Poseł Urbaniak zbombardowany przez internautów

Udostępnij
Tweet

Poseł z Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak postanowił w trudnym okresie napaści Rosji na Ukrainę dołożyć swoim politycznym przeciwnikom. Starał się zrobić to w inteligentny sposób, ale czy wyszło to zdania są podzielone. Podkreślił na twitterze, że ponownie pyta kiedy Polska w ramach sankcji przeciwko Rosji zaprzestanie importu węgla z tego kraju.

Przejdźmy najpierw do liczb i faktów. W ostatnich dwóch latach polskie firmy importując węgiel z Rosji spowodowały, że stanowił on odpowiednio 65 i 75% udziału. W liczbach bezpośrednich było to 14 mln ton węgla kamiennego i o 15% więcej w ubiegłym roku. Dla porównania Niemcy sprowadzają w tym samym czasie około 30 milionów ton węgla z Rosji.

Dlaczego polskie firmy wolą go ściągać z tego kraju? Jest tańszy, bardziej kaloryczny i mniej zanieczyszczony. Wydobywany jest z kopalni odkrywkowych.
Rosyjski węgiel trafia przede wszystkim do gospodarstw domowych, ciepłowni i zakładów przemysłowych. Surowiec z importu kupują też spółki z udziałem Skarbu Państwa, ale w małych ilościach.

Co ciekawe premier Mateusz Morawiecki na konferencji odniósł się do tej kwestii, co posłowi z Ostrowa chyba umknęło.

– Chciałbym, żeby Polska była taką potęga gospodarczą, żebyśmy mogli sami nałożyć sankcje na Rosję, aby były dotkliwe – powiedział premier Morawiecki. Jak dodał największy realny skutek odnoszą sankcje, które solidarnie są nakładane na Rosję przez cały Zachód.

Jeśli byśmy zaprzestali importu z Rosji, co mogło by zostać zakwestionowane przez organy europejskie, to skąd poseł chciałby żeby pokryć różnicę w cenie jego zakupu? Pytań jest zresztą więcej co można przeczytać w dosadnych opiniach internautów z twittera.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Draiwer
1 rok temu

Postaw koło domu jeszcze z pięć radiowozów żeby ci znowu gnoju na podwórek nie wyrzucili,

Nikos
1 rok temu

Popatrzeć… posłuchać…. I znamy odpowiedź. Ta sama partia ślę Tusk pokazał twarz co było dla mnie zaskoczeniem.

Lk
1 rok temu

Pisiory cały czas atakują Tuska nawet teraz. Gdzie są jakieś sankcje na węgiel? Brawo dla posla niech pyta. Dość propagandzie TVP pis

pytek2
1 rok temu

W środę Komisja Europejska informowała, że „polityka unijna nie jest odpowiedzialna za 60 proc. rachunku za prąd”. „Przeciwnie, znaczna część tego rachunku składa się z kosztów przesyłu, podatków krajowych i innych opłat. Pieniądze ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 nie trafiają do Brukseli, tylko do polskiego budżetu” – podkreśliła KE.
Polska, jako kraj węglem stojący, od początku miała jedne z największych przychodów z tytułu opłat za emisję. Pieniądze ze sprzedaży uprawnień powinny iść na transformację. To lepsza inwestycja niż kłamliwe billboardy. Niestety, poszły w znacznej części na doraźne gaszenie budżetowych pożarów.

żurek
odpowiada  pytek2
1 rok temu

Komisja udaje głupa , przecież na bilbordach wyraźnie pisze , że chodzi o cenę prądu a nie o rachunki , bogate kraje [Niemcy] wymyślili sobie bat na te , co mają zacofaną energetykę i dobrze na tym zarabiają , bo nijaka Kopacz podpisała zrzeczenie się prawie połowy należnej nam emisji CO2 i teraz to musimy dokupić .

czytelnik2
odpowiada  pytek2
1 rok temu

Kampania w sprawie cen prądu w sumie mogła kosztować nawet 12,4 mln złotych. Pieniądze pochodziły z firm należących do spółek Skarbu Państwa.
 Wszystko sponsorują PGE, ENEA i Tauron, które dziwnym trafem mają od dłuższego czasu rekordowe marże i łoją suwerena po kieszeni ile wlezie… A wszystko to z inicjatywy Pisu, który liczy na to, że na oczernianiu Unii ugra jakiś kapitał polityczny. Ale na szczęście kłamstwo ma krótkie nogi i już nawet „ciemny lud” nie chce tak bezkrytycznie łykać tej rządowej propagandy…

Max
1 rok temu

też czytałem na FB dzieło niejakiego pana Zarzeckiego..bezmUzg, zespUł szkUł ..panie Zarzecki ,co prawda to dopiero luty , ale w konkursie na idiotę roku trudno będzie komuś pana pokonać …

JaOnNieTen
odpowiada  Max
1 rok temu

Panie Max! Smutne nastały czasy i do śmiechu raczej nam wszystkim nie jest. Ukraina najbardziej to odczuwa niestety. Ale nieważne moim zdaniem Ukraina czy inny kraj W 21WIEKU NIE POWINNO BYĆ, NIKT NIE POWINIEN, ŻADNY KRAJ!!!!!!! NIE POWINIEN DOŚWIADCZYĆ WOJNY!!! KKKUUURRRWWW…AAAA!!!! DLACZEGO? Pomijając to co „kto i komu zrobił, robił w przeszłości” Było minęło! Nie mówię żeby nie pamiętać, zapomnieć BO TRZEBA PAMIETAC!!! bo BARDZO DUŻO NASZYCH KREWNYCH I RODZIN UCIERPIAŁO W WOJNACH!!! W wiadomościach jakiś (nieważne z jakiej TV bo na to co kto ogląda mam wyje…e, osobista sprawa każdego i nie wnikam! Niestety potwierdzone przez moich znajomych, którzy doświadczają tego co TAM SIĘ DZIEJE NA UKRAINIE) – zamordowali całą rodzinę, 8lat dziewczynka i rodzice. Ja się pytam! Co im to dziecko zrobiło? (Nie była to szybka śmierć- w męczarniach) DZIECKO KKKKUUURRW….AAAA????!!!!
Mam dość!
Nie chcę żyć w takich czasach.
3majcięSię
Panie Max
Dzięki za komentarz bo dzięki Panu chociaż na chwilę zagościł uśmiech na mojej twarzy 🙂👍

60
1 rok temu

Urbaniak nie rób pośmiewiska z siebie spójrz na swój wizerunek nie stać cię chłopie na lekarza psichatre to złożymy się panu na wizytę jesteś Urbaniak przykry i ty byłeś Prezydentem ???😵😵😵

BM
1 rok temu

Jeśli byśmy zaprzestali importu z Rosji, co mogło by zostać zakwestionowane przez organy europejskie, to skąd poseł chciałby żeby pokryć różnicę w cenie jego zakupu? Pytań jest zresztą więcej co można przeczytać w dosadnych opiniach internautów z twittera.
Szkoda że nie zdałem do czwartej klasy podstawówki. Ważniejsza cena węgla od możliwych tysięcy ludzkich żyć na Ukrainie.

Jelcyn
1 rok temu

Nie pij wódki nie pij wina bądź jak Putin podbij kraj Ukraina

Florysia
1 rok temu

Wstyd dla całego Ostrowa ten (p)oseł

Florysia
1 rok temu

Prawidlowo. Pajac zgaszony

45
0
Napisz co o tym sądziszx