Jest pierwszy pisklak

Udostępnij
Tweet

Jest i on. Pierwszy pisklak po bardzo burzliwym okresie wysiadywania wykluł się ze skorupki. Mowa o bocianim gnieździe w Przygodzicach. Na swoją kolej, która powinna nastąpić w przeciągu 48 godzin czeka jego braciszek/siostrzyczka.

Niestety w Urzędzie Gminy w Przygodzicach na noc wyłączono prąd, co pozbawiło możliwości obserwowania na żywo momentu wykluwania się. Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski i internauci będą mogli uczestniczyć w tym radosnym momencie.

Transmisję na żywo można oglądać pod adresem:
http://www.bociany.przygodzice.pl/

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
przywerw
2 lat temu

wojt wiejskiej gminy , rada gminy, sekretarz gminy niech zajmie sie bezpieczenstwem mieszkanców w tym POZ – a nie bzdurami . ludzie narzekaja na jakośc opieki zdrowotnej , bezpieczenstwo publiczne a tutaj bociany- jako temat zastepczy.

R.Markowski
odpowiada  przywerw
2 lat temu

Człowieku, weź te żale i idź z nimi na sesję Rady Miejskiej. Nie bądź pierdoła, zdobądź się na odwagę i idź. W projekcie Blisko Bocianów wszyscy jesteśmy wolontariuszami. Dzięki temu gmina nie ponosi zbędnych kosztów, które minimalizujemy. Obrączkowanie to też nasza działka. Zapraszamy Pana malkontenta do współpracy. Sprawdźmy, czy oprócz narzekania, potrafi Pan zrobić coś bezinteresownie.

bajanie
odpowiada  R.Markowski
2 lat temu

a co ma Rada Miejska do boćków , wron itp., na terenie wiejskiej gminy. Czytając komentarz pierdoła jesteś Ty – bo sam zapis o minimalizowaniu kosztów, to zawsze mydlenie oczu – zawsze podatnik dokłada sie do tego typu działań . W dzisiejszej dobie kryzysu, tym bardziej Samorządy niech zajmują sie tym co jest w Ustawie o samorządzie, a nie ptaszkami, żabkami itp., Macie wolontariusz Ok – ale za swoje , za swoje,- ew.szukac zainteresowanych w zewnętrznych podmiotach i tam zbierać środki finansowe, a nie ciagle siedzieć i żebrać w samorządach – bo tam najłatwiej, bo tam rozdaje sie lekko nie swoje.
Ptaszki przez miliony lat same sobie radziły i bez kosztownych obrączek i wiekszego zainteresowania ludzi, terez jak widac równiez sobie radzą. Nie wszyscy mają czas , ochotę na zabawki typu bocki. Ale wszyscy płacimy podatki – a nie ma zgody na rozdawnictwo tego co nie swoje.
I racja w tym temacie jest jedna – UG niech sie zajmie w pierwszej kolejnosci, tym co boli czyli Bezpieczeństwem w zakresie zdrowia i porządku publicznego – FAKT.

R.M.
odpowiada  bajanie
2 lat temu

Szanowny Panie. Proszę dokładnie zapoznać się ze Statutem Gminy.
Koniecznie proszę startować w wyborach, będzie miał Pan/Pani realny wpływ na funkcjonowanie Gminy. To co Pan napisał to populizm w czystej postaci, który systemowo ignoruję. Na sam koniec odpowiem jedynie na Pana pytanie:”a co ma Rada Miejska do boćków , wron itp., na terenie wiejskiej gminy.” Otóż ma, odpowiedź znajdzie Pan/Pani w statucie. Przykre tylko, że uważa Pan nasze działania za marnowanie czasu na zabawę w boćki. Mimo wszystko myślałem że światopogląd ma Pan szerszy niż głoszone przez pana ogólniki i populistyczne hasła. Miłego dnia, życzę.

bajanie
odpowiada  R.M.
2 lat temu

Jaki Statut Gminy, Gmina , Starostwo, Gmina, itp., pracuje na Ustawie . Statut może pan tworzyć w Radzie Szkolnej . – Wybory, szansa, populizm,światopogląd, ogólniki itp ,ale się Pan wysilił w tym intelektualnie bajaniu . RACJA jest jedna – hobby , zabawa, zbieranie znaczków, liczenie żab, itp .,- OK, każdy może mieć jakieś swe zboczenia – ale tylko za swoje, za swoje fundusze. Podatnik w 99.9% nie wyrazi na to zgody.
To są moje i nie tylko moje jako podatnika przemyślenia – a Pan może miec swoje, ale za swoje.
Koniec tej polemiki. Nie mam czasu na to – a Pan niech liczy ptaszki, ale na miłość Boską za swoje wynagrodzenia.

R.Markowski
odpowiada  bajanie
2 lat temu

Gdybyś człowieku zamiast biadolić, użył głowy do myślenia a Google do szukania dowiedział byś się co to jest Ustawa o samorządzie gminnym a w niej znalazł Art.3. pkt 1.:”
Dz.U.2022.559 t.j
Art. 3.  [Statut gminy]
1. 
O ustroju gminy stanowi jej statut.” W samorządzie pracuje przeszło ćwierć wieku, nie sądzę żebyś mógł mnie czegokolwiek nauczyć. Tym bardziej że wnioskując z powyższej treści, Pańska wiedzą nie jest nlchociazby ogólna.
Jedno z czym się zgodzę to zbyt wiele czasu poświęciłem, a raczej zmarnowal na tą dyskusję. Szkoda na Ciebie człowieku więcej czasu. Wypisujesz bzdury i farmazony a najgorsze że jesteś przekonany o swojej nieomylności. Smutne to. Ale to niestety znak czasów. Na tym koniec. Pozostaje przeprosić czytelników za zmarnowanie im czasu na tą nic nie wnoszącą dyskusję.

BM
odpowiada  R.Markowski
2 lat temu

ha,ha,ha – mały biedny bociek jesteś – a przy tym chcesz wydoić trochę publicznej kasy. I to jest właśnie ten znak czasów. Za nie swoje to hobby jak liczenie żab, boćków OK – to darmowy wypoczynek, relaks-wczasy. A za swoje nie , nie warto- czyli niech to reguluje jak dotychczas NATURA.
To jest własnie znak czasów . jezeli faktycznie siedzisz w tym niby samorzadzie, to wiesz jak to się robi . Za „swoje” baw sie w relaks i udawaj,że liczeni żab,glap jest to.
Ale nie wystawaj po prośbie pod drzwiami np. do sekretarza miasta – po dofinansoanie

Skutek
2 lat temu

Nie działają kamery niestety.

Anka
2 lat temu

Super jest maluszek , ale nadal nie ma podglądu na gniazdko w Przygodzicach .

Tobek
2 lat temu

Sieroszewice kominie też są bociany i jaja szkoda kamery tam nie założone

Mieszkaniec obok
odpowiada  Tobek
2 lat temu

Nasz wojt nie ogarnia mieszkańców i ich potrzeb a ty chcesz kamery. Droge do latowic tak roz….. Ze masakra a teraz znowu będzie ją rozbieral bo cos nie wyszlo ludzie na zielonej czekaja za wymiana żarówek juz 3 tydzień bo co dzwonisz to zapominaja a gdzie reszta haha przydaly by się wybory.

Tobek
odpowiada  Mieszkaniec obok
2 lat temu

Wszędzie czekają na wymiany ostrowskiej ulicy też stare lampy na wiśniowej ulicy też żarówek nie świecą

xxx
odpowiada  Tobek
2 lat temu

No własnie nie mówiąc juz o innych miejscowosciach co do gminy naleza:(

13
0
Napisz co o tym sądziszx