Minister Marlena Maląg będzie walczyć z cwaniackim handlem w niedziele

Udostępnij
Tweet

Ostrowianka, minister Marlena Maląg postanowiła powalczyć z handlem w niedziele. Chodzi o nowe pomysły obejścia prawa przez duże sieci. Wśród nieoficjalnych zapowiedzi pojawił się pomysł by sklepy Biedronka zakwalifikować jako czytelnie. Inne sklepy miałyby być placówkami medycznymi. Minister Maląg nie zgadza się na takie cwaniactwo.

Zwróciłam się do Państwowej Inspekcji Pracy o przeprowadzenie wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta.

Część przedsiębiorców stale podejmuje próby nadużywania tych przepisów, interpretując wyjątki niezgodnie z celem ustawy, a niejednokrotnie ewidentnie ją łamiąc. Z informacji posiadanych przez resort wynika, że w najbliższym czasie handel w niedziele miałby być prowadzony w placówkach handlowych przekształconych w tym celu w placówki medyczne bądź czytelnie.

10
Czy duże sklepy powinny być otwarte w niedzielę i dlaczego?x

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rywalizacja na Hobby Horse (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
120 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
1 rok temu

A, co na to Pani Maląg?
Cytuję za Wikipedią:
„Utworzyła poprzez tę instytucję Publiczne Gimnazjum im Papieża Jana Pawła II i Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Według informacji „Dziennika Gazety Prawnej” w trakcie pełnienia przez nią funkcji prezesa spółdzielni i dyrektora liceum ogólnokształcącego w placówce tej dochodziło do naruszania przepisów prawa pracy dotyczących zawierania z tym samym pracownikiem maksymalnie dwóch kolejnych umów na czas określony.” Wtedy to Pani nie przeszkadzało?
Mam tylko nadzieję że w wolnej (od Pisu) Polsce ta, i inne podobne sprawy powrócą i zostaną wyjaśnione ,a winni zostaną ukarani.

Parpul
1 rok temu

Nie,tam pracują codziennie ludzie którzy chcą też odpoczynku!!!

Wojtek
1 rok temu

Nigdy jest 5 dni w tygodniu

Scorpio
1 rok temu

Marlenka – mój Boże…..

Napalony
1 rok temu

Marleno, byłabyś dobrym materacem pode mną. Piszczalabys w łóżku jak piszczysz po twoim kaczorem. Do innych spraw nie nadajesz się.

SUZUKI
1 rok temu

Pani Marleno a ja myślałem ,że będzie pani walczyć z cwaniactwem od kiedy wasza młodzież uwłaszczyła się w byłej Fabryce Wagon ponoć jest ok. dziesięciu dyrektorów z mieszkaniami i samochodami służbowymi następują zwolnienia pracowników a mówiliście ,że jak przejmiecie fabrykę to zwolnień nie będzie w miejsce zwolnionych wprowadza się swoich trochę wstyd i głupio że u nas w Ostrowie pod pani okiem dzieją się takie cuda i wianki.

Wiewiórka
odpowiada  SUZUKI
1 rok temu

Za dużo myślisz widocznie.

Rock and roll
1 rok temu

Marlenka kocham. Cię jesteś wspaniała Takich ludzi nam potrzeba w rządzie

Gapcio
1 rok temu

Maląg zajmij się niepełnosprawnymi i tym co się dzieje ponieważ ludzie niepełnosprawni korzystający z MOPSu nie mają na czynsz media i lekarstwa a ty się zajmujesz jakąś pieprzoną biedronką weźcie za robotę

120
0
Napisz co o tym sądziszx