Rząd zachęcał do zbierania chrustu, ale ten to przesadził

Spektakularna akcja policji w Szczurach, niedaleko fotoradaru. Kilka radiowozów wysłano do jednego auta z przyczepką wypełnioną drewnem. Od czego się to wszystko zaczęło?

Około godziny 18.30 patrol policjantów z gminy zauważył volkswagena golfa z przyczepką, którego kierowca na widok radiowozu zjechał na pobocze. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszo.

Policjanci byli z grupy wysportowanych i dogonili uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo nie chciał zdradzić skąd pozyskał drewno. Ponieważ istniało podejrzenie, że jest skradzione wezwano na miejsce policjantów z wydziału kryminalnego, leśników oraz grupę dochodzeniowo-śledczą.

Przypominamy, że nie wolno zabierać z lasu nawet chrustu bez zgody leśniczego. Warto dodać, że cena drewna opałowego wzrosła około dwukrotnie.

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zapalił się w trakcie jazdy
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
łutyT
1 rok temu

Przyjdzie zima – życie zweryfikuje co wolno a co nie… Jak ludzie nie będą mieli opału to będą palić czymkolwiek. Wówczas rząd i unia mogą sobie zakazy i ochronę środowiska wsadzić w dupe 😀

pird
1 rok temu

do jednego zlodzieja 1.5m3 drewna sosny wysłano kilka radiowozów 8 policjantów. szkoda,że GROM nie uruchomiony, 4 jednostki OSP + z 3 drony. bogata jest RP

Znawca
odpowiada  pird
1 rok temu

To jest wysokokaloryczne drewno dębowe

Andrzej
odpowiada  pird
1 rok temu

Przynajmniej ukraincy mają spokój

kominkarz
odpowiada  pird
1 rok temu

to jest drewno dębowe posuszowe S4 a nie sosnowe

Andre
1 rok temu

Mogli jeszcze wezwać pododdział AT

KIK
1 rok temu

Ładny ten chrust ma 🙂

Mechanik
1 rok temu

Nie mógł bocznymi jechać, cyt. „Na bocznych nie łapią”

Tomi
1 rok temu

Jak załadował całą przyczepkę sam takim towarem to się nie dziwię że go dogonili taki walek waży minimum 50/60 kgi wielce wysportowani heh

Opera
1 rok temu

Jaka kpina już nic nie wolno ! Nie każdego stać w dzisiejszych czasach na kupno drewna wiedz jaki macie problem .Nikomu nie szkodził a drewno z lasu tak tam tylko się marnuje !

To konfitura!!!
odpowiada  Opera
1 rok temu

Ten to jest złodziej on nie tylko to kradł, chaty, paliwo, drewno i handlował specyfikami. To konfident jest dlatego nie do ruszenia. Juz pewnie łazi bo mu pomogli z tego wyjsc a statystyki muszą sie zgadzać

Bocian
1 rok temu

Stać go na takiego golfa a nie stać go na kupno drewna? Wstyd!!!

Kkkkooo
odpowiada  Bocian
1 rok temu

Drewna nie kupisz kolejka 2 lata

leonek
1 rok temu

I dzięki udanym rządom PIS-u takich wiadomości będzie więcej 🙂 Niech wróci Szyszka, to będzie więcej drewna na opał zarażonego kornikiem, bo go unia powstrzymała przed wycinką wszystkich zarażonych drzew.

Opisany w artykule
1 rok temu

PIS mnie wykończył , nie mam za co żyć, chciałem przetrwać zimę. Byle do następnych wyborów. Rozkladam ręce 😔 nie mam za co żyć od 7 lat. Dzieciaki mają już po 40lat więc 500 plus mi się nie należy. Nie chciałem nic złego, aby przeżyć do wiosny.

36
0
Napisz co o tym sądziszx