Ulewa ponownie zrobiła z Ostrowa Wenecję

Około godziny 17 nad Ostrowem Wielkopolskim przeszła ulewa, która zamieniła niektóre ulice w potoki, zalała garaże, piwnice czy wiadukt krotoszyński. W krótkim czasie spadło 25 litrów na m2. Strażacy odnotowali około 30 zgłoszeń z samego Ostrowa i jedno ze Śliwnik.

Interwencje rozpoczęły się od wypadku BMW o czym będzie osobny artykuł. Następnie strażaków wezwano do Kwiatkowa, gdzie prawdopodobnie piorun uderzył w budynek mieszkalny. Z poddasza wydobywało się trochę dymu, ale na szczęście nie doszło do pożaru. W dalszych minutach zaczęły spływa zgłoszenia o zalanych garażach. Tradycyjnie w rejonie alei Słowackiego i Konopnickiej, 60 Pułku Piechoty, przy Urzędzie Miasta czy przy nowych budynkach przy Zębcowskiej.
Z poszczególnych posesji zgłaszano podtopione piwnice. Ulica Harcerska i rejon Kr. Jadwigi zamienił się w ostrowską Wenecję. Także wiadukt krotoszyński został częściowo zalany wodą.

W tym samym czasie załączył się alarm w budynku przy ulicy Starotargowej, gdzie mieściła się telekomunikacja. Pożaru nie było i być może wyładowanie atmosferyczne spowodowało fałszywy alarm.

Niektóre zdjęcia dodane przez internautów na fan page ostrow24

CZYTAJ  Policyjny dron na was poluje

58 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gp.ktr
1 rok temu

To efekt nie czyszczonych studzienek oraz na małych rur !!!bo tańsze były . To samo w miasteczku Mikstat !!!!!

Damian
1 rok temu

Najważniejsze że mamy super stadion za 15 milionów tylko po to aby po jeździć jeden sezon w ekstralidze i wszystkie mecze przegrać hahahahaha normalnie złoty interes.

Maniek
1 rok temu

W Ostrowie jest potrzebny wiadukt a może i ze dwa, bo obwodnica nie rozładowała korków. Co spadnie deszcz to te same miejsca od kilkudziesięciu kat zalane. Centrum miasta umiera, bo brakuje miejsc parkingowych , a na tych które się jeszcze zostały stawia się donice. Brakuje firm i dlatego jest bezrobocie. A co się robi, ścieżki rowerowe, place zabaw, siłownię na powietrzu, renowację deptaku, igrzyska dla gawiedzi typu Majostaszki, jakieś tanie itp. bzdury.

lucju
odpowiada  Maniek
1 rok temu

I masz 200% racji – jezeli robi sie kampanie wyborcze, polityczne za srodki podatnika, to skad ma byc na te cele. Robi się igrzyska, darmowe żarło dla wyborczego motłochu. Wójy, burmistrz, Prezydent jak juz zostanie to nastepne kampanie, poparcie wyborcze od pierwszego dnia urzedowania to juz jest za srodki nasze, podatnika,

kier
1 rok temu

A czy czasem samochodów Straży Miejskiej nie zalało w garażach UM ?

rrewer
odpowiada  kier
1 rok temu

jakos cisza z UM i Str. Miejskom. Pewnie madry sekretarz spała w garażach z pompą . no wrescie do czego sie przydał. Beata Kredyt zadziałala i dała mu zakres obowiazków-ma co robic.

Komisja do spraw wypadków z jeleniami
1 rok temu

Do wiosel

Leszcz
1 rok temu

To zapewne sprawka wędkarzy

Lividium
1 rok temu

To nie jest nic nowego nie powinno być żadnego zdziwienia czy komentarzy to jest za każdą ulewą i bedzie

ostrowiak
1 rok temu

Tak trudno wprowadzić zapis co by 1/4 każdej posesji/działki/ była zielona a nie betonowa? Generalnie nie rozumiem ludzi , którzy zabetonowują się pod korek. Dlaczego nie nie mieszkacie w blokach, tam nie potrzeba zajmować się ogródkiem…..

Brym,brym
1 rok temu

Ale mamy piękny stadion,pieniądze wyrzucone w błoto i ostro idących po swoje,miernotów ,,rzórzlowców ,, – po spadek.
W piątek znowu będzie lament na zawodach komarków. Trenowali na suchym torze a była ulewa,więc 7 raz pod rząd łomot ! 😀
Ale my mamy zadłużony kredytem Ostrów z pięknym stadionem i hałaśliwym towarzystwem,desantem z powiatu i miejscowych wyjców !

Bodzio
1 rok temu

Na mojej ul. prawie nikt nie przejmuje się studzienkami przy posesjach. Wiem, to zarząd dróg … ale.. Wydaje się, że gdyby o to zadbać, to woda miałaby gdzie odpłynąć – przynajmniej na początku.

58
0
Napisz co o tym sądziszx