Radni chcą bronić Papieża

Radni z klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Ostrowa Wlkp. postanowili walczyć o ochronę imienia Jana Pawła II. Oto treść pisma skierowanego do przewodniczącego Jarosława Lisieckiego.

Papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski wypowiedział w Warszawie historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi.oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny zawsze potwierdzały miłość do Ojczyzny, czynnie wspierały naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowanie potępia medialną nagonkę, mającą na celu skompromitowanie najwybitniejszego Polaka w naszej historii, a opartą w dużej mierze na spreparowanych materiałach aparatu przemocy PRL.

„Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu, ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II, przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. „Historia Uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. Te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne. Naszym zadaniem jest więc obrona wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje ża filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Przez cały swój pontyfikat niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Wykazywał bowiem szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako Radni wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy niezależnie od wyznawanej wiary i głoszonych poglądów politycznych, stanęli w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II, a są wśród nich tacy, którzy pamiętają rok 1976, kiedy to Ostrów Wielkopolski zaszczycił swą obecnością ówczesny metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła, towarzysząc prymasowi Polski Stefanowi Wyszyńskiemu w celebrowaniu mszy świętej z okazji peregrynacji kopii obrazu jasnogórskiego. W uroczystościach uczestniczyło ok. czterdzieści tysięcy osób.

Po śmierci Jana Pawła II, 9 kwietnia 2005 roku w kościele św. Antoniego odbył się koncert ku czci zmarłego Papieża, początkujący cykl Koncertów Papieskich trwający do dziś.

Niech więc nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich próbujących odebrać godność naszemu Papieżowi i wymazać pamięć o Janie Pawle II, który był wzorem nie tylko dla naszego społeczeństwa, ale i Całej klasy politycznej w czasach, gdy rodziła się nasza demokracja. Ostro wianie i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nie mogą godzić się na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez służby bezpieczeństwa systemu, któremu się sprzeciwiał. Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej składa wielkiemu rodakowi wyrazy wielkiego uznania i wdzięczności.

Podpisano: Dawid Korzeniewski, Marzenna Podskarbi, Lech Witoń.

CZYTAJ  Tłumaczą się z braku prac przy remoncie mostu
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

135 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
żurek
1 rok temu

A kiedy nakręcą film o pedofilii w PO?

Anty-PO
odpowiada  żurek
1 rok temu

Taśmy by brakło hahahaha

vvxvzxvddf
1 rok temu

Papież, wielki umysł tyle encyklik napisał, wielki filozof, teolog, przenikliwy umysł ale jeżeli chodzi o pedofilię to nic nie słyszał, nic nie widział, nie domyślał się… Sami się oracie, próbujecie zmienić dyskusję z inflacji na Papieża, żeby tyłki ratować w wyborach.

ostrowianka
1 rok temu

Aż ciśnie się na usta. Radni PIS niech zajmą się: upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejście do szkolnictwa, ograniczanie praw reprodukcyjnych , Inflacja, brak rozgraniczenia kościoła od państwa, reformy ministra Czarnka, Socjal, karanie zaradnych i pracujących, nagradzanie bezrobotnych i leniwych. Drożyzna największa od lat, rozdawnictwo naszych pieniędzy dla swoich itp. i itd .Do zmarłych „Spoczywaj w spokoju”. To co wy robicie to jest skandal .

Nikt
1 rok temu

Nikt nie kwestionuje zasług ale chodzi o czasy kiedy krył pedofilów kościelnych. Dlaczego nikt nie występuje w obronie tych pokrzywdzonych dzieci? To jest Wam obojętne????

Katolik bez kosciola
1 rok temu

Rozkaz przyszedl z Nowogrodzkiej od samego Kaczora.Wykorzystać wizerunek w obronie zboczenców w czarnych suknach. Gdyby to Papież widział jak ta banda manipuluje jego osobą w grobie ze wstydu przewróciłby się.

Jak
1 rok temu

Radni nich się zajmą swoją pracą ,bo idzie im to miernie a nie głupotami.. Tym niech sie zajmie kościół i broni tylko nie wiem czego …..

Pierst
1 rok temu

Czyli znów ofiary pedofilii kościelnej zostaną pozostawione samym sobie. Dziwny ten kraj co nie chroni dzieci dziwny.

59
1 rok temu

Szczęśliwie nasze pokolenie pamięta. Dobrze ze są ludzie którzy nie pozwolą zniszczyć Świętości.

Józwa Butrym
odpowiada  59
1 rok temu

Czego?

8 gwiazdek i 3 gwiazdki
1 rok temu

Wojtyła miał ZEROWY wpływ na walkę z komuną. Niczego mu nie zawdzięczam i nie jestem winien. W jego nauczaniu było woele nieścisłości i nie ma w tym nic wielkiego. Dodatkowo chronił pedofili i wysyłał ich prosto do ofiar. Niezależnie od tego, co pani Podskarbi i jej świta powie, niestety stoją po złej stronie historii. Świat im się wali, więc wypierają.

1984
1 rok temu

Prawda sama się obroni. Nie mieszajcie wiary z polityką.

135
0
Napisz co o tym sądziszx