Rozdali kasę w Funduszu Grantowym Dobrego Sąsiedztwa

Za nami XVIII gala Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. W Forum Synagoga wręczono granty organizacjom i stowarzyszeniom, które o takie wsparcie finansowe się ubiegały. W tym roku wpłynęło w sumie 37 wniosków. Z Ostrowa Wielkopolskiego złożono 23 projekty. Wszystkie miejskie wnioski otrzymały granty.

– To wspaniałe, że mam tak cudownych ludzi, otwartych na nowe wyzwania i chętnych do działania. Dzięki nim możemy w Ostrowie Wielkopolskim realizować tyle fantastycznych projektów i pomysłów. Tak naprawdę, fundusz grantowy istnieje dzięki Wam i dla Was, dla waszych lokalnych społeczności. Jestem zaszczycona, dumna i wdzięczna, iż mogę po raz kolejny osobiście pogratulować Wam sukcesu – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku projekty mogą być realizowane do połowy grudnia. Wśród zadań znalazły się m.in.: sportowy obóz dochodzeniowy, darmowe turnieje piłki nożnej, integracyjne spotkanie – Niepełnosprawni niepełnosprawnym czy gimnastyka dla seniorów.

– Osiemnasta edycja Konkursu Grantowego to setki zrealizowanych już projektów i ludzi w to zaangażowanych. Najbardziej nas jednak cieszy to, że co roku obok sprawdzonych, wieloletnich partnerów, pojawiają się nowe stowarzyszenia z nowymi pomysłami. Bo taki w istocie miał być cel Funduszu Grantowego – miał być on inkubatorem dla nowych przedsięwzięć, a dla nowych stowarzyszeń polem do zdobycia pierwszych doświadczeń w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – mówi Karolina Krawczyk, prezes Stowarzyszenia Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.

Na realizację ostrowskich zadań w ramach Funduszu Grantowego przeznaczono ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Od czterech lat Fundusz wspiera także Kuźnia Ostrów Wielkopolski. Podczas tegorocznej gali spółka przekazała czek o wartości 15 tysięcy złotych.

Wnioski złożone przez ostrowskie organizacje pozarządowe oceniały: Joanna Lisiak, Maria Baranowska, Katarzyna Gawełek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edi
1 rok temu

Jest i ona! W blasku fleszy! Rozdaje! Tylko nie swoje hehe…

Piotr Kuźma
1 rok temu

Bardzo dobra i stale rozwijająca się inicjatywa skierowana do najmłodszych jak i do seniorów (co widać po dużym zainteresowaniu ze strony beneficjentów projektu) których jest coraz więcej co świadczy o konieczności kontynuowania jej w latach następnych. Gratuluję.

Jack
1 rok temu

Ciągle te same podmioty i ci sami ludzie kopiuj wklej dramat

J23
1 rok temu

O puka nowa krew Gawełki drą się do polityki chociaż ostatnio pokazano gdzie ich miejsce Ostrów to jednak wieś pełna krętaczy i pocioty komunistów

piridi
1 rok temu

Ja ntslałem,że ten z gminy Ostrów wlkp to juz nie zyje . Co on tam jeszcze robi w samorzadzie ? tylko jest? . PS . takie szopki maja jeszcze miejsce ? . PRL głęboki . Towarzystwo darmowej politycznej reklamy .

ASIA
1 rok temu

czy miasto zbierało pieniądze …aby zapłacić ZUS pracowników..???? czy to prawda ,że zmieniono zasady parkowania dla mieszkańców mieszkających w strefie parkowania…i nie mogą na swoje wykupione karty parkować w mieście ?? czy to prawda ,że miasto będzie niedługo zadłużone dwukrotnie bardziej niż w momencie gdy Klimek obejmowała stołek…???

Gemini
odpowiada  ASIA
1 rok temu

Prawda. Ale ciemny ostrowski lud i tak na nią zagłosuje.

ala
1 rok temu

Masakra jakaś co to w ogóle jest

8
0
Napisz co o tym sądziszx