Zderzenie rowerzysty z taksówką na Głogowskiej. Nie spodziewał się takiego werdyktu

Na ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wlkp. doszło do zderzenia taksówki z rowerzystą. Wydawać by się mogło, że kierowca samochodu nie musiał się spodziewać jadącego rowerzysty przez przejście dla pieszych. Nagranie rozwiało wątpliwości.

Taksówkarz jechał prawym pasem ulicą Głogowską w stronę ronda Sybiraków. Od strony stacji paliw w kierunku targowiska przechodziła piesza. Kiedy była na połowie lewego pasa, minęła się z wjeżdżającym w przeciwnym kierunku rowerzystą.

Cyklista został uderzony przez toyotę na wysokości tylnego koła, czyli prawie po przejechaniu całej jezdni. Ta okoliczność była możliwa do ustalenia dzięki kamerze. W tej sytuacji chociaż 27-letni rowerzysta popełnił wykroczenie, kierowca samochodu powinien należycie obserwować przedpole jazdy.

Potrącony doznał mocnego urazu prawej nogi. Dokładna diagnostyka pozwoli ustalić rodzaj uszkodzenia. Sprawa najpewniej trafi do sądu i tam obaj uczestnicy zdarzenia będą mogli walczyć o swoje racje.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Dostał ataku podczas jazdy autem
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lol
1 rok temu

Taksówkarz musi walczyć o swoje. nie ma takiej opcji że to jego wina. Jade nie zatrzymując się autem przepuszczając pieszego patrze w prawo lewo nikogo niema przyśpieszam a za tej trawy wysokiej rozdzielającej pasy pocisk na rowerze. Pamiętajmy że nie da się patrzeć cały czas w jednym kierunku przejeżdżając przez pasy, bo jeszcze jest opcja że jakiś kretyn rozpędzony jak pocisk wjedzie z drugiej strony. To jakiś absurd głupota gliniarzy. Niema chu_a we wsi żeby debila nie potrącić jak on tak szybko wjebał się na pasy. Policja to barany, biegłych powołać i tyle w temacie

turbo
1 rok temu

Taryfiarz dodatkowo przestawił auto. Niezgodnie z przepisami

turbo
1 rok temu

Poprawne rozstrzygni3cie. Rowerzysta: wykroczenie, taryfiarz: przestępstwo

kierowca
1 rok temu

A kareciarz musi oczywiście zablokować lewy pas, choć prawy jest wolny. Pewnie by sobie musiał tlen podać gdyby stanął kulturalnie przed samochodem straży na wolnym prawym pasie. Ale oczywiście nie, bo trzeba zablokować całą ulicę. I przez takich idiotów później się stoi niepotrzebnie w korkach aż służby łaskawie przestaną tańczyć 2 godziny wokół poszkodowanych. Na jezdni nie ma rozbitego samochodu, poszkodowany też leży na chodniku, to po co blokować całą drogę? Powinien jeździć nie karetką tylko karetą z zaprzęgiem konnym.

ania
1 rok temu

ZAwsze przeprowadzam rower przez przejście dla pieszych. Zsiadanie i wsiadanie to tez gimnastyka:)

iza
odpowiada  ania
1 rok temu

Szacun ale zamkowa kto tak robi

zwykły obywatel
1 rok temu

Najgorszy jest fakt, że przez takie osoby, które nie do końca chronią siebie i innych uczestników nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego psują opinię rowerzystów, którzy poruszają się zgodnie z przepisami. Dla których rower to niesamowita przygoda, relaks, odprężenie. Jeżdżę rowerem szanuję swoje zdrowie oraz zdrowie i nerwy pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pozdrawiam wszystkich pozytywnych kierowców czymkolwiek się poruszają.

Kaja
1 rok temu

Kilka mandatów dla pedalistów by się przydało szanowna policjo, bo inaczej nigdy się nie nauczą.

Sandra
odpowiada  Kaja
1 rok temu

Patrz żebyś Ty się nauczyła!

Tomasz
1 rok temu

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu: 
3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;
I wszystko jasne.

39
0
Napisz co o tym sądziszx