Poseł Urbaniak zbombardowany przez internautów

Udostępnij
Tweet

Poseł z Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak postanowił w trudnym okresie napaści Rosji na Ukrainę dołożyć swoim politycznym przeciwnikom. Starał się zrobić to w inteligentny sposób, ale czy wyszło to zdania są podzielone. Podkreślił na twitterze, że ponownie pyta kiedy Polska w ramach sankcji przeciwko Rosji zaprzestanie importu węgla z tego kraju.

Przejdźmy najpierw do liczb i faktów. W ostatnich dwóch latach polskie firmy importując węgiel z Rosji spowodowały, że stanowił on odpowiednio 65 i 75% udziału. W liczbach bezpośrednich było to 14 mln ton węgla kamiennego i o 15% więcej w ubiegłym roku. Dla porównania Niemcy sprowadzają w tym samym czasie około 30 milionów ton węgla z Rosji.

Dlaczego polskie firmy wolą go ściągać z tego kraju? Jest tańszy, bardziej kaloryczny i mniej zanieczyszczony. Wydobywany jest z kopalni odkrywkowych.
Rosyjski węgiel trafia przede wszystkim do gospodarstw domowych, ciepłowni i zakładów przemysłowych. Surowiec z importu kupują też spółki z udziałem Skarbu Państwa, ale w małych ilościach.

Co ciekawe premier Mateusz Morawiecki na konferencji odniósł się do tej kwestii, co posłowi z Ostrowa chyba umknęło.

– Chciałbym, żeby Polska była taką potęga gospodarczą, żebyśmy mogli sami nałożyć sankcje na Rosję, aby były dotkliwe – powiedział premier Morawiecki. Jak dodał największy realny skutek odnoszą sankcje, które solidarnie są nakładane na Rosję przez cały Zachód.

Jeśli byśmy zaprzestali importu z Rosji, co mogło by zostać zakwestionowane przez organy europejskie, to skąd poseł chciałby żeby pokryć różnicę w cenie jego zakupu? Pytań jest zresztą więcej co można przeczytać w dosadnych opiniach internautów z twittera.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
1 rok temu

Urbaniak się odkleił dawno temu. Ramię w ramię ze swoimi koleżkami działali i działają na szkodę państwa a teraz bezczelnie pysk otwiera.

Lkljj
1 rok temu

2010-2014 PO kupowali trochę węgla rosyjskiego pis nakręcił niesamowitą propagandę że jak tak można..
PiS doszedł do władzy od 2015-do teraz są rekordy w kupowaniu rosyjskiego węgla jakaś afera?
I te tępy wsiury co głosują na pis są tak zmanipulowane że szok zero samodzielnego myślenia

McJ
odpowiada  Lkljj
1 rok temu

Faktycznie zaj***sty argument: głosujcie na PO bo oni kradli, ale mniej.

Menel z PO
1 rok temu

Był głupi jest i zapewne takim debilem zostanie do końca…I pomyśleć że taki zyeb był prezydentem naszego miasta…No i jeszcze ten wygląd kloszarda.PeOwska łajza.

boi
1 rok temu

jak sie czujecie wielbiciele tego Pana gdy mu słuzyliscie gdy był prezio w ostrowie. Jarek oni się ciebie wstydza. widzicie i widzisz z kim trzymaliscie?

Irena
1 rok temu

A może ta szczepionka trzecia tak działa Eee nie on zawsze taki był jak ten spalony radny z ostrowa wlkp W.M

Peło
1 rok temu

Zacznijmy kupować węgiel od Niemiec oni maja przecież ekologiczny

rak
1 rok temu

jarek do lustra tam twoi wrogowie,pamietasz ?

As
1 rok temu

Ale tu pisowsko-putinowskich troli!

Bibi32
1 rok temu

Przykład jak za komuny, kiepskiej jakości były gumy! 🙂

Faraon
1 rok temu

Temu panu i jego kolegom z poko i reszty totalnych już dziękujemy.

45
0
Napisz co o tym sądziszx