Rząd zachęcał do zbierania chrustu, ale ten to przesadził

Udostępnij
Tweet

Spektakularna akcja policji w Szczurach, niedaleko fotoradaru. Kilka radiowozów wysłano do jednego auta z przyczepką wypełnioną drewnem. Od czego się to wszystko zaczęło?

Około godziny 18.30 patrol policjantów z gminy zauważył volkswagena golfa z przyczepką, którego kierowca na widok radiowozu zjechał na pobocze. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszo.

Policjanci byli z grupy wysportowanych i dogonili uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo nie chciał zdradzić skąd pozyskał drewno. Ponieważ istniało podejrzenie, że jest skradzione wezwano na miejsce policjantów z wydziału kryminalnego, leśników oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.

Przypominamy, że nie wolno zabierać z lasu nawet chrustu bez zgody leśniczego. Warto dodać, że cena drewna opałowego wzrosła około dwukrotnie.

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emeryt 2
1 rok temu

Co z ocieplaniem blokow?

Jarek k.
1 rok temu

Jak to nie można? Minister pozwolił 🤣🤣🤣

Konfederata
1 rok temu

Największe nieszczęścia jakie w historii i obecnie nawiedziły Polskę. To potop szwedzki, rozbiory, II wś i PiS. Łupili gospodarkę, obywateli i wywozili z Polski. A skutki zawsze dla
,, Kowalskiego ” są opłakane.

Konfederata
1 rok temu

Jeżeli w 2023 r przestępcy z Nowogrodzkiej wygraliby wybory. To gwarantowane ogrzewanie mieszkań kartonami, starymi butami, szmatami i wszystkim co się da spalić. Tak doprowadzą społeczeństwo do ubóstwa.

rafi
1 rok temu

Prawda jest taka ze zimy nie ma a już się zaczyna!!! Ale jak zwierzątko z lasu wyskoczy i zniszczy mi samochód to wtedy jest ok i wtedy nie ma zastępów policji na sygnałach. Suma summarum bieda idzie wielkimi krokami niestety!!!!!!!!

Atomic
1 rok temu

Platfusy a ta elektrownia atomowa za ryżego powstała? Grad kasował co miesiąc po 100 tys to chyba musiała, tylko zapytam gdzie😂😂😂

seniortakaprawda
odpowiada  Atomic
1 rok temu

Co zrobił PiS przez osiem lat? inflacji 16%. Za ryżego była deflacja, cymbale.

olek
1 rok temu

te drewno i tak by zgniło,posprzątał las

Koziabródka Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

Przygotowuje sobie taki wieczorową porą kupkę chrustu w lesie, gajowy smacznie chrapie, a na drugi dzień w chruście siedzi żmija i kąsa. Nie ma głupich.
Węgla już zabrakło, niedługo może  zabraknąć chrustu. Dobrze, że Pis nie rządzi na Saharze, bo zabrakłoby piasku
A tak a propos już niedługo  chrust będzie naszym opałem, świeczki naszym światłem siła mięśni naszym koniem roboczym a nasi rządzący zostawia nam tylko TV INFO a tam wojna Polsko-Polska, że to wyłączna wina opozycji i Tuska. Sami zrobili wszystko co można było przez 7 lat czyli Polaka zamienili na DZIADA.
Proponuję też nadać ramy prawne: „Chrust+”. Dla członków i sympatyków PIS.

36
0
Napisz co o tym sądziszx