Radni chcą bronić Papieża

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Zapalił się w trakcie jazdy
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eda
1 rok temu

Ale ten naród niczego nie rozumie. Celowo podrzuca się takie informacje, jak nagonka na Kościół, tematy z typu pedofilii czy aborcji, żeby zatuszować dużo większe machlojki, przekręty żeby prosty lud miał się czym zająć bo to jest zawsze sprawdzony i chwytliwy temat:)W tym czasie wprowadzą wam kilka nowych podatków po cichu, podniosą mandaty, zrobią kilka innych spraw, a lud się nie kapnie, bo będą się kłócić o Papieża, czy wiedział, czy nie wiedział:) Niewielu zrozumie o co tu chodzi, że jest to zwykły temat zastępczy.

Arek
1 rok temu

Wcale bym się nie zdziwił jak PiS przeglosuje ustawę o ochronie prawnej dobrego imienia JP2 za naruszenie ustawy więzienie i tak się temat skończy no chyba ze PiS wyleci z władzy absolutnej

Antypisior
1 rok temu

Podobno Polska jest krajem wolnowyznaniowym… Jednak po tym artykule śmiem w to wątpić…

och jo
1 rok temu

odmienił oblicze tej ziemi – 100% tolerancji dla pedofili w czarnych sukienkach

Mruk
1 rok temu

Może kolejny gigantyczny pomnik w atrakcyjnym miejscu miasta za miejską kasę

Opplh
1 rok temu

A może zajmijcie się ważniejszymi sprawami, bo obrona papieża nie jest nikomu do szczęścia i życia potrzebna. Nie mamy innych problemów w Polsce?

ss
1 rok temu

nie bardzo rozumiem czego tu bronić. Sprawa wypłynęła czarno na białym. Czy filmy z cyklu tylko nie mów nikomu gdzie jawnie ksieża przyznali się do winy to za mało ?

Bogusia
odpowiada  ss
1 rok temu

A skąd wiesz, że kuria przekazała sprawę dalej? Masz takie informacje? Papież mógł nic o tym nie wiedzieć przecież.

Do pustego bugusi
odpowiada  Bogusia
1 rok temu

Włącz myślenie, wyłącz tvpis, przeczytaj książkę i przestań smucić

Józwa Butrym
odpowiada  Bogusia
1 rok temu

To co z niego był za biskup, potem papież, który nie wiedział, że takie rzeczy się w jego firmie dzieją? Nie róbcie sobie żartów, a jemu obciachu? Jak nie wiedział tego, to co właściwie wiedział?

Nikodem
odpowiada  ss
1 rok temu

Do ss patrz na film lewaka Sekielskiego to daleko zajdziesz chyba że jesteś czerwony lub co gorsza tęczowy czyli zbok jak zwał?

Obi
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

Nikodem a Ty pewnie katolik jesteś???,,Miłuj bliźniego swego jak siebie samego „

marrr
1 rok temu

A kiedy obrona dzieci przed pedofilami ?

Nikodem
odpowiada  marrr
1 rok temu

Był w sejmie projekt to PO odrzuciła .

Wcale .nie to nie dziwi...
1 rok temu

No to radni pis…to jak wam kojfnie to małe cudo narodu, to też możecie sobie pobronić „dobrego” imienia.
A może nazwiemy jakąś nic nie znaczącą ulicę na zadupiu imieniem jarozbawa małego?

Nauczcie się w końcu oddzielać państwo od kościoła

kjrotodszynianin
1 rok temu

ręce opadaja….masakra…ta wielka miłosć Pisowców do papieża robi jemu wiecej złego niz korzyści….ale tak to jest jak sie myśli io wygranych wyborach ,a nie myśli sie o tym ze robi sie z papieża wiekszy cyrk niz jak to ująć echo rwportazu rozeszłoby sie po kosciach…. a czykolwiek każdy swoj rozum ma i jak kosciól nie powinien sie wpierdalac w zycie zwykłych ludzi ,tak wszytskie inne sprawy powinny byc wyjasnione….

Nikodem
odpowiada  kjrotodszynianin
1 rok temu

Przexxxiesz te wybory lewaku to pewne razem z Donkiem i innym szajsem bez jakiego kolwiek programu tych przekrętów .

Nikodem
odpowiada  kjrotodszynianin
1 rok temu

Kur.a ale tych postkomuchów i tęczowych jest w naszym rejonie ( chyba to potomki po gwałtach szwabów i armi czerwonej lub jakiś sok z buraka ) mącą te mendy i mącą atakując tak wybitnych Polaków.

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

Niedkoś Ty się obudź. Bo wiara Ci przysłania oczy na to Ci dzieje się w państwie. W całej Europie inflacja sięga do poziomu około 10% a w Polsce prawie 20%. A jeszcze w telewizji publicznej ludziom bzdury mówią że wszystko mamy tanie i Niemncy kupują w Polsce paliwo, tylko zapominają powiedzieć że jest to grupa przygranicznych obywateli Niemiec. Pewnie Polacy też by kupowali paliwo na Ukrainie, Białorusi lub Litwie jak tam by było tańsze. Nasz rząd zapomon powiedzieć ile sredniozarabiajacy Niemiec kupiłby litrów paliwa w stosunku do średni zarabiającego Polaka. Ale to się nazywa teraz za rządów PiS dobra chrześcijańskie.

gość r
odpowiada  SPRAWIEDLIWY
1 rok temu

przed wojną w ukrainie mało to polaków jezdziło na wschód po paliwo,papierosy,wódkę jak w polsce jest tak tanio

Obi
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

Jak nie jesteś,, lewakiem ,tęczowym czy potomkiem gwałtów „to kim jesteś? -dobrym człowiekiem?katolikiem?- to w niedzielę w kościele jak będziesz przekazywał znak pokoju to przypomnij sobie jak obrażasz innych . Za Ciebie trzeba się modlić-nie mendo nie buraku !!!

Józwa Butrym
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

Wybitnych jak ty.

12345
odpowiada  Nikodem
1 rok temu

Odezwał się syn księdza

Przedstaw się
odpowiada  kjrotodszynianin
1 rok temu

Jaka tam miłość, zwykły numer na papieża. Coś jak przekręt na wnuczka. Robią z siebie wielkich obrońców wiary, cyniczne zagrywki 🙂

1 2 3 7
135
0
Napisz co o tym sądziszx