Radni chcą bronić Papieża

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
1 rok temu

Pedofilia i nadużycia seksualne w kościele są chyba tak stare jak sam kościół dopiero od paru lat nazywa się sprawy po imieniu i obudziło to w ludziach w Polsce pewną świadomość co znaczy molestowanie co znaczy pedofilia i inne nadużycia seksualne jeszcze dwadzieścia czterdzieści lat temu jeśli nie doszło do gwałtu to nikt z takimi sprawami nigdzie nie chodzi ł nie zgłaszał traktowano to jako świnskie chamskie zachowanie tak bylo w pracy omacywanie kobiet dzieci w kościele szkole a czasami nawet na imprezach zdarzało się że partner w tańcu był za śmiały dostal w pysk i tyle może dlatego JP2 nic z tym nie robił jak był biskupem

Jarek
1 rok temu

PiS-o BOLSZEWIA …….. . karol Wojtyła nie potrzebuje obrony lewaków z PiS-u
Beata Klimek dlaczego wyniszczacie OSTROWIAKÓW podwyżkami ciepła o 140% , kto za to odpowie , kto jest winny . inflacja niby 18% , a ciepło wzrost o 140% . Kłamstwo , obrzydliwe oszustwo . !!!!

pytanie
1 rok temu

chcą bronić kogoś kto wiedział o pedofilii, więc chcą zamieść temat pedofilii pod dywan ? Jestem ciekawy, czy gdyby dziecko jednego z radnych, ich własne dziecko padło ofiarą pedofila, czy też by bronili …?

ja
1 rok temu

Przyjechała do regionu M.M. i nakazała aktywność. Nieważne, ze ogrzewanie kosmiczne, że ceny żywności pikują do góry. Ważne żeby bronić JPII przed…? No właśnie przed kim? Chyba przed tymi, którzy próbują politycznie ugrać coś na tym, a jednocześnie przykryć codzienne, przykre dla większości problemy. A tan ma marginesie, nie uważacie szanowni czytelnicy, że osoby żyjące na co dzień w grzechu ciężkim powinny trzymać się z daleka ot takiej obrony?

Antykomunista
1 rok temu

Krzysztof F. skazany za pedofilię. To aktywista LGBT, startował z list PO i wszystko w temacie najgłośniej krzyczą właśnie takie osoby.

https://dorzeczy.pl/kraj/387106/aktywista-lgbt-krzysztof-f-skazany-za-pedofilie-startowal-z-platformy.html

8 gwiazdek i 3 gwiazdki
odpowiada  Antykomunista
1 rok temu

Najgłośniej przeciwko LGBT krzyczą krypto-geje z problemami natury psychicznej.

....
odpowiada  Antykomunista
1 rok temu

To został skazany, prawidłowo.(kropka)
Ale w tym ambaras , że tu chodzi o duchownych , podległych w TAMTYM czasie Arcybiskupowi Karolowi Woltyle , gdzie NIE zostali skazani, tylko po cichu przeniesieni w inny rejon…..

Jola.
odpowiada  Antykomunista
1 rok temu

Nikt nie twierdzi, że pedofile są tylko po stronie prawej czy kościoła ale kościół to jest szczególna grupa , która powinna być wolna od takich zaburzonych ludzi. Księża nauczają ludzi z ambony, nauczają dzieci w szkołach i powinni być to ludzie bez zarzutów. Tymczasem okazuje się ,że właśnie w tym środowisku pedofili jest najwięcej. Kiedy jak napisałeś ten aktywista z listy PO został skazany to w śród kleru ten proceder jest skrzętnie ukrywany i jak to powiedział Piotrowicz z PiSu, to nic wielkiego to tylko jest ” daj ciumka” .

historyk
1 rok temu

JPII był wychowankiem Abp Stefana Sapiehy znanego z pedalstwa i krążyly o nim opowiadania ze żadnemu podopiecznemu nie przepuscił.Sapiehy słynne zdanie że”Bawienie się rozporkiem chlopców to przywilej Arystokracji i wysoko postawionego Kleru”było znane w całym Krakowie i nie ma wątpliwosci że Sapieha zaliczyl tez Karolka który był przystojnym młodzieńcem.To ze JPII był mądrym człowiekiem nie podlega zadnej dyskusji ale zapewne po przejsciach.

Przedstaw się
odpowiada  historyk
1 rok temu

Nie wiem skąd żes wytrzasnął ten cytat? Może jakieś źródło podasz? Z sensem wpisu się zgadzam, to że w jakims aspekcie człowiek był fenomenem, nie wyklucza że w innym było nieco słabiej. Hitler na ten przykład bardzo ładnie malował, nie wiem, czy jakimś wielkim artystą by został, ale do odtwarzania widoczków pędzlem miał niewątpliwy talent. Każdy człowiek ma jakieś trupy po szafach pochowane, a czym bardziej na świeczniku, czym bardziej szanowany tym drobniejsze sprawy urastają do rangi truposza w szafie schowanego. Z mojej strony pełen szacun dla Papieża, człowiek wiary, człowiek pokoju. A że pełno zboczków w sutannach? No cóż…dawniej pedały nie były tolerowane, więc chronili się pod sutanny. Obecna akceptacja ich obecności a nawet niestety…tfu… moda na nich to jeden z powodów dla których seminaria świecą pustkami. Pedały żeby zakisic ogóra w doopala już nie musza chować się pod kieckami. Prosta sprawa.

Ostrowianka
1 rok temu

PO niech się zajmie najpierw porządkiem w swoich szeregach. Ostatnio było głośno o tym w mediach.

ja
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Jakie PO durna ostrowianko? Przecież to pomysł radnych PiS.

Psychiatra
odpowiada  ja
1 rok temu

Przecież to osoba chora umysłowo wszędzie jej pełno na wszystkich forach na Ostrów 24.tv już sama nie wie co pisze nawet nie czyta informacji tylko pisze i pluje jadem obawiam się że w następnym etapie swojej choroby przejdzie do czynów na obojetnie jakich spotkaniach przedwyborczych i zaatakuje fizycznie ludzi

Ela
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Kobieto ciągle siedzisz na forum i ujadasz jak pies w kojcu lepiej idź na spacer ciepło się zrobiło popatrz na przyrodę weź na luz sprawy na które i tak nie masz wplywu od tego ciągłego napinania się jeszcze żyłka w głowie Ci pęknie i zostaniesz ludzka roślina

CRW
1 rok temu

Brawo radni PiS nie dać się lewactwu!

Przedstaw się
odpowiada  CRW
1 rok temu

Przecież PiS to też lewactwo:) Jak to słusznie ocenił p. Janusz Korwin-Mikke są to bolszewiki z krzyżami w zębach. Więc teraz mamy kłótnię lewactwa między sobą.

js52
odpowiada  CRW
1 rok temu

Podaj definicję „lewactwa” bardzo lubianego słowa nowych pisowskich elit.

Katolik
odpowiada  CRW
1 rok temu

Papieża trzeba bronić tylko przed Pisem, to oni występując na ambonach z politycznymi przekazami zawłaszczyli kościół dla siebie, wszak tylko oni to prawdziwi Polacy, Katolicy, Patrioci reszta gorszy sort, skutek widać gołym okiem, kościoły świecą pustkami nawet już na wsi , tylko przy okazji świąt wiecej osób, myślę że papież w tym momencie też miałby inne zdanie, wszak czasy inne

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  CRW
1 rok temu

Ty co za PiS-em jesteś daj żyć ludziom światłym. Ten Twój PiS wyprowadzi Nas normalnych obywateli z Unii Europejskiej. Już w świecie wszystkie cywilizowane narody się z Nas śmieją. BRAWO DLA CIEBIE I TWOICH POGLĄDÓW.

Iza
odpowiada  SPRAWIEDLIWY
1 rok temu

Sprawiedliwy – lecz się !

Kkl
1 rok temu

Brawo pięknie napisane.Lewica teraz taka mądra a jak rządzili to wielokrotnie sympatyzowali z Kościołem i wtedy im pedofilia nie przeszkadzała.Fałszywi ludzie..

Osiedlowiec
odpowiada  Kkl
1 rok temu

Kopiuj wklej z tekstu sejmowego plus jakieś dodatki i przeredagowanie. Nic autorskiego

Jasia
odpowiada  Osiedlowiec
1 rok temu

Malągowa im przywiozła, a polonistka dopracowała.

Inout
1 rok temu

Ucho od śledzia

135
0
Napisz co o tym sądziszx