Radni chcą bronić Papieża

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Tłumaczą się z braku prac przy remoncie mostu
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
1 rok temu

Radni to niech lepiej zorganizują jakieś wsparcie dla ofiar tych zwyroli zamiast ich bronić.

Spokojny
odpowiada  McJ
1 rok temu

Ty zastanów się nad sobą po głupoty piszesz.

Józwa Butrym
odpowiada  McJ
1 rok temu

I niech zajmą się zarządzaniem miastem, bo do tego zostali wybrani i za to dostają sute diety. Od wszystkich. I tych wierzących i niewierzących. A jak się nie podoba, to nie kandydować. Sesje rady miejskiej, to czasem namiastka kabaretu. Kabaretu za nasze pieniądze. Tylko o wiele łatwiej zajmować się takimi rzeczami, a nie np. jak doprowadzić do obniżki czynszów, czy opłat za ciepło.

tęczowy
1 rok temu

Cała historia kościoła pokazuje, że liczy się władza, pieniądze, i ochrona przed prawem świeckim, obrona swojej kliki i przestępstw funkcjonariuszy kościoła .

Normalny
odpowiada  tęczowy
1 rok temu

Tęczowi to powinni iść zapisać się na NFZ do psychiatrów żeby leczyć te swoje zboczenia a, nie epatować nimi społeczeństwo.

Józwa Butrym
odpowiada  Normalny
1 rok temu

A skąd wiesz, że jesteś normalny? Byłeś to sprawdzić?

Tęczowy.
odpowiada  Normalny
1 rok temu

Ok, skoro tęczowy ma iść do lekarza, bo jest tęczowy, to elegancko- dożywotnia renta na koszt podatnika. Poproszę. Pasuje?

Ostrowiak
1 rok temu

Niech się zajmą podwyżkami w OZC w wysokości 120% i braku jakiejkolwiek rekompensat dla korzystających z tego ekologicznego systemu ogrzewania. Jako jedyna grupa nie otrzymała żadnych rekompensat. .

Zadowolony z pompy ciepła
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

Zamknij jadaczkę. Dotacje nie biorą się z niczego, ktoś musi na nie wyłożyć. To cena postępu.

Olga
1 rok temu

Prawda powinna się sama obronić….

Przedstaw się
1 rok temu

Szanuję papieża, wielka postać to była! Ale te gamonie z PiS po prostu się ośmieszają. PiS zniszczył wszystko! A teraz zabiera się za niszczenie pamięci o JP2. Żałosne typy.

Ja
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Dobrze, że PiS podjął temat w obronie naszego umiłowanego Ojca Świętego jako ostrowianka liczę na to, że inne partie poprą PiS i okażą solidarność przeciwko brzydkim kłamliwym i oszczerczym atakom byłych SB-ków na Ojca Świętego.

T.p.
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Tvn przerobil tyle mozgow .szok.

Msciwuj
1 rok temu

Niech swoje dzieci na ministrantów zapiszą, bo firma pada w niebyt

Sławomir G.
1 rok temu

A największą zasługą Wojtyły jest opracowanie systemu przenoszenia księży pedofilów z parafii do parafii i doprowadzenie tego systemu do doskonałości. CBDU.

rtyu
1 rok temu

Radni niech się zajmą porządną robotą!

kier.
1 rok temu

A przed kim chcą bronić ?

Praktyk
1 rok temu

A pedofil z PO Który molestował dzieci posłanki doczeka się filmu o sobie a znany reżyser a Krystek z zatoki sztuki to oni nie zrobili krzywdy? Pytam się was Lewusy platwormiane podwójne standarty

niepraktykujący
odpowiada  Praktyk
1 rok temu

Pedofil z PO siedzi już rok, a księża za to samo, „za karę” są tylko przeniesieni kilka kilometrów dalej do innej parafii. Widzisz różnicę? Jedyny „zawód” który nie ponosi karnej odpowiedzialności za pedofilię. Rozumiesz? Czy nadal jesteś nieprzytomny?

135
0
Napisz co o tym sądziszx