Radni chcą bronić Papieża

Udostępnij
Tweet

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Przerwana koszykarska kariera. Jest nadzieja na powrót
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
yaya
10 miesięcy temu

tak myslalem – radny Witoń . jakos przez 3.5 roku był jak Yeti .

inteligentna
10 miesięcy temu

Ja bym Tuska postawiła przed Trybunałem Stanu za to, że za swojego rządzenia likwidował polską armię, umorzył GAZ-PROMOWI 1 mld zł, zablokował projekt uniezależnienia Polski od dostaw Gazu chodzi o Balic Pipe), zrezygnował z tarczy anty rakietowej. Dziś będąc zwolennikiem tego człowieka to opowiedzenie się za Rosją i Niemcami jednocześnie, bo niestety Tusk taką politykę prowadził trzymając się sukienki Pani Merkel i marynarki Pana Putina.

Do nie inteligentnej
odpowiada  inteligentna
10 miesięcy temu

Zmień tvpis bo ta pseudo inteligencja twoja pusta pisowska głowę rozwali, dno i kilo mułu

Zzz
10 miesięcy temu

Hejterzy PO w akcji. Ile wam matka partia płaci za komentarze negatywne żeby rudy był zadowolony?

Beata zik
10 miesięcy temu

Poziom tych komentarzy jest taki jak poziom wyborców PO dobrze że nie jestem wyborcom PO. Poziom rynsztoka językowego.

Do pis beci
odpowiada  Beata zik
10 miesięcy temu

Przestań chodzić do kościółka i oglądać tv pis, bo widać resztki rozumu już Ci czarni pedofile odebrali

Miś
10 miesięcy temu

PO komentar,ach widać jak klakierzy Herr Tuska ujadają na PiS

Gama
10 miesięcy temu

Niech się szanowni radni wezmą za rzeczy do których są powołani. Rada Miejska to nie Sejm.

135
0
Napisz co o tym sądziszx