

Mieście. Ostrów to jednak jest wioska.

xyz
odpowiada  ciemnogród
10 miesięcy temu

Jest przecież aplikacja: myBus. Można sprawdzić gdzie aktualnie jest autobus na który czekamy, sprawdzić rozkład jazdy itd.

Krystian
10 miesięcy temu

Jakie miasto, takie ,,INWESTYCJE” ???

58
0
Napisz co o tym sądziszx