Poseł Urbaniak zbombardowany przez internautów

Poseł z Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak postanowił w trudnym okresie napaści Rosji na Ukrainę dołożyć swoim politycznym przeciwnikom. Starał się zrobić to w inteligentny sposób, ale czy wyszło to zdania są podzielone. Podkreślił na twitterze, że ponownie pyta kiedy Polska w ramach sankcji przeciwko Rosji zaprzestanie importu węgla z tego kraju.

Przejdźmy najpierw do liczb i faktów. W ostatnich dwóch latach polskie firmy importując węgiel z Rosji spowodowały, że stanowił on odpowiednio 65 i 75% udziału. W liczbach bezpośrednich było to 14 mln ton węgla kamiennego i o 15% więcej w ubiegłym roku. Dla porównania Niemcy sprowadzają w tym samym czasie około 30 milionów ton węgla z Rosji.

Dlaczego polskie firmy wolą go ściągać z tego kraju? Jest tańszy, bardziej kaloryczny i mniej zanieczyszczony. Wydobywany jest z kopalni odkrywkowych.
Rosyjski węgiel trafia przede wszystkim do gospodarstw domowych, ciepłowni i zakładów przemysłowych. Surowiec z importu kupują też spółki z udziałem Skarbu Państwa, ale w małych ilościach.

Co ciekawe premier Mateusz Morawiecki na konferencji odniósł się do tej kwestii, co posłowi z Ostrowa chyba umknęło.

– Chciałbym, żeby Polska była taką potęga gospodarczą, żebyśmy mogli sami nałożyć sankcje na Rosję, aby były dotkliwe – powiedział premier Morawiecki. Jak dodał największy realny skutek odnoszą sankcje, które solidarnie są nakładane na Rosję przez cały Zachód.

Jeśli byśmy zaprzestali importu z Rosji, co mogło by zostać zakwestionowane przez organy europejskie, to skąd poseł chciałby żeby pokryć różnicę w cenie jego zakupu? Pytań jest zresztą więcej co można przeczytać w dosadnych opiniach internautów z twittera.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rozbity radiowóz ITD (ZDJĘCIA) (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nowinki
2 lat temu

Jarosławie gdzie sa Ci co niby byli wierni gdy byłaes prezio np prezeski, baranki a te radne i radni z 2014 r, no iten tam z 16, kto kogo wywiódł w pole czyli do lustra logiku pożal sie Boże

Platon
2 lat temu

Dajcie spokój Urbaniakowi, studiował logistykę jak Stokrotka z TVN to i mówi logicznie, w PO mądrzejszego nie znajdziecie , Jarosław nie przejmuj się co o tobie ludzie mówią, nadal pie****l te swoje komunały i rób z siebie pajaca, jest dobrze😂😂😂😊

Olaf
odpowiada  Platon
2 lat temu

No i chciałeś pan zabłysnąć , a tu bum!! Kompromitacja .. pan rozumiesz różnicę między LOGISTYKĄ a LOGIKĄ ?. Czy prezentujesz pan poziom umysłowy niejakiego Zarzeckiego ( „zespuł szkul”..) ..a może Platon to sam Zarzecki?

Platon
odpowiada  Olaf
2 lat temu

Hahaha, JPRD kolego ośmieszyłeś się, nie rozumiesz tego co czytasz, Monika Olejnik w Twojej telewizji TVN24 sama powiedziała że studiowała logistykę i myśli logicznie, Olaf zacznij myśleć i wyciągać wnioski, odstaw TVN24 bo się kompromitujesz.Poziom intelektualny tych ludzi jest śmieszny , jesteś jednym z nich😂😂😂Pozdrawiam i życzę miłego dnia P.s Olejnik zapytała w kropce nad i czy nie można zamknąć przestrzeni powietrznej Ukrainy dla rosyjskich maszyn bojowych.Bez komentarza🤦

Roman
2 lat temu

Nie mamy szczescia do reprezentujacych Nas Poslow.
Czy na pewno interes Polski jest dla Nich majwazniejszy?.

Kolejooorz74!!!
2 lat temu

Przez takich debili PO przegrywa wybory, Urbaniak weź się za robotę!!!

Olo
odpowiada  Kolejooorz74!!!
2 lat temu

Za jaką. Przecież on nic nie potrafi

Jozef
2 lat temu

Temu panu juz dziekujemy ,czas jegomości w Ostrowie dawno przepadl .

olaf
2 lat temu

a ja czekam niecierpliwie na dalsze popisy pana Zarzeckiego , tego , co ZESPUL SZKUL ukończył..halo, panie Zarzecki , gdzie pan jest??

45
0
Napisz co o tym sądziszx