Radni chcą bronić Papieża

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zachęcam polecam namawiam
1 rok temu

A p o s t a z j a.

Www
1 rok temu

Pisowcy to ostatnia ciemnota i ludzie co na nich głosują to chyba tylko dwie książki w życiu przeczytali katechizm i pobieżnie książkę do nabożeństwa zachowują się jak ten złodziej marketowy nagrany na kamery i chwycony za rękę na kradzieży który krzyczy to nie ja ja chodzę co niedzielę do kościoła daje na tacę i jestem dwa razy w miesiącu u spowiedzi to pomyłka ja jestem prawie święty chcecie mnie wyrobić bo jesteście lewaki z PO i chcecie zniszczyć wiarę i Polskę

mieszkaniec
1 rok temu

W obecnej sytuacji, do obrony jeszcze niech radni włączą patrona SP9 i patrona miejskich stypendiów oraz honorowego obywatela miasta. Papieża Jana Pawła II obrońcę księży pedofilów.

NormalnyPolak
1 rok temu

W życiu nie zagłosowałbym na pis ani nie poszedł do kościoła.

....
1 rok temu

Panie Witoń, a co Pan na to ?

W niedzielę 19 marca w kościele św. Wojciecha we Wrocławiu dominikanin ojciec Marcin Mogielski wygłaszając kazanie, powiedział, że w polskim Kościele „cały czas osoby skrzywdzone się nie liczą”.
– Gdzie są skrzywdzeni w tym Kościele, gdzie oni są? Wśród nas? Ja byłem skrzywdzony w Kościele, ministrant, jako pobożny, przez mamusię, tatusia wysyłany do kościółka. Czy ktoś stanął po mojej stronie? Do tej pory nie. Głośno wołam, głośno krzyczę, za siebie, za innych. Jak grochem o ścianę. Mało tego, prawda jest używana przeciwko nam – wyznał duchowny.

.ew
1 rok temu

Przestalem juz ogladac szczujnie tvn.

NormalnyPolak
odpowiada  .ew
1 rok temu

Najlepsza telewizja

Jacek
odpowiada  .ew
1 rok temu

Bo Ty wiesz do czego służy mózg.

Pppo
odpowiada  .ew
1 rok temu

Zapewne oglądasz telewizję edukacyjna TVP prawda całą dobę 😉

js52
odpowiada  .ew
1 rok temu

Zacznij myśleć samodzielnie.

Ana
odpowiada  .ew
1 rok temu

Zrozumcie wszyscy, że zarówno tvn i tvp, to są ścieki i tam prawdy nie znajdziecie

polonistka z wiejskiej szkoły
1 rok temu

Caly PiS ma pełne gacie i dalej popuszcza od radnych w miastach do tych na szczycie wszyscy walczą o polityczne życie ale najwiekszy kryzys dopiero nadciąga i już się zaczyna i bieda okrutna już ucieczki ni ma pisowcy nie ważne co obiecacie i co byście gadali ludzie jak nie oszukacie przy urnach wyborczych was zetna i nie będzie u władzy was dalej

Przedstaw się
odpowiada  polonistka z wiejskiej szkoły
1 rok temu

Ano zniszczyli Polskę kompletnie. Takich złodziei, szumowin pospolitych bez zahamowań u władzy u nas nie było od 100 lat. Oni odejdą, ale co zostawią po sobie? Ci ludzie to jest dramat. A to jeszcze nie koniec! Na koniec moga wciągnąć nas w wojnę! Dla przykrycia swoich działań. To pachołki ukropów są, więc naprawdę się tego boję.

KOD
odpowiada  polonistka z wiejskiej szkoły
1 rok temu

Z główką wszystko w porządku ? Pełne gacie ma rudy donek, poparcie spada, koalicjanci z totalnej maja go w d…Przekaz dnia trzeba cisnąć polsat i tvn cała prawda całą dobę jak się pomylą.

Jacek
1 rok temu

Akurat ci „radni” niech dalej się trzymają spódnicy carycy a Papieża niech zostawią w spokoju.

Jacek
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Modlą się pod figurą, a diabła noszą pod skórą.

komiL
1 rok temu

Prawda obroni się sama. Niestety w tym wypadku nie ma się przed czym bronić. Od lat wiadomo że to prawda ale nikt latami z tym nic nie robił.

leonek
odpowiada  komiL
1 rok temu

Prawda jest taka, że gdyby nie robił, tak jak inni, to nie zostałby biskupem, kardynałem a później papieżem. Dlatego stara gwardia żyjących biskupów i kardynałów tak chroni akta, bo oni wszyscy mają na sumieniu ukrywanie pedofili i innych występków księży w imię wiary.
Co za hipokryzja.

Przedstaw się
odpowiada  leonek
1 rok temu

Też myślę że tam zbok na zboku zbokiem pogania.

Andrzej.
odpowiada  leonek
1 rok temu

Nic dodać, nic ująć, szkoda tylko, że nie wszyscy chcą widzieć.

135
0
Napisz co o tym sądziszx