Nie żyją pracownicy z fermy norek

Do zbrodni doszło na terenie fermy norek należącej do przedsiębiorcy działającego na terenie południowej Wielkopolski, w tym najprawdopodobniej także w powiecie ostrowskim. Kilka lat temu zorganizował hodowlę norek na terenie Ukrainy. Podczas wojny Rosjanie utworzyli tam swoją bazę, a niedawno doszło do jej odbicia..


Po walkach udało się ukraińskiej armii odbić obiekt znajdujący się w obwodzie charkowskim koło miejscowości Izium.

To jest polskie gospodarstwo należące do mojej rodziny. Na początku wojny udało się ewakuować większość naszych ukraińskich pracowników do Polski, resztę zabili Rosjanie, którzy opanowali obiekt – napisał na twitterze Szczepan Wójcik, prezes fundacji Polska Ziemia oraz Instytutu Gospodarki Rolnej.

Przed wybuchem wojny zatrudniano tam 80 pracowników. Po rozpoczęciu napaści przez Rosjan część pracowników ewakuowano do Polski.

– Ci, którzy chcieli zostać, zginęli w lutym, gdy Rosjanie rozpoczęli ostrzał artyleryjski gospodarstwa. Ostatnie informacje mieliśmy z początku marca. Wtedy też otrzymaliśmy zdjęcia zniszczeń. Później informacje urwały się i nie wiedzieliśmy nic, co tam się dzieje – opisuje w rozmowie z portalem Świat Rolnika Szczepan Wójcik.

Rosjanie po przejęciu fermy stworzyli tam swoją bazę. Dopiero kilka dni temu Ukraińcom udało się odbić fermę. Gospodarstwo jednak uległo zniszczeniu. Wewnątrz zostało znalezione kilkanaście czołgów, osiem pojazdów opancerzonych i cztery jednostki sprzętu inżynierskiego.

Poza tragiczną śmiercią pracowników, przedsiębiorca odnotował wielomilionowe straty. Ale jak podkreśla nie mają one znaczenia w kontekście ludzkiej tragedii. Zdradził, że sprowadzonym Ukraińcom wybudował mieszkania, w których mają lepiej niż on sam. Płaci im również 60 złotych na dzień, a rząd zwraca tylko 40 zł.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ojej
9 miesięcy temu

21 wiek ludzie lataja na księżyc, niebwiadomo co jeszcze…. a Ci ludzie obdzierają norki ze skóry i robią z nich futra…. 500lat temu moze i to była metoda pozyskiwania okryć dla ludzi, ale dzisiaj>? Masakra jakaś

Adam
odpowiada  ojej
9 miesięcy temu

W jakim ty świecie żyjesz? Masz baranie skórzane paski buty, rzeczy ze wschodu co niewlniczą pracą wykorzystywane, polityków złodziei i pedofili a Tobie akurat norki przeszkadzają..

Kasia
9 miesięcy temu

60,-zł dziennie czyli 1800,-zł miesięcznie. No wyczyn nie lada. Czyli pracownicy za darmo. Żenada. Żaden Polak za takie pieniądze,e nie będzie pracował.

Edek z krainy kredek
odpowiada  Kasia
9 miesięcy temu

Nie prawda, że za 1800 złotych miesięcznie, bo za 600, ponieważ od Państwa zwrot za 30 dni razy 40 złotych

Adam
odpowiada  Kasia
9 miesięcy temu

Przecież to nie jest za prace tylko od siebie id serce ehh

marek
9 miesięcy temu

nie pomylili sie z ostrzałem. ruski ostrzeliwują takie miejsca, jak również inne jak szkoły, bloki mieszkalne, gdyż w takich miejscach robią sobie miejsca do ostrzały ukry. Można sobie zobaczyc na telegramie, albo na innych mediach (oczywiście nie reżimowych) jak niemądre ukry wstawiają sobie filmy jak uzbrojeni żołnierze siedzą w szkołach, w klasach . To są budynki cywilne , nie powinno się ich zajmować. Zresztą us chyba zależy aby ta wojna jeszcze długo trwała.

mariano
9 miesięcy temu

Mam mieszane uczucia ten pan kupił jeden z najlepszy PGR w Polsce wartości rynkowej milionów złotych perełkę Wielkopolski gdzie chowano tysiące owiec , świń , setki krów uprawiano ziemie na tysiącach hektarach ogromne zyski to państwowe gospodarstwo odprowadzało do skarbu państwa do dzisiaj nie wiadomo dlaczego Państwo się tego pozbyło lub nie sprzedało okolicznym rolnikom te tysiące hektarów a dzisiaj tam w większości norki hodują !!! ….

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by mariano
Xmen
odpowiada  mariano
9 miesięcy temu

No i kupił, i żyje, i może zaplacil. Co ma piernik do wiatraka?

Adam
odpowiada  mariano
9 miesięcy temu

Czyli jakby stało ugorem to byłoby ok albo jakby hodował świnie które i tak by na rzeź trafiły??? TO musi być duża hodowla jak na tysiącach hektar tylko norki hoduje 🙂

Baltazar
9 miesięcy temu

Sytuacja wygląda tak jak z politykami. Szef się ewakuował a podatnicy na stracenie

mieszkaniec
odpowiada  Baltazar
9 miesięcy temu

to dla ciebie jest nowość ? Zobaczysz jak szybko znikną zadymiarze z wiejskiej kiedy spadnie pierwsza bomba .A ty broń swojego kraju patrioto 😂

Meg
9 miesięcy temu

to nie jest gospodarstwo, jak pisze pan wójcik, – to jest obóz koncentracyjny dla norek! a swoją drogą , to oczywiście pracowników szkoda 🙁

Ela
9 miesięcy temu

Ferma norek to przede wszystkim tragedia zwierząt. Ktoś kto zarabiał w taki sposób nie mógł być dobrym człowiekiem. Dobrze że to miejsce przestało istnieć i oby się nie odrodziło…

Kriss
odpowiada  Ela
9 miesięcy temu

Oj Ela,Ela. Jedne zwierzęta się zjada, z innych robi buty, rękawiczki, futra – i tak ten świat stworzony jest.

Siwy dym
9 miesięcy temu

Ruski pijane , na pewno się pomylili z tym ostrzałem.

15
0
Napisz co o tym sądziszx