Będą nowe tablice przystankowe

Nowe tablice elektroniczne Systemu Informacji Pasażerskiej pojawią się wkrótce na ostrowskich przystankach. W sumie będzie ich 11. Chodzi o tablice, na których wyświetlany jest rozkład jazdy autobusów MZK. Koszt inwestycji wyniesie prawie 720 tysięcy złotych. Umowę na realizację zadania podpisał z wykonawcą, Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Przede wszystkim jest to uzupełnianie naszego Systemu Informacji Pasażerskiej. Systemu, który szczególnie w ostatnich latach został bardzo rozbudowany i służy pasażerom naszej miejskiej komunikacji ułatwiając im podróżowanie. Pojawią się nowe tablice, będziemy też wymieniać te najbardziej wyeksploatowane – tłumaczy Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Spośród jedenastu nowych tablic, sześć zastąpi dotychczasowe, pięć kolejnych powstanie w zupełnie nowych lokalizacjach – na przystankach przy ulicy: Krotoszyńskiej, Poznańskiej, Paderewskiego, Kordeckiego i Śmigielskiego.

Nowe tablice najnowszej generacji, zastąpią stare przy ulicy Raszkowskiej i Marii Konopnickiej. Tutaj wymienione będą po dwie tablice, po 1 sztuce na ul. Wrocławskiej i Głogowskiej.

Zakup tablic to efekt zadania realizowanego w mieście pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej. To zadanie jest z kolei objęte projektem „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny. W sumie zadanie kosztowało prawie 720 tysięcy złotych. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio – ze środków EOG 85% i budżetu państwa 15%.

Wykonawca inwestycji ma pół roku na wykonanie zadania.

W Ostrowie Wielkopolskim działa dziś w sumie 40 tablic elektronicznych, które na bieżąco pokazują miejsce i godzinę odjazdów autobusów MZK. Wszystkie tablice są dwustronne. Najstarsze mają już 10 lat.

– Nowe tablice elektroniczne, to jeden z elementów unowocześniania naszego miejskiego transportu. Najważniejsze oczywiście jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów, który budujemy poprzez zakup nowoczesnego, zeroemisyjnego taboru. Za chwilę 16 takich autobusów będzie podróżowało po mieście. Zakupiliśmy 6 nowych elektrycznych autobusów. Budujemy także nowe wiaty przystankowe, także wiaty zielone. Stawiamy nowe przystanki w miejscach, w których ich do tej pory nie było – wymienia Mikołaj Kostka.

CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)

Po zakończeniu tych inwestycji, a więc za kilka miesięcy, Ostrów Wielkopolski będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych infrastruktur komunikacji w Polsce.

Wszystkie wymienione działania są efektem, wspomnianego już wcześniej, zadania pn.: Rozwój publicznego transportu niskoemisyjnego – budowa oraz modernizacja infrastruktury transportowej, w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa z programu Rozwój Lokalny.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotrek
9 miesięcy temu

Pamiętam jak królowa wyśmiewała pomysł z tablicami swojego poprzednika (jako radna). A teraz proszę, szast prast i kolejne instaluje, a nawet wymienia. Wybory i wszystko jasne.

Dm
9 miesięcy temu

Trzeba mieć nasrane żeby za prawie bańkę kupić 10 tablic. Ja pier..le.to za naszą kase

Józwa Butrym
9 miesięcy temu

Lepsza byłaby kostka trotylu, bo przynajmniej można by magistrat wysadzić. Albo kostka brukowa. A ta, co na zdjęciu, to nie wiadomo po co i z czego się tak cieszy.

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Józwa Butrym
....
9 miesięcy temu

A z czego się cieszą panowie na zdjęciu ?

babcia
odpowiada  ....
9 miesięcy temu

Łatwo wydaje się pieniążki nie ze swojej kieszeni?

Piotrek
odpowiada  ....
9 miesięcy temu

Jeden zarobi sprzedając drogie tablice, drugi zarobi kupując? No to obaj zadowoleni.

obserwator
9 miesięcy temu

Zeby dojechać na godzine 23 do pracy z Wysocka Małego to trzeba juz jechać ostatnim autobusem o godz 2050

Teodor
9 miesięcy temu

Absurdem jest autobus linii C w sobotę otóż pierwszy kurs o godz ok 13-j gdzie większość na zakupy do galerii jedzie od rana ! O połączeniu autobusu linii P do Pleszew-szpital to dopiero jest dziadostwo( ludzie na chemię jadący do szpitala muszą się ” nagimnastykowac” żeby tam dotrzeć) No ale pani prezydent Ostrowa przecież jest wozona samochodami ,to ma gdzieś korzystających z autobusów!I jeszcze jedno zupełnie przer……. mają osoby które nie posiadają samochodu a pracują na dwie zmiany.W tym mieście zwanym Ostrów z drugiej zmiany tj ok 22-j lub 23- j nie ma czym wrócić! Chyba tylko autobus 8 jedzie po 23-j! Pani Prezydent Ostrowa!Jeżeli ustawia się Pani do zdjęcia na tle autobusów , to niech dotrze do Pani że identyfikuje sie Pani z dziados…….. pt MZK OSTRÓW WLKP.

58
0
Napisz co o tym sądziszx