Burza w internecie! Chodzi o wóz strażacki i minister Maląg

W internecie wybuchła burza z powodu poświęcenia „nowego” wozu strażackiego i obecności minister Marleny Maląg na tej uroczystości. Co w tym kontrowersyjnego?

OSP Sobótka przywitała hucznie nowy wóz pod koniec 2019 roku. Jednak dopiero teraz, po 2,5 roku postanowiono go poświęcić, a w wydarzeniu wzięła udział sama pani minister Marlena Maląg, podkreślając, że to „nowy” wóz.


O tym, że wybory już w przyszłym roku może świadczyć nadaktywność osób ze środowiska z partii rządzącej. Korzystają z każdej okazji by spotkać się z elektoratem. Jedna z takich okazji nadarzyła się przed kilkoma dniami. Hucznie i dostojnie przed remizą OSP w Sobótce zebrali się strażacy ochotnicy, wójt gminy Ostrów Wlkp. Piotr Kuroszczyk (PSL), orkiestra, minister Maląg czy poseł Tomasz Ławniczak (PiS).

Na twitterze żywiołowo komentowano te okoliczności. Poza hejtem można odnaleźć poniższe wpisy

Internauci zauważyli również, że wóz jest rosyjskiej produkcji, co przy obecnej sytuacji geopolitycznej niekoniecznie było rozsądne by „promować” się przy nim. Samochód został zakupiony przez gminę Ostrów Wielkopolski przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

Dlaczego poświęcono wóz po tak długim czasie? Powodem było ogłoszenie pandemii i obostrzeń z nią związanych. Przez ten czas druhowie nie znaleźli okazji do zorganizowania uroczystości. W 2022 roku połączono tę akcję z obchodami Dnia Strażaka.

CZYTAJ  Paduch pytał Klimek o kamery monitoringu. Kto ma rację?

W rzeczywistości obecność pani minister Marleny Maląg była podyktowana wręczeniem strażakom druhom decyzji o dodatkach do emerytur.

Strażacy z OSP Sobótki wyjeżdżają w ciągu roku do 80-100 zdarzeń.

Jeden z działaczy OSP postanowił odnieść się do kontrowersji i wypunktował stan faktyczny.

1) Samochód został poświęcony przez księdza kanonika z parafii Sobótka. Nie przez Panią minister, tak jak to sugeruje post.
2) Uroczystość nie była organizowana przez OSP Sobótka po to żeby, poświęcić samochód, tylko były to lokalne obchody Dnia Strażaka, a poświęcenie samochodu było jednym z jego elementów.
3) Przed poświęceniem samochodu strażacy spotkali się w kościele na mszy św. w ich intencji, później odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której proboszcz poświęcił samochód, zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia, a strażakom którzy przez 25 lat uczestniczyli w działaniach ratowniczo-gaśniczych wręczono decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego (tzw. dodatek 200 zł do emerytury)
4) Samochód nie był poświęcony wcześniej z uwagi na pandemiczną rzeczywistość. Samochód dotarł do Sobótki w grudniu 2019 r. Pierwotna uroczystość była planowana przez druhów z Sobótki na maj 2020r. Nie było to możliwe z uwagi na pandemię i panujące wówczas ograniczenia. W kolejnym roku – maj 2021r. – przetaczała się największa wówczas fala zachorowań (pod koniec kwietnia prawie 40 tys. osób dziennie), a szczepionki wówczas nie były powszechnie dostępne. Strażacy chcieli zrobić to uroczyście, a że wcześniej nie było to możliwe – postanowili zrobić to dopiero teraz – co widać wielu się nie podoba.
5) Podczas uroczystości, która była otwarta dla wszystkich nikt nie mówił że jest to nowy samochód. Prezes jednostki przedstawił historię pozyskania samochodu oraz wytłumaczył dlaczego poświęcenie odbywa się właśnie teraz. Wystarczyło być.
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KATOLIK
1 rok temu

Mam pytanie jak dlugo ten pisi rząd będzie niszczył Polskę?

Jarek107
1 rok temu

Pani Minister promuje się po Putinowsku czyli jak potrzeba to ze starego zrobi się nowe!! Ludzie przecież PiS to same dzieci resortowe i potomkowie Bieruta !!!

Zwykły obywatel.
1 rok temu

Trzeba oddać to Radzieckie gów…o (KAMAZ), jak by nie patrzeć jest na nim krew zabitych Ukraińskich dzieci, kobiet i żołnierzy. Proponuję to gów…o podpalić i puścić jak płonie w reżimowej stacji TVP1, Władek Napewno ją ogląda .

Niestety
1 rok temu

Patrząc na perspektywę rządów w Polsce Tfuskowej opcji, PiS jest dla mnie jedynym wyborem.Na Urzędzie Miasta tablica Adamowicza !!?? TFU ,Apage Satanas.Gloryfikacja przekręta.

Rocznik 1964
1 rok temu

To trochę poniżające.

Newtek
1 rok temu

A w czym tu problem ? Wierzacy święcą auta co roku, też wam to przeszkadza ?

Alicja
odpowiada  Newtek
1 rok temu

Czyli jak strażak przypadkowo niewierzący, to będzie zasuwał z buta za autem?

OSP
1 rok temu

Wychowałem się w Sobótce i napiszę wszystkim komentującym, że Nasze OSP zawsze jednoczyło młodzież (były lata 80te) każdy chciał być członkiem i startować w zawodach. Nauczyli mnie musztry (Druh Tadeusz Będzieszak) i samodyscypliny i jak poszedłem do wojska w 94 to nie byłem już tzw. ,,pizdeczka”…… Brałem udział w pożarach i zanim przyjechała PSP ratowaliśmy dobytek i ludzi bez masek tlenowych i specjalistycznego sprzętu i teraz ktoś z Was pseudo komentatorzy chce lub ma śmiałość się wypowiadać na temat moich kolegów Druhów to niech się parę razy zastanowi czy sam by to zrobił. A propos Kamaza ……to my mieliśmy Żuka na którym po wygranych zawodach wracaliśmy na dachu Dumni jak nikt ,witała nas cała wioska było święto'(był sok z Gumijagód od p.Marka} Póżniej był chyba Star który też nie jedno życie i dobytek uratował a ,że teraz koledzy mają ruski Kamaz który wykonuje te same funkcje co poprzednicy to źle……
Pozdrawiam moją ukochaną jednostkę i mile spędzone tam chwile
PS
Wiem ,że z życzeniami dla Was nie jestem sam………oby tak dalej Druchowie

Przedstaw się
odpowiada  OSP
1 rok temu

Strażacy ochotnicy są zaangażowaniem więcej warci niż ci z PSP. Tak jak piszesz bez masek bez sprzętu w bój dla ratowania innych! Widywałem takie akcje osobiście. Państwowe strażoki najpierw dbają o własną dupę i kieszeń. Ale tu nie chodzi o chłopaków strażaków tylko o złodziei przy korycie.

Robert Pasik
odpowiada  OSP
1 rok temu

A co Ty tu za bzdury piszesz co nas obchodzi żuk czy star i czy wracałeś na dachu czy na pace ? Nas interesuje durne zachowanie druhów w dniu dzisiejszym . Wóz został zakupiony ze środków Państwowych Czyli z Pieniążków Podatników A że Kamaz to trudno Taki sobie wybrali ma służyć straży do bezpieczeństwa mieszkańców . Tu problem jest że Jakiś pustak robi sobie reklamę jakiejś śmiesznej partii pis . Zbliżają się wybory i te złodzieje dalej będą robić wszystko aby kraść i oszukiwać nas Polaków którzy ciężko pracujemy . To nie Morawiecki śmieszny czy Maląg kupiła ze swoich pieniędzy ten wóz . To są pieniążki każdego z nas a przypisywanie sobie zasług kogoś ? Stanowcze NIE . Druhowie mogą sobie święcić wóz każdego roku jak mają ochotę ale Nie promuje się pustaków jakim jest obecna władza . Bądźcie sobą a nie marionetkami obecnej władzy .

63
0
Napisz co o tym sądziszx