OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Nowy właściciel i prezes koszykarskiej Stali

Nowy właściciel i prezes koszykarskiej Stali

To jedna z najważniejszych informacji dla kibiców koszykarskiej Stali Ostrów Wielkopolski w ostatnich miesiącach. Klub oficjalnie poinformował, że nowym właścicielem został były koszykarz, trener i doskonale znana postać w środowisku „Stalówki”, a prezesem zarządu został Grzegorz Ardeli.

W komunikacie klubu czytamy:

Nowy etap funkcjonowania klubu ma na celu dalsze wzmacnianie struktur organizacyjno-sportowych, zapewnienie stabilności oraz kontynuację rozwoju Stali Ostrów Wielkopolski zarówno na poziomie sportowym, jak i organizacyjnym.

Tym samym Grzegorz Ardeli zastąpił na stanowisku prezesa Krzysztofa Wawrzyniaka.

Człowiek związany ze Stalą od lat

Dla kibiców to nazwisko nie jest przypadkowe. Łukasz Majewski przez lata reprezentował barwy ostrowskiego klubu jako zawodnik, a po zakończeniu kariery został trenerem pierwszego zespołu. Prowadził drużynę przez kilkanaście miesięcy, zanim przekazał stery Igorowi Miliciciowi.

W trakcie kariery sportowej sięgał po znaczące sukcesy. Ze Stalą Ostrów Wielkopolski zdobył tytuł wicemistrza Polski, a także brązowy medal Polskiej Ligi Koszykówki w 2017 roku. Wcześniej wywalczył również brąz z Polpharmą Starogard Gdański.

Burzliwy sezon za „Stalówką”

Ostatnie miesiące były dla klubu wyjątkowo trudne. Kibice z niepokojem obserwowali kolejne zawirowania.

Najpierw trwały nerwowe rozmowy pomiędzy ówczesnymi władzami klubu a samorządem Ostrowa Wielkopolskiego dotyczące wysokości miejskiej dotacji. Później doszło do zmian właścicielskich, publikowano kolejne oświadczenia, a skład pierwszej drużyny kompletowano niemal na ostatnią chwilę.

Nie zabrakło także problemów związanych z funkcjonowaniem akademii koszykarskiej.

W tej sytuacji ogłoszenie nowego właściciela ma być sygnałem stabilizacji i początkiem spokojniejszego okresu dla klubu.

Kibice komentują: „To bardzo dobre rozwiązanie”

Informacja o przejęciu klubu przez Łukasza Majewskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców.

W internetowych komentarzach można przeczytać m.in.:

Łukasz Majewski jest właścicielem klubu, co było wdrażane przez ostatnie miesiące. Taki proces wymagał ciszy i spokoju.

Krzysztof Wawrzyniak sam przyznał, że trudno skutecznie zarządzać klubem z USA

Człowiek stąd, z branży i na miejscu, jest dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Powodzenia!

Pojawiają się także pytania, dlaczego na czele klubu nie stanął ponownie Paweł Matuszewski, który w przeszłości odgrywał kluczową rolę w funkcjonowaniu „Stalówki”.

CZYTAJ  Strażak wszedł przez okno. Zobaczył leżącą kobietę (ZDJĘCIA)

Nowy rozdział w historii klubu

Objęcie sterów przez Łukasza Majewskiego może oznaczać początek nowego etapu dla Stali Ostrów Wielkopolski. Były zawodnik i trener doskonale zna klub od środka, realia polskiej koszykówki i oczekiwania kibiców.

Po miesiącach niepewności sympatycy „Stalówki” liczą przede wszystkim na jedno – stabilność organizacyjną, spokojne budowanie drużyny i powrót do walki o najwyższe cele.

Czy nowy właściciel przywróci klubowi dawny blask? Odpowiedź poznamy w najbliższych miesiącach. Jedno jest pewne – w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczyna się właśnie kolejny ważny rozdział w historii koszykarskiej Stali.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
24 komentarzy
takpowinnobyc
28 dni temu

kukielki i marionetki wiadomo kogo

Antek
28 dni temu

Czuję w kościach że to będzie lato pełne ciekawych njusów
Niedługo szykuje się powrót Pani D. która doprowadziła do upadku KS Stal
To jest warunek że wtedy może pojawić się spółka państwowa
Majewski dał się wrobić w takie bagno ? Szkoda chłopa, jeszcze mu dali skompromitowanego Ardeliego
Ładnie Matuszewski się bawi

Kirył
28 dni temu

A mówili zawsze że koszykarze to inteligentni ludzie…

StalowyObserwator
29 dni temu

Dawać jeszcze Czajową, idealnie pasuje do tego układu
Matuszewski rządzi
Właściciel figura
Prezes słup
Dyrektor mało istotny
Do tego ona i można grać o euroligę
Brak słów

Rob
29 dni temu

Czyli wszystko wiemy
Pan Wawrzyniak zorientował się jakie to było bagno i nie chciał w tym uczestniczyć
Jako prezes i właściciel odpowiada za długi, których nie narobił, bo nie rządził w tym sezonie i w poprzednich
Nie chciał być dalej marionetką w rękach Matuszewskiego i jeszcze stracić majątku
Matuszewski nie miał wyboru, namówił i zmanipulował Majewskiego
Ten niczym nie ryzykuje jako właściciel
Za długi odpowiada prezes, więc Matuszewski zrobił prezesem Ardeliego i tyle
Taka to układanka dla naiwnych

Marecki
29 dni temu

Tak się składa że znan Pana Łukasza, mieszkam niedaleko salonu, który prowadzi jego małżonka. Spotkaliśmy się kilka razy i kilka razy mówił o klubie, Panu Matuszewskim i Ardelim. Jako że to były prywatne rozmowy to nie będę ich tu przytaczał ale za każdym razem, lekko mówiąc, wypowiadał się o nich bardzo niepochlebnie. Ciekawe jest to wszystko. Ciekawe o co tu chodzi. 
Mam nadzieję, że niedługo na niego ,,wpadnę,, to zapytam wprost skąd taka zmiana diametralna
Pozdrawiam

Mario
29 dni temu

Ardeli hahahahaha
Na łeb padli
Kto w to wszystko wierzy ?

Marta
29 dni temu

Klub miał być bez długów i transparentny ale znów im nie wyszło
Majewski zna realia ? Wolne żarty
Gdzie oni tego Ardeli jeszcze biorą to skompromitowany gość

Kibic
odpowiada  Marta
28 dni temu

Biorą, bo ktoś musi testować nowe partie materaców w Krotoszynie. A kto zrobi to lepiej od Wanesski?

Mariusz
29 dni temu

Cyrk trwa dalej
Zmieniają się tylko pacynki
Matuszewski jak rządził tak rządzi nadal
Ardeli prezesem ? On twarzą klubu ?? Dobrę żarty

Qwerty
29 dni temu

Czas pokaże co to będzie

Marta
odpowiada  Qwerty
29 dni temu

Długi długi

24
0
Napisz co o tym sądziszx